Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Hocam konuyu çok beğendim. Emeğinize sağlık. Konuyu okudukça arabayı temizleyemediğimi anladım.
  1. Nereden başlamamı önerirsiniz?
  2. Öncelikle jantların temizliği için ne almamı/yapmamı önerirsiniz?
  3. Yağmur kaydırıcı ürünler tozun cama yapışmasını engeller mi? Bizim burası çöl gibi sanki, toz oluyor arabalar.
Yapmak istediklerim: Jant, far, yan ayna, koltuk temizliği. Konuda birçok ürünü incelemişsiniz. Belirttiğim alanlarda hangi ürünler daha iyidir ve hangilerini tavsiye edersiniz?
Benim kendi uygulayıp gördüklerim hakkında kendi fikirlerimi söyleyeyim
far olarak daha önce epey uğraştım ama polisaj makinası veya şarjlı matkap gibi şeylerin ucuna polisaj pedi takmadan elle iyi sonuç almak pek mümkün değil gibi geldi bana tavsiyem kesinlikle zımpara sonrası polisaj ile pasta ve cila.
koltuk için benim kendi konum da var hatta valet pro carpet clenear ile epey uğraştım daha sonra da süpürge ile vakumladim epey temiz oldu.
Jantlar için de internette epey video ve jant temizleyicisi hakkında bilgi bulabilirisiniz. Demir tozu da tavsiye ederim..

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
@Basri Amca cevabınız için teşekkür ederim. İşin aslı arabanın far ve aynaları iyi durumda. Ne de olsa iki yaşında bir araba. Ama ileride gerekebilir diye sordum.

Yalnız bir sorun var yaşadığım yerle alakalı olarak özellikle de şu zamanlarda arabalar çok tozlu oluyor. Onun için de sanırım 1-2 haftada bir arabayı yıkamak gerek. Açmış olduğunuz detailing konusunu okudum. Valet Pro alabilirim ama ilk olarak araç şampuanı, jant temizleyici ve demir tozu sökücü alacağım.

Jantları temizlemek için nasıl bir fırça kullanmam gerekir? Varsa link paylaşabilirseniz iyi olur.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
@Basri Amca cevabınız için teşekkür ederim. İşin aslı arabanın far ve aynaları iyi durumda. Ne de olsa iki yaşında bir araba. Ama ileride gerekebilir diye sordum.

Yalnız bir sorun var yaşadığım yerle alakalı olarak özellikle de şu zamanlarda arabalar çok tozlu oluyor. Onun için de sanırım 1-2 haftada bir arabayı yıkamak gerek. Açmış olduğunuz detailing konusunu okudum. Valet Pro alabilirim ama ilk olarak araç şampuanı, jant temizleyici ve demir tozu sökücü alacağım.

Jantları temizlemek için nasıl bir fırça kullanmam gerekir? Varsa link paylaşabilirseniz iyi olur.
Rica ederim ne demek, ama başka bir başlık açarsanız daha faideli ve daha iyi bilgiler alabilirsiniz diğer arkadaşlardan. Şampuan kadar önemli olan bence yıkama eldiveni çünkü süngerler sürekli sağa sola taşıdığı için fazlaca çözebiliyor. Bence f/p ürünü olarak ufs epey güzel hatta @FuckTheFuelEconomy kullanıyor epey de memnun.
Bu detailing işinin bir sınırı yok ne kadar üstüne düşerseniz o kadar çok para, zaman, emek harcayabiliyorsunuz.
Arabaya jant fırçası olarak da öyle pek tecrubem yok ama bence aşırı para vermeye de gerek yok hatta bi arkadaşım kestirme fırçası kullanıyor 😜
Aliexpress gibi yerlere de bakabilirsiniz alıp kullandığım net bir urun yok ama diğer arkadaşları etiketleyeyim yardımcı olurlar..
@FuckTheFuelEconomy
@FurkanKarka
@2jzihtiyar
@bilalyildirim
@by

UrTR

Profesör
11 Şub 2019
77
112
1,060
Hocam konuyu çok beğendim. Emeğinize sağlık. Konuyu okudukça arabayı temizleyemediğimi anladım.
  1. Nereden başlamamı önerirsiniz?
  2. Öncelikle jantların temizliği için ne almamı/yapmamı önerirsiniz?
  3. Yağmur kaydırıcı ürünler tozun cama yapışmasını engeller mi? Bizim burası çöl gibi sanki, toz oluyor arabalar.
Yapmak istediklerim: Jant, far, yan ayna, koltuk temizliği. Konuda birçok ürünü incelemişsiniz. Belirttiğim alanlarda hangi ürünler daha iyidir ve hangilerini tavsiye edersiniz?

merhaba,

konuyu ve uygulamaları beğenmenize sevindim.

sorularınıza elimden geldiğince cevap vermeye çalışayım.

1- Ben her zaman jant, lastik, davlumbaz olarak ilerlerim ve sanırım çoğu kişi bu sıralamayla gidiyordur. yani alt taraftan üst tarafa doğru. düşünsenize jantları veya lastikleri sona bıraktığınızda oraları temizlerken temiz yerlere pislik vb. bir şeylerin sıçraması hoş olmazdı.

2- jantlarınızı bilmiyorum ama kaliteli bir jant fırçası şart. detaylı temizlik olayı ucu çok açık ve ne yazıkki TÜRKİYE'de çok pahalı bir hobi.

mesela katı cila olarak 30tl fiyatla ürün bulabiliyorsunuz ama kutusu 120usd fiyatla da ürün bulabiliyorsunuz :)

3- bu konuda ne yazıkki hiç bir fikrim yok. toz ve yağmur kaydırıcı pek yardımcı olabileceğim bir soru değil malesef :)

benim kullandığım ürünlerin çoğu piyasada bulabileceğiniz ve genelde fiyat/performans ürünleridir. kullandığım ürünlerden çok daha yüksek fiyatlı fakat marka kalitesi/bilinirliği çok daha fazla olan ürünleri bulabileceğiniz gibi çok daha düşük fiyatlı ama marka kalitesi/bilinirliği çok daha düşük ürünlerde mevcut.

benim bu konudaki kişisel yorumum bütçeniz el verdiğince alabildiğiniz en iyi ürünleri almanız olacak çünkü kullandığınız malzemeler ne kadar kaliteli olursa aracınıza zarar verme ihtimali o kadar düşük olacaktır.

Buna örnek vermek gerekirse elimde litresi 6tl olan ön yıkama köpüğü mevcutken ( sırf meraktan aldım sanırım yakında inceleme tarzında bir video çekip kanala ve konuya eklerim ) litresi 80tl lik ön yıkama köpüğüde mevcut :) sonuç itibariyle ikiside aynı işi yapıyor ama ürünlerin kaliteleri arasında dağlar kadar fark olduğuna eminim...

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
merhaba,

konuyu ve uygulamaları beğenmenize sevindim.

sorularınıza elimden geldiğince cevap vermeye çalışayım.

1- Ben her zaman jant, lastik, davlumbaz olarak ilerlerim ve sanırım çoğu kişi bu sıralamayla gidiyordur. yani alt taraftan üst tarafa doğru. düşünsenize jantları veya lastikleri sona bıraktığınızda oraları temizlerken temiz yerlere pislik vb. bir şeylerin sıçraması hoş olmazdı.

2- jantlarınızı bilmiyorum ama kaliteli bir jant fırçası şart. detaylı temizlik olayı ucu çok açık ve ne yazıkki TÜRKİYE'de çok pahalı bir hobi.

mesela katı cila olarak 30tl fiyatla ürün bulabiliyorsunuz ama kutusu 120usd fiyatla da ürün bulabiliyorsunuz :)

3- bu konuda ne yazıkki hiç bir fikrim yok. toz ve yağmur kaydırıcı pek yardımcı olabileceğim bir soru değil malesef :)

benim kullandığım ürünlerin çoğu piyasada bulabileceğiniz ve genelde fiyat/performans ürünleridir. kullandığım ürünlerden çok daha yüksek fiyatlı fakat marka kalitesi/bilinirliği çok daha fazla olan ürünleri bulabileceğiniz gibi çok daha düşük fiyatlı ama marka kalitesi/bilinirliği çok daha düşük ürünlerde mevcut.

benim bu konudaki kişisel yorumum bütçeniz el verdiğince alabildiğiniz en iyi ürünleri almanız olacak çünkü kullandığınız malzemeler ne kadar kaliteli olursa aracınıza zarar verme ihtimali o kadar düşük olacaktır.

Buna örnek vermek gerekirse elimde litresi 6tl olan ön yıkama köpüğü mevcutken ( sırf meraktan aldım sanırım yakında inceleme tarzında bir video çekip kanala ve konuya eklerim ) litresi 80tl lik ön yıkama köpüğüde mevcut :) sonuç itibariyle ikiside aynı işi yapıyor ama ürünlerin kaliteleri arasında dağlar kadar fark olduğuna eminim...
Cevabınız için teşekkür ederim. Evet detailing konusu gerçekten ülkemizde pahalı olan bir şey. Bu sebepten vakit ve nakit buldukça bu hobiyle uğraşmayı düşünüyorum. :) Şimdilik 40x40 boyutunda mikrofiber bez ve cam temizleyici aldım.

Bugün arabanın koltuklarını temizledim. İçini güzelce sildim, temizledim. Yarın vaktim olunca arabayı yıkayacağım. Temiz görünce arabayı daha çok sevesim geliyor.

Konuyu favorilerime ekledim. Ne zaman detailing ürün alacak olursam konudaki incelemelerinizi göz önünde bulunduracağım.

UrTR

Profesör
11 Şub 2019
77
112
1,060
daha elimde deneyip incelemesini yapıp videosunu çekmem gereken çok fazla ürün var ama bunlar için zaman ayırmam gerekiyor. videoları çektikten sonra elimden geldiğince düzenlemelerini yapıyorum ama hem düzenlemesi uzun sürüyor ( kendi başıma bir şeyler yapmaya çalışıyorum :) ) hemde bilgisayarım pek iyi olmadığından düzenleme bittikten sonra çıktı alması uzun sürüyor :)

bu iş ne yazıkki ilerleyen bir hastalık gibidir. Ben 3-5 kalem malzeme alsam yeter derken şimdi yurtdışından malzeme temin etmeye kadar ilerledi. TÜRKİYE'de satışı olmayan ürünleri elimden geldiğince temin ediyorum. bunun gibi 4 tane ürün var elimde video çekilmeyi bekleyen :)

aramızda kalsın cebe çok zararı olan bir hobidir :)

UrTR

Profesör
11 Şub 2019
77
112
1,060
Herkese tekrardan selam,

Uzun bir aradan sonra konuya bir güncelleme yapmanın vakti geldi diye düşünüyorum :)

İzin günümü tamamen detaya harcamak istemememden dolayı sadece dış detay yapabildim ama bu bile belimi büktü :)

Kullanmayı planlayıp yanımda getirdiğim ürünlerin görseliyle başlamak istedim.

Sırasıyla sağdan sola: Sonax Flugrostbilmemne demirtozu ve balatatozu temizleyici, Cg Signature jant temizleyici, Turtle wax jet black lastik temizleyici, Cg böcek ve zift temizleyici, Flowey ev13 ( yeni seri mjjc köpük aparatıyla birlikte ), 3d eraser, 3d Hd glass, Autofinesse spritz, Turtle wax jet black lastik parlatıcı, 3d Hd dress plastik parlatıcı, Koch pw ( eski seri mjjc köpük aparatıyla birlikte )

nK2BRe.jpg

Öncelikle her zamanki gibi kirlilerden başlıyoruz.

nKWEHh.jpg

nK2itR.jpg

nK2pON.jpg

nKUNXy.jpg

nKUXPh.jpg

nKUcan.jpg

nKUsuo.jpg

nKUlJc.jpg

nKUFee.jpg

nKUtcR.jpg

nKUepQ.jpg

nKUbHP.jpg

nKWP3y.jpg

nKWokM.jpg

nK2kr6.jpg

nK2yIj.jpg

Uygulamaya her zamanki gibi jant detayından başlıyorum.

Daha önceki gönderileri takip edenler hatırlayacaktır, eskiden çok güzel balatatozu çıkıyordu ama sonradan balataları değiştirince balatatozuna hasret kalmıştım. Bu durumu hep balatalara bağlamıştım ama içimde "acaba fb umduğum kadar güzel balatatozu temizleme performansına sahip olmadığı için jantlardan doğru düzgün balatatozu çıkmıyor olabilir mi?" şüphesi hep vardı. Bu şüpheden kurtulmak için almanyadan gelen sonax demirtozu sökücüyle daldım jantlara. Sonuç benim açımdan ne yazıkki hüsran oldu çünkü Sonaxta balatatozu çıkartamamıştı. Olmayan balatatozunu nasıl çıkartabilir ki? Umut fakirin ekmeği misali hem Koch fb ye çamur atıyordum.

Eskiden yapmış olduğum Sonax balatatozu ve demirtozu sökücü uygulamasının videosunu arada açıp hüzünlü bir şekilde izliyorum.

Buradada Fb sonrası jantların durumu

nK2jms.jpg

nK2DUP.jpg

Görüldüğü gibi pek bi numara çıkmadı jantlardan.

Balatatozu temizleyici uygulamasından sonra Lastiklere Turtlewax setten çıkan lastik temizleyici uyguladım. Bu ürünü gerçekten çok sevdim ama sarfiyatı biraz yüksek gibi geldi bana. Setten çıkan lastik parlatıcının daha neredeyse 1/3lük kısmı duruyor ama lastik temizleyici bitti :)

Lastik temizleyici ürünün videosunuda atayım. Belki merak edenler çıkabilir.

Lastik temizleyici üründen sonra lastiklerin durumu

nK2Il1.jpg

Sıra geldi asıl jant temizleyici ürünümüz olan Cg signatureye. Bu ürün kapı gıcırtısında oynamaya başlayan romenler gibi fırça deyince köpür köpür oluyor bu huyunu çok seviyorum.

Buyrun daha önce çektiğim Cg Signature videosunu atayım. Belki merak edenler çıkabilir.

nK2aNf.jpg

Lastikler ve jantlar bittikten sonra basınçlı yıkamayla duruladım ve boyalı yüzeylere geçtim.

İlk olarak birkaç böcek cesedini ve sürücü kapımıza eserini bırakmış olan kuşun eserini ortadan kaldırmakla başlıyoruz.

Daha sonrasında secho fx8e ile UrTR MagiMix ürününü ön yıkama için aracın kirli bölgelerinin tamamına fışlatıyorum.

https://youtu.be/aa1V7iQwNJI

Bu uygulamada sizler için yeni bir ürün denedim. Yeni dediğime bakmayın MJJC firmasının köpük aparatını zaten yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyordum ama sağolsun firma yetkilileri yeni seri ürünlerini test etmem için ücretsiz olarak tarafıma gönderdiler. :)
Aletin en beğendiğim yönü kafasının 360derece dönebiliyor olması ve bence bu çok ama çok güzel bir özellik. Bu özelliği şimdiye kadar sadece MTM firmasının pf22 model ürününde görmüştüm. Sağolsun çinli gardaşlarımız bizi hemen bu güzelliğe kavuşturdular.
Kısaca yeni seri MJJC yi anlatacak olursam eskisine göre çok daha pratik ve çok daha fonksiyonel. Mesela eskisinde "orifice" denilen küçük nozulu değiştirmek için anahtar falan lazımken şimdi anahtarsız şekilde başlığı dağıtabiliyorsunuz. Aynı şekilde filtreye ulaşmakta çok kolay. Eski seri mjjc ile yeni seri mjjc kıyaslama videosunu yakında çekmiş olurum.

Buyrun kısa bir yeni seri mjjc videosu

https://youtu.be/Yi3R6cub_fA

Sıra geldi en sevdiğim kısım olan ön yıkama köpüğüne. Forumda ortak alım konusu olan Flowey ev13 tercih ettim. ön yıkamada kullandığım MagiMix kirleri ve tozları genel olarak akıttığı için ev13e pek bir iş kalmamıştı.
kısa bir ipucu: trafik filmi ve çok fazla, kirli/çamurlu araçta ev13 etkisiz kalabilir. ev13 tam bir yazlık uygulama için köpük şampuanı diyebilirim.

Buyrun ev13 videosu

https://youtu.be/VD9bsrJAEE8

Ev13 yüzeyde kurumadan ufak ufak detaylara giriştim.

nK2ohp.jpg

nKl8UA.jpg

nKlld1.jpg

Görüldüğü üzere köpük olarak yeterli bir performansa sahip.

nKl3jH.jpg

Aracı duruladıktan sonra 3d eraser ürününü denedim. Bu ürün hakkında detaylı bir video yakın zamanda gelecek. Ürünün performansını çok beğendim.

Kısa bir öncesi/sonrası yapmış olayım.

nKl2sj.jpg

nKlDUp.jpg

Çift kova yıkamasında Zymöl autowash ürününü kullandım. Kokusu aşırı cezbedici, birgün şişeyi kafaya dikeceğim ya hadi hayırlısı :)
Bu ürüne nasıl bir inceleme videosu çekerim bilemedim. Lütfen bu konuda bana akıl verin :)

Aracın kurulamasını yapmadan eski mjjc köpük aparatına hazırladığım Koch pw ürününü uyguladım. bu ürünü ikinci kere uygulayışım ve aracımı ikinci kere bu kadar parlak görüşüm :)
Köpük aparatının içine tahminen 12ml koch pw ve tepeleme su olacak şekilde bir karışım koyuyorum.

Buyrun Koch pw uygulama videosu

Pw uygulamasından sonra aracımı wizard ile kuruladım. Kereta ufak ama iş görüyor. Sanki önemli olan boyutu değil işlevi dermişcesine aracı kolayca kuruluyor :)

Yavaş yavaş bitiriyoruz bu uygulamayıda.
Camlara 3d glass ürününü uyguladım. İlk defa sadece cama özel olarak bu ürünü kullanmıştım. Ürün hiç hav bırakmıyor, kalan artıkları hemen uçup gidiyor buda camları çok hızlı şekilde temizlemek demek :)

Buyrun 3d glass videosu

Son olarak lastiklere Turtlewax setin lastik parlatıcısını iki kat olarak uyguladım. Ürün işini çok güzel yapıyor ama şöyle bir dez acantajı var ürün janta sıçrarda anında silmezseniz hapı yuttunuz. Ürünü ilk aldığımda jantlara bulaştırmıştım ve belki 10saniye sonra sildim ama iş işten geçmişti. Hâlâ o izler duruyor :(

Buyrun Turtlewax set videosu

UrTR

Profesör
11 Şub 2019
77
112
1,060
Ve assolistimiz final görselleri;

nK3GJx.jpg

nK33Zo.jpg

nK3KaM.jpg

nK3BB0.jpg

nK3TSb.jpg

nK3lJU.jpg

nK30Zs.jpg

nK8P3c.jpg

nK8CQv.jpg

nK8rZ0.jpg

nK8hoA.jpg

nK8UNR.jpg

nK8Mr0.jpg

nK8blx.jpg

nKlVRH.jpg

nKlS6S.jpg

nKlitv.jpg

nKlBVx.jpg

nKlzvh.jpg

Aracımı park ettim, 2 haftadır bagajda dolaştırdığım Karcher wd4 ve Karcher sc3 ü bagajdan aldım, dışarıdaki pılımı pırtımı toplayıp eve kaçtım :)

Vaktinizi ve kotanızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

YouTube sitesinde kanalıma abone değilseniz lütfen kanala abone olmayı unutmayın. Videoları beğendiyseniz "bunu beğendim", beğenmediyseniz "bunu beğenmedim" e tıklamayı unutmayın. Ürünlerle ilgili eksik veya yanlış gördüğünüz bir nokta varsa yorumlarda belirtinki ona göre revize edeyim. Kanaldaki farklı videolara göz atmayı unutmayın :)
Kanal sizlerin sayesinde ufak ufak büyüyor ve bu beni çok motive ediyor. İlerleyen zamanlarda kanalda bazı çekilişler yapıp işinize yarayacağını umduğum ürünler vereceğim. Son olarak videoları ve kanalı sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla...

UrTR

Profesör
11 Şub 2019
77
112
1,060
Herkese selam,

Uzun bir süreden sonra bir güncellemeyle tekrar karşınızdayım :)

Eksik olan ve ortak alım yaptığımız/arkadaşlarımızdan temin ettiğim birkaç ürünün gelmesini beklerken araca detaylı olarak pek girişmiyordum. Maksat yeni ürünler denemek olunca detayı bile erteliyoruz :)

Bugün canımın sıkıntısından araca şöyle ucundan bir detay yapıverdim. İç aksamlarda koch GS ile girişeceğimden ( bu ürünün methini çok duyduğumdan ilk fırsatta kullanmak istediğimde içeriye pek elleşmedim ) fırça veya köpük kullanmadan ucundan bir temizlik yaptım.

Neyse lafı daha fazla uzatmadan kirlilerle başlayalım;

Uygulamaya iç kısımdan başladım. Gelecek olan kargoda beklediğim bir ürünü iç aksamda kullanacağım için iç aksamda çok detaylı bir temizlik yapmadım. Plastik aksamlardaki tozu bir bezle alıp Adams total interior ürününü kullandım. Ürün çok güzel kokuyor ve hafif parlak bir görüntüye sahip.
Aracın tamamını süpürme işi yaklaşık 1 saatimi aldı. Süpürme işi bittikten sonra aracın içini boşaltmaya geçtim. Elime ne geçtiyse attım poşete, yarın şu yorgunluğumu atarsam onlardan işe yarayanları arabaya koyarım diğerleri çöpe :)

Dış detaya modifiye ettiğim mekanik pompayı test etmek için bagaj kapağını tavana bağlayan menteşelerden başladım. Menteşelerin önündeki plastik kapağı söktüm ve köpükledim. Şunu söylemeliyimki köpük efsane...
FL ile attığımız köpükten daha katı bir köpük elde ettim ve bu gayet hoşuma gitti.

Bagajın üst kısmındaki bu alanı arada temizlemek güzel oluyor çünkü nasıl olduğunu bilmiyorum ama içerisi kir doluyor =(
Bagajın tabanındaki zımbırtıları söktüm ve bagaj havuzunu mekanik pompamla köpük banyosuna maruz bıraktım. Köpüğün çalışması için birkaç dakika bekledikten sonra vp detay fırçasıyla tüm bagaj havuzunu fırçadım ve sonra harcker sc3 buharlı temizlik aletimle bagajın içini fırçaladım. Güneşin altında ve bu sıcakta buharlı temizlik aleti kullanması birazcık yoruyor adamı :)
Temizlik işi bitince bagajı topladım ve kapılara geçtim :)

Kapı içlerini mekanik pompamla köpürttüm ve her kısmını buharlı temizlik aletiyle temizledim. Buharlı temizlik aletini ilk defa kullanırken kapı içleri baya kirliydi ama bugünkü temizlikte hiç ellemesem bile olurdu. Biz severiz böyle antin kuntin yerlerle uğraşmayı dedim ve daldım kapı içlerine :)
Kapı içleriyle ilgili görsel yok malesef...

Gelelim aracın dış detayınaaa...

Jantlar için yarın bir daha uğraşacağımdan çok sallamadım desem yalan olmaz. Yarın lastik parlatıcılarla ilgili 4 tane video çekmeyi planlıyorum.
Jantlara elimde kalan son Koch fb yi fıslattım birkaç dakika bekledim ama hiç kızarma olmadı. Hatırladığım kadarıyla biraz kıvamlı bir üründü fb, su gibi bir ürün değildi ama şişedeki ürün baya sıvı haldeydi. Acaba ürün mü bozuldu diye düşündüm :)
Jantları duruladıktan sonra lastiklere hiç elleşmedim bile :)

Böcek ve kirler için biraz karışım sıktım ( Cg Bug&Tar + Vp Citrus ) ve ardından direk fl ile valet pro ph neutral + vp citrus karışımıyla aracı köpürttüm.
Normalde bu videoları youtube'da paylaşmak için değil arkadaşlara göndermek için çekmiştim ama köpük o kadar iyiki en azından forumda sizlerle paylaşabilirim diye düşündüm :)

Köpüğün inmesini bekledikten sonra aracı duruladım ve çift kova yıkamasına geçtim. Çift kova yıkamasında 3d Wash&wax şampuanını kullandım. Uzun zamandır kullanmadığım ve kokusunu çok sevdiğimden bu yıkamada bu şampuanı tercih ettim.
Önümüzdeki hafta polisaj öncesi sağlam bir yıkama yapmam gerektiği için cilalı şampuan kullanmakta bir sıkıntı görmedim zira b33'ü kullanacağım için o şampuanın içinden geçecektir :)
çift kova yıkaması bittikten sonra aracı kuruladım. Kapı içlerine Sonax BSD sıktım ve toparlanmaya başladım. Bir kargo daha bekliyorum, o kargo geldikten sonra motor temizliği yapacağım :)

Gelelim bitiş görüntülerine;

Bu sefer güneşin ve sıcağın altında olduğumdan pek görsel/video olmadı gönderide, şimdiden kusura bakmayın...

Vaktinizi ve kotanızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

YouTube sitesinde kanalıma abone değilseniz lütfen kanala abone olmayı unutmayın. Videoları beğendiyseniz "bunu beğendim", beğenmediyseniz "bunu beğenmedim" e tıklamayı unutmayın. Ürünlerle ilgili eksik veya yanlış gördüğünüz bir nokta varsa yorumlarda belirtinki ona göre revize edeyim. Kanaldaki farklı videolara göz atmayı unutmayın :)
Kanal sizlerin sayesinde ufak ufak büyüyor ve bu beni çok motive ediyor. Son olarak videoları ve kanalı sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla...

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım