Araçlarınızın Ortalama Yakıt Tüketimi

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
İstanbul'da ben bütün benzinlilerden az yakıyorum. İstanbul'un bir çok güzergahında az yakmak gördüğüm çoğu Anadolu şehrinden daha kolay :D
Trafik hariç katılıyorum. Dur kalk trafik ve kısa mesafe çok yaktırıyor.
Edit : Pick saatler dışında ekonomik kullanmak istersen kullanabiliyorsun bence.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Trafik hariç katılıyorum. Dur kalk trafik ve kısa mesafe çok yaktırıyor.
Edit : Pick saatler dışında ekonomik kullanmak istersen kullanabiliyorsun bence.
İki dk mutlu olayim birak :D
Benim yaşadığım yere göre daha karlıyım İstanbul'da. Burada trafiğe giriyorsun ama hep soğuk motorla ve bazen de yokuşlarda. İstanbul'da köprü dahil çok sıkışık trafiğe girdim. Motor sıcaksa hiç problem yok. Ortalama tüketimde mevsimine göre 1,5 - 2 litre fark ediyor Zonguldak ile İstanbul kullanımı ki dizelde böyle. Benzinlide bu makas biraz daha açılacaktır. Acayip derecede ciddi bir fark bu. 2.0 atmosferik kullanırken şehir içi 14 litre ortalama ile dolaşıyordum ben burada :D

Kaptan senin her türlü mutlu olman gerekiyor. Önceki ve sonraki şeklinde karşılaştırıldığında arada ki fark açısından yılın en karlısı sensin :D

Ben bu lanetli yeri bildiğim için hiç 1.0 - 1.2 hacme bulaşamadım. Düşündüm, az yakıyorlar belki ekonomi yapabilirim diye ama şu rakamlarda, değerlerde benim düşük hacim turbo benzinliyle burada yakacağım ortalama 9 litrenin altına düşmezdi.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
WhatsApp Image 2018-12-28 at 17.31.28.jpeg

1.6 sidi at6 İnsignia. Karma tüketim.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Şurdaki tüketimleri görünce ekmek veresim gelmiyor kapının önündekine :D

Güncel mevsim şartlarında, kısa mesafe ev-okul arası 3km. Tüketim 9,5LT/100KM civarlarında... Bu kadar az mesafenin payının büyük olduğunu düşünüyorum. Benzinle direnmeye devam. :D
Araç : 206 1.6 (Benzin)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Güncel mevsim şartlarında, kısa mesafe ev-okul arası 3km. Tüketim 9,5LT/100KM civarlarında... Bu kadar az mesafenin payının büyük olduğunu düşünüyorum. Benzinle direnmeye devam. :D
Kullanım senaryosu öyle olunca lpg de olsa, dizel de olsa tüketim düşmez. Lpg olsa, benzinden lpg'ye geçene kadar yol bitecek. :) Dizel olsa, kendine gelmeden yol bitecek. Yapacak bir şey yok. :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda

Lpg de kısa mesafede çok farklı değil direnmek en mantıklısı:D hiç benzinde binmesem fullden çeyreğe 3-4ayda düşüyo zaten kışın gaza geçene kadar günde 4-5 marş basmayla

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kullanım senaryosu öyle olunca lpg de olsa, dizel de olsa tüketim düşmez. Lpg olsa, benzinden lpg'ye geçene kadar yol bitecek. :) Dizel olsa, kendine gelmeden yol bitecek. Yapacak bir şey yok. :)

Lpg de kısa mesafede çok farklı değil direnmek en mantıklısı:D hiç benzinde binmesem fullden çeyreğe 3-4ayda düşüyo zaten kışın gaza geçene kadar günde 4-5 marş basmayla

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İşin şakası tabi, genel olarak tüketimden memnunum bu senaryoda gerçekten. Aslında yürünecek bir yol olsa 3km için her gün okula arabayla gitmem, ancak izlediğim yol böyle bir yol olunca karda kışta mümkün değil pek :D (Yol asfaltlı artık, hala kısmi toprak alanlarıda var tabi)

mMLEW2.png

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
QUOTE="Munferit, post: 313592, member: 4992"]Şurdaki tüketimleri görünce ekmek veresim gelmiyor kapının önündekine :D
@Munferit

Araç : 206 1.6 (Benzi[n)[/QUOTE]
Canını sıkma günde 6km de 4 tl benzin yiyorsun:rolleyes: o yolu yürüsen aynı parayla kalori harcarsın;):p

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım