Araç alırken güvenliğe verdiğiniz önem.

Araç alırken güvenliğe verdiğiniz önem.

• Güvenlik benim için önceliklidir.

Kullanılan: 32 55.2%
  • Güvenli olsa iyi olur, şart değil.

Kullanılan: 23 39.7%
  • Hiç dikkat etmem.

Kullanılan: 3 5.2%

• Kullanılan toplam oy
    58
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Çoğu sıfır araç belli standartı yakalamış durumda, bu yüzden ikinci el araç alırken ne düşünüyorsunuz bunu merak ediyorum.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Şuanki aracımızda bir hava yastığı var, onunda patlayıp patlamayacağı muallakta.
Fakat ileride ekonomik durumum el verirse kesinlikle Volvo tercih ederim. ''Ooo Volvo çok sağlam ooo'' diyenlerden değilim, sınıfındaki modellerin neredeyse eşdeğer güvenliğe sahip olduğunun farkındayım fakat Volvoya ayrı bir sempatim var. Maksat safımız belli olsun yani. :D

Bir sebebi de şu hayatta en çok korktuğum şey bana emanet bir insanın zarar görmesi. Ölümlü bir kazada ben bir sefer ölürüm fakat yolcuma bir şey olursa vicdan azabından her gün ölürüm.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
' Güvenli olsa iyi olur, şart değil ' kısmını işaretledim. Açıklamak gerekirse; güvenli olsa iyi olurdan kastım çarpışma sırasında kabin güvenliğinin yeterince iyi olmasıdır. Şart değil kısmına gelirsek; artık güvenlik testlerinde kazayı yapmayı önleyici sistemler derecelendirmede önemli bir yere sahip olduğu, bunların da Türkiye'de çoğunlukla pahalı opsiyonlarla satıldığı, bu opsiyonları aldığımız takdirde otomobilin fiyatının bir üst vergi dilimine geçtiği için maalesef ki şart değil demek zorunda kalıyorum. Aksi takdirde hem kesemize uygun hem de güvenlik testinden tam puan almış bir otomobil almak imkansıza yakın. Özellikle güncel fiyatlarda. Bu sebeple keseme uygun olan, kabin içi koruması yeterince iyi olan, mümkünse de elektronik güvenlik sistemlerinin az ya da çok standart donanım olduğu otomobilleri tercih etmeye çalışıyorum.

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Güvenlik önemli tabii ki ama gidipte 5 yıldız aldı diye CH-R almam. ( :p ) Ortalama güvenlik standartlarını karşılayan bir araç olması yeterli benim diğer kriterlerimi karşılıyorsa.

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Bir aracın sürücü ve yolcu güvenliği rakibine göre düşükse tercih etmem ne kadar artısı olursa olsun

gOkO60

Profesör
22 Ara 2016
102
385
1,835
Güvenlik önceliğim, nihayetinde çoluk-çocuk taşıyoruz...

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
' Güvenli olsa iyi olur, şart değil ' kısmını işaretledim. Açıklamak gerekirse; güvenli olsa iyi olurdan kastım çarpışma sırasında kabin güvenliğinin yeterince iyi olmasıdır. Şart değil kısmına gelirsek; artık güvenlik testlerinde kazayı yapmayı önleyici sistemler derecelendirmede önemli bir yere sahip olduğu, bunların da Türkiye'de çoğunlukla pahalı opsiyonlarla satıldığı, bu opsiyonları aldığımız takdirde otomobilin fiyatının bir üst vergi dilimine geçtiği için maalesef ki şart değil demek zorunda kalıyorum. Aksi takdirde hem kesemize uygun hem de güvenlik testinden tam puan almış bir otomobil almak imkansıza yakın. Özellikle güncel fiyatlarda. Bu sebeple keseme uygun olan, kabin içi koruması yeterince iyi olan, mümkünse de elektronik güvenlik sistemlerinin az ya da çok standart donanım olduğu otomobilleri tercih etmeye çalışıyorum.
Tam hislerime tercüman olmuşsunuz. Ben de isterim güvenlik donanımları tam bir otomobil almak ama bütçe yetmiyor ona da. Büyük, tam güvenlik donanımlı, otomatik, dizel dediğiniz zaman 150.000 TL'den daha ucuz araba neredeyse yok gibi bir şey. Bunun için de bir çok insanın bütçesi yeterli gelmiyor.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben de kendi düşüncemi söyleyeyim. Evet güvenlik benim için ön planda
Ancak şöyle bir durum var. Yeni bir otomobil kullanmıyorsanız bulunduğu yıla göre güvenli de sayılsa zamanla eskidikçe ve bakımları da özensiz yapılıyorsa güvensiz otomobilden pek farkı kalmayacaktır. Olabildiğince yeni otomobil kullanılmalı. Zaten otomobiller belli bir yaştan sonra eğer klasik değilse direk hurdaya ayrılmalı. Bu yazdığımın Türkiye'de imkansız olduğunun bilincindeyim
Nedenine gelince. Altımızdaki tenekelerde "metal yorgunluğu" denilen bir olgu var. Belli periyotlarla belli başlı güvenlik aksamlarının değişmesi gerekiyor. Mesela bundan 15 yıl önce yapılan bir airbag'in bugün yapılan bir kazada patlama olasılığı nedir ? Emniyet kemerlerinin 5 yılda bir değişmesi gerekiyor. Hal böyle olunca olay farklı bir boyuta geliyor. Bugün 5 yıldız diye aldığım bir otomobil eminim bundan 10 sene sonra 3 yıldızı zorlar.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,716
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Güvenliğin önceliğim olduğu zaman evlenip ailemi taşıyacağım zamandır. O zaman da 0 km bakarım zaten.

Aynı bu mantığa sahip biri olarak 2008 Palio'mu oğlum doğar doğmaz satıp, ASX'e geçtim.

Araç araştırırken Fluence ve Linea gibi bagaj hacmi büyük arabalara bakmadım.
İlk baktığım şey ncap ve iihs testleri oldu.
Ncap 5*, IIHS Top safety Pick + tan yana seçimde bulundum.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Yeni arabalar genelde güvenli oluyor. O yüzden çok dikkat etmem. Ama 3 yıldızın altında araba da almam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım