Audi A3 Triger Kayışı Neye Göre Almalıyım?

teknikadam

Baris Yildiz
Takipçi
5 Kas 2023
1
1
20
32
serbest
Marka
Seat
Merhaba Dostlar,

Audi A3 2015 Model 1.6 Dizel Aracım 120 Bin Kilometreye Geldi. Genelde Ustalar 120 Bin Kilometre Ağır Bakım Triger Değişmesi Gerektiğini Söylüyorlar. Sizce Değişmelimiyim ? Yoksa Biraz Daha Gider mi ? Triger Set İçin Biraz İnternetten Araştırma Yaptığımda Fiyatlar Bütçemi Biraz Aşıyor. Bakmayın A3 e bindiğime Zamanında Babadan Kalan Ufak Bir Birikim vardı Bende Kredi çekip Almıştım Araçlar Ucuzken 😊. Şimdi Bir Yedek Parça Sitesi Gördüm Fiyatları Aşırı İyi Geldi Bana. Buradan alinirmi? Triger Setine Baktım Diğerlerine Göre Daha Uygun Yazmış Alanlarda Yorumlarda Çok iyi Yazmışlar. Sizce İnternetten Triger Tarzı Malzemeler Alınır mı ? Ürünün Linkini Bırakıyorum Aşağıya. Ürün SKF Marka Orjinalmiş.

https://www.enkolayparca.com/urun/volkswagen-golf7-1-6-tdi-triger-seti-skf-marka-04l198119a

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,037
3
4,931
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Merhaba Dostlar,

Audi A3 2015 Model 1.6 Dizel Aracım 120 Bin Kilometreye Geldi. Genelde Ustalar 120 Bin Kilometre Ağır Bakım Triger Değişmesi Gerektiğini Söylüyorlar. Sizce Değişmelimiyim ? Yoksa Biraz Daha Gider mi ? Triger Set İçin Biraz İnternetten Araştırma Yaptığımda Fiyatlar Bütçemi Biraz Aşıyor. Bakmayın A3 e bindiğime Zamanında Babadan Kalan Ufak Bir Birikim vardı Bende Kredi çekip Almıştım Araçlar Ucuzken 😊. Şimdi Bir Yedek Parça Sitesi Gördüm Fiyatları Aşırı İyi Geldi Bana. Buradan alinirmi? Triger Setine Baktım Diğerlerine Göre Daha Uygun Yazmış Alanlarda Yorumlarda Çok iyi Yazmışlar. Sizce İnternetten Triger Tarzı Malzemeler Alınır mı ? Ürünün Linkini Bırakıyorum Aşağıya. Ürün SKF Marka Orjinalmiş.

https://www.enkolayparca.com/urun/volkswagen-golf7-1-6-tdi-triger-seti-skf-marka-04l198119a

SKF iyi bir markadır tercih edilebilir.Bunun yanında Valeo,Continental’de tercih edebilirsiniz.İmkanınız varsa yetkili servisten ya da parçacıdan OEM olanını almanız çok daha iyi olacaktır.

Triger her 100-150 bin km arası kullanıma bağlı olarak kesinlikle devirdaimle beraber değiştirilmesi gerekiyor.Özellikle 1.6 TDI motorlarda devirdaimin değişmesi çok elzem.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
899
1
1,717
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Volkswagen grubu araçlarda triger kayışı her 120.000 kilometrede bir devirdaim pompası ile birlikte değişir. V kayışı, fren hidroliği de yine bu bakıma denk gelir. Fren hidroliğinin bu bakımda en az 2. sefer değişiyor olması lazım. Aracınızın şasisi eğer elektrikli devirdaim veriyorsa onu alın. Aksi taktirde soğuk havalarda motorunuz geç ısınıp, yakıt tüketiminiz artacaktır. Aynı jenerasyon olduğu için söylüyorum; benzer yıllarda üretilen b8 kasa Passat araçlarda durum böyle.
Set için de Ina öneririm. Reklam vermek yasak mı bilmiyorum fakat parçanızı uzman parça, online yedek parça veya aloparça gibi güvenilir sitelerden temin edebilirsiniz.
Son olarak VAG son yıllarda triger değişiminde yıl periyodunu kaldırdı. Eskiden 5 yıl / 120.000 km şartı vardı. Sizin hem yıl hem km gelmiş tavsiyem ihmal etmeden ivedi olarak değişmeniz yönünde olur. Motor işi şakaya gelmez.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım