Arabalarla ilgili herşeyin pahalı olması..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Mokka X 120000 liraya gelmiş her ay 2000 lira kazanan birisi yemeden içmeden 5 yıl boyunca böyle bir saçmalık için çalışacak ki bir tane bundan alabilecek, sadece bu değil bunun benzini, mtv'si, kaskosu, bakımı, lastiği de var. Bu ülkede araba almak haram olmuş haberim yok.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-10-11-22-12-24.png
    Screenshot_2016-10-11-22-12-24.png
    580.2 KB · Görüntüleme: 325

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Öyle demeyin beyler. O yapılan yollar, astronomik ötv vererek alınan araçlar geçilsin diye yapılıyor :p 3. Köprü yapıldıktan sonra bi bakan açıklama yapmıştı ya;
"Köprüyü kullansanız da kullanmasanız da para ödeyeceksiniz" demişti ödüyoruz bakanım sen rahat uyu! Yine yükseldim bak hülooooğğ

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
çevre ülkelerde araba bir araç olarak kullanıldığı için çok ucuz. oralardaki insanlar araba için çalışmıyor. arabaları onlar için çalışıyor. bizde ise tam tersi. maaşın yarısı arabaya gidiyor her ay, araba almak için çalışır didiniriz, konforumuzdan kısarız sigortasını kaskosunu yaptırırız(onlar da bir işe yaramaz da) benzini mazotu zaten belli... ama olsun duple yollarımız var hamdolsun

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni yapılan yollar ve köprülerde bisiklete bineceğiz yakında zaten. Öyle olunca bisiklette de ötv'yi artırırlar. Vatandaş tamamen devlet için çalışıyor, kolay para kazanana, hak yiyene zaten sıkıntı yok. Olan hep garibana, emekliye, memura, işçiye oluyor. Ekonomi zengin için ileriye gidiyor, bizler için ileri giden bir şey yok.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Benim derdim araba değilde, yabancılara gayrimenkul satışları serbest oldugundan beri ev fiyatlar 4 kat arttı. Kiralar o biçim. Yakında arapların kirasıcı olacaz. Kanla alınan toprakları, paralı ruslara ingilizlere araplara satıyoruz. Sırada askeri araziler var. Ev sahibi olamayacaz bu gidişle

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
biliyorsunuz ama yine de söyeyeyim. Bu yeni bir durum değil. Süreç ötv oranlarının arttırılmasıyla başladı ve 2013 sonrasında artık iyice çığrından çıktı. Bu ülkede mantık çerçevesinde araba satın alabilme opsiyonu 2013'ün bitmesiyle sona ermiştir. Artık 2.0 lt dizel arabalar 200000tl bandından satılmakta, çöp diye tabir ettiğim 1.0lt 75hp atmosferik arabalar 38000tl den başlamaktadır. Ülkeyi elbirliği bu hale getiren %50 ile hukümete teşekkürü bir borç bilirim.

Bu ülkede ekonomi hiçbir zaman iyi olmadı, hiçbir zaman vatandaş rahat nefes alamadı. Ancak son 15 seneye baktığımda ülkenin ekonomisinin bundan daha beter olduğu bir zamanı ne gördüm ne de duydum. Ülke çığrından çıkmıştır arkadaşlar. Yönetim,otorite söz konusu değildir. Nereden bakarsanız bakın birtane yolunda giden birşey yok. Gördüğümüz tüm haberlerin ana teması, kin nefret tecavüz ölüm zam ve terör.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti daha önce hiç bu kadar dibi görmemişti. Emeğinize sağlık

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Annemi Babamı, Kardeşimi, Karımı, kendimi, bireysel emeklilik sigortası yapıp, %25 devlet katkılarını alarak 10 yıl sonra tüm hesapları kapatarak belki iyi bir gelir elde edebiliriz. Bu şekilde 2 aile için 7 kişilik Xtrail alabilirim. Kafam böyle cinlikler peşinde şimdilik.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Bu işin boku çıktı ya kemal sunalın bi filmi vardı zama zam diye şarkı filan yapıyodu ülke o duruma geldi neredeyse. Ben esnaf çocuğuyum 60senelik bir şirketimiz var eminönündede yerimiz var gezi olaylarından beri zarar ediyoruz ülkeye yabancı gelmiyor. Dövizin bu kadar artmasındaki en büyük neden dış ticaret açığıdır bu anormal yükselişi ise amerikanın parayı geri çağırmasıdır bu durumda sıcak para bulunamıyor zaten ülkenin durumu ortada niye bize para getirsinler ki?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım