Araç altini Pütürlemek

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Yeni arabalarin altini pütürle kaplamak mantiklimidir. Kalin bir bariyer oluyor ama bilemedim. Yapip kullanan varmi

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Uzun süreli kullanım olacaksa düşünülebilir. Ama satmayı düşünüyorsan değmez :)

tanse.ler

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
48
59
685
41
istanbul
Arac altı temizliği de önemli fakat yalıtım konusunda da ciddi artılar getirdiği söyleniyor. Benim araç Fluence ve malum yol gürültüsü fazlasıyla mevcut. Sorunu cozer mi diye düşünmüyor değilim aslında.

iMessage : tanseler@icloud.com

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bir vatandaş yeni i10 alip bu
https://www.hepsiburada.com/wurth-s...spreyi-500-ml-made-in-eu-pm-otev4050641829771
wurth spreyinden 3 kutu alip aracin altina sikti.
Kendi aracimi pek cok kez lifte cikarip inceledim 4 yaşinda bir araba ve tertemiz alti. Ama insan genede dusunmuyor degil
Valla layığıyla yapmak için aşağıda bayağı bir şeyler sökmek gerekir diye düşünüyorum. Özellikle Egzoz sistemini, yakıt sisteminin açıkta olan kısımlarını, hatta belki el fren telini filan bile sökmek gerekir. Aracın kendi alt zemin kaplamasına uygulanmadıkça pislik haline gelmez mi?

cdogu

Profesör
20 Eyl 2016
109
359
1,835
Bunu ben de yapmayı düşünüyorum. Birim fiyatı pahalı olsa da getireceği çok şey olacağını düşünüyorum açıkçası.

Ancak yüzey hazırlığı çok önemli bu tarz uygulamalarda. @bt 'nin de bahsettiği gibi egzoz, kablo gibi uygulama yapılmayacak yerlerin maskelenmesi gerekecek. Özellikle egzoz borusu fazla ısınacağı için kötü koku gibi şeylere sebep olabilir. Ek olarak, uygulamadan önce yüzeyin iyice temizlenmesi gerekecektir.

Taş sıçramasına karşı koruduğu, yol sesini azalttığı ve korozyon durumlarını geciktirdiği söyleniyor ve bu amaçla uygulanıyor. Ben aracın plastik davlumbazlarını da kaplamayı düşünüyorum bu ürünle.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,279
1
9,427
4,970
kocaeli
Sanırım bu işi ustasına yaptırmak daha iyi olur.

Ustada lift - kanal vb. vardır , belki yapmadan önce alt yıkama yapılır (kuruduktan sonra) daha iyi tutunma sağlar . Usta işin inceliklerini bilir . Hata yaptığında geri donüsü veya tekrarı olur ama kendiniz yaparsanız daha zor sonuç olarak .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cdogu

Profesör
20 Eyl 2016
109
359
1,835
Sanırım bu işi ustasına yaptırmak daha iyi olur.

Ustada lift - kanal vb. vardır , belki yapmadan önce alt yıkama yapılır (kuruduktan sonra) daha iyi tutunma sağlar . Usta işin inceliklerini bilir . Hata yaptığında geri donüsü veya tekrarı olur ama kendiniz yaparsanız daha zor sonuç olarak .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla Ankara'da eğer altını yıkayıp, kurumasını bekleyip uygulayacak ve buna astronomik rakamlar istemeyecek "usta" bulursam beni nüfusuna geçirebilir, hiç sorun değil. Burdakiler yalapşap, altına basar geçer maske bile yapmazlar.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım