KAPALI Astra j 1.4T Şanzıman Onarım Sonrası Hata Kodları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

samet131

Düz Yol Gazcısı
5 May 2018
28
18
145
Arkadaşlar merhaba ,

1.4t Astra J otomatik aracım 90.000 km'de şanzıman dağıttı. 5000 TL'lik harcama sonrası şanzıman toplatıldı ve montaj yapıldı. Fakat fotoğrafda gözüktüğü gibi 3 adet hata kodu vermekte. Vites geçişlerinde sorun yok. İnternetten biraz araştırdım selonoidler de sıkıntı olacağını söylediler. Yinede sizin bir görmenizi istedim.

36g180.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,011
7
51,334
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hata kodları temizlendiğinde tekrarlıyor mu? Eğer tekrarlıyorsa selenoid valfe gelen elektrik akımında veya valfin içindeki bobinde sorun vardır. En basitinden bağlantıların kontrol edilmesiyle işe başlanabilir. Sonrasında -mümkünse- selenoid valfe gelen elektrik kontrol edilmeli, bunlarda sorun yoksa geriye selenoid valfin değişimi kalır.
Başka sorunlara işaretse o kısmı ben bilemiyorum :)
Ama şanzıman onarımı yapıldıktan sonra bu kodlar hiç temizlenmediyse öncelikle onları temizleyin.

samet131

Düz Yol Gazcısı
5 May 2018
28
18
145
Arıza kodları temizlendi fakat tekrarlıyor hocam , aracı şanzımancıya gönderdik. Karta bakıyorlarmış onda sorun varmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım