Araç değer kaybım ne kadar gelebilir?

dexys1

Ertan
Takipçi
14 Nis 2023
2
0
10
19
istanbul
Marka
Kia
2022 model KİA RİO ile kaza yaptım. Sol ön çamurluk, ön tampon, sol ön far değişecek ve kaputada hafif bir ezik var. Bu arabaya ne kadar hasar kaydı ve değer kaybı çıkabilir?

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,067
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW
2022 model KİA RİO ile kaza yaptım. Sol ön çamurluk, ön tampon, sol ön far değişecek ve kaputada hafif bir ezik var. Bu arabaya ne kadar hasar kaydı ve değer kaybı çıkabilir?
Çıkacak hasar kaydını arabaya bakacak olan eksperin değişecek parçaları belirleyip arabayı yapacak servisin bu parça listesi ile oluşturacağı fatura kadar kayıt çıkar. Değer kaybında sizin ne kadar kusurlu olduğunuz önemli. Yüzde kaç kusur çıktı

dexys1

Ertan
Takipçi
14 Nis 2023
2
0
10
19
istanbul
Marka
Kia
Çıkacak hasar kaydını arabaya bakacak olan eksperin değişecek parçaları belirleyip arabayı yapacak servisin bu parça listesi ile oluşturacağı fatura kadar kayıt çıkar. Değer kaybında sizin ne kadar kusurlu olduğunuz önemli. Yüzde kaç kusur çıktı
%100 karşı suçlu. Peki değişmesi ya da tamir olması gereken parçalara ben karar verebiliyor muyum yoksa karışamaz mıyım?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,724
3
9,659
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
%100 karşı suçlu. Peki değişmesi ya da tamir olması gereken parçalara ben karar verebiliyor muyum yoksa karışamaz mıyım?

O prosedür biraz karışık , şimdi karşı taraf örneğin sağ farınız değişecek sağ farı DEPO marka veriyordur ama siz Orijinal MB istiyorsunuzdur , bunu karşılamaz DEPO yu karşılar ama gittiğiniz servis atıyorum aradaki fark 1000 TL siz cebinizden verirseniz MB takar , kimi zaman ise benim farım orijinaldi ben orijinal istiyorum diyip meseleyi uzatabilirsiniz belkide yargıya götürebilirsiniz yanı işler çok karışık oluyor

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,067
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW
%100 karşı suçluysa en az oluşacak hasar kaydı kadar değer kaybı alırsınız. Değişecek parçaları eksper tespit eder. Ancak eksperin tespiti hoşunuza gitmezse aracı yaptırmak zorunda değilsiniz, dosyayı tekrar inceletme talebinde bulunup başka bir eksperin inceleme talebinde bulunabilirsiniz

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
208
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
O prosedür biraz karışık , şimdi karşı taraf örneğin sağ farınız değişecek sağ farı DEPO marka veriyordur ama siz Orijinal MB istiyorsunuzdur , bunu karşılamaz DEPO yu karşılar ama gittiğiniz servis atıyorum aradaki fark 1000 TL siz cebinizden verirseniz MB takar , kimi zaman ise benim farım orijinaldi ben orijinal istiyorum diyip meseleyi uzatabilirsiniz belkide yargıya götürebilirsiniz yanı işler çok karışık oluyor
Poliçede orjinal parça yazıyorsa karşılamak zorunda. Eğer haber vermeden başka marka takarsa ve takan servisin önceden anlaştığı avukat varsa sizi arayıp hukuk yoluyla hakkınızı savunuyorlar. Bu sefer sigorta şirketi daha büyük zarara giriyor. Bu konudan haberi olmayanlar üzerinden ise sigorta sağlam para kazanıyor. Garip saçma bir sistem oturtmuşlar.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım