KAPALI Bebek oto koltuk tercihi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

weah

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
17
9
595
Arkadaşlar merhaba,
Normalde burada otomobili tercihi üzerine konu açardım; fakat bu sefer 11 aylık bebeğim için oto koltuğu tercihi hakkında yardım istiyorum. İnternet üzerinden Römer, Cybex ve Chicco markalarini araştırdım.
Sırası ile sorularım:
Hangi marka ve model bebek oto koltuğu almalıyım?
Acil lazım olduğu için, hangi mağazada uygun fiyata bulabilirim?
9-36 kg almayı düşünüyorum doğru tercih mı?
Not: Belki fark vardır diye belirtiyorum aracim VW grubu.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Eskiden bizde Römer vardı ve çok memnunduk. Modelini hatırlamıyorum maalesef ama şu anda 6 yaş üzeri icin römer kullanıyoruz ve yine çok memnunuz. Römer'i şiddetle tavsiye ederim kaza testlerinden genelde en iyi puanlari bu marka alıyor.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arkadaşlar merhaba,
Normalde burada otomobili tercihi üzerine konu açardım; fakat bu sefer 11 aylık bebeğim için oto koltuğu tercihi hakkında yardım istiyorum. İnternet üzerinden Römer, Cybex ve Chicco markalarini araştırdım.
Sırası ile sorularım:
Hangi marka ve model bebek oto koltuğu almalıyım?
Acil lazım olduğu için, hangi mağazada uygun fiyata bulabilirim?
9-36 kg almayı düşünüyorum doğru tercih mı?
Not: Belki fark vardır diye belirtiyorum aracim VW grubu.

Bende bebek koltuğu bakıyorum, Joie ömrü doldu. Koltuk fiyatları ateş pahası, 1000 üstü sevdiğim işimi görecek modeller :(
En kötü Let Go ile ikinci el bakacaz. Sizde bulursanız güzel ve cazip bir model tavsiyelerinizi beklerim.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
9 aylık oğlum ilk doğduğundan beri recaro zero 1 kullanıyoruz. Ciddi pahalı almıştık yaklaşık 1 yıl önce. Ama 4 yıl boyunca kullanabilme avantajı, 360 derece dönebiliyor olması, çocuk için konforu ve sağlamlığı verdiğin parayı unutturuyor.
Hem güvenlik hem de pratiklik açısından 360 derece dönen veya ön arka takılan, ayrıca isofix i olan modeller tercih edilmesinde fayda oluyor.
Cybex bu işin vakkosu, recora da onun peşinden geliyor. Ama bu markaların fiyatlar biraz fazla uçuk olabiliyor.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Biz Römer kullanıyoruz. Modeli de Tri-Fix di sanırım. Gayet memnunuz.. zaten Alman üretimi ve oldukça iyi bir marka... belki bir tık pahallı denebilir...

Tavsiyem Isofix bağlantısı mutlaka olsun .. baz olarak hep Isofix li modellere yönelin (aracınızın Isofix bağlantısı var olduğunu düşünüyorum) ...

Baston arabamız da Cybex marka... ondan da gayet memnunuz .. ADAC testlerinde onunda puanları çok yüksekti.. Isofix li model gayet, gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Sadece biraz fazla büyük gibiydi..

Kilo olarak 9-36 mı alsak diye bizde düşündük ancak bir kaç arkadaşımız zaten belirli bir süre sonra koltukta oturmayacağını ... 18kg olana kadar da zaman geçeceğinden biz 9-18kg olandan aldık ... sonrasında yükselticiler ve normal eminiyet kemerine geçeriz..

İnşallah aldığınız koltuğu benimser ve oturur.. hiç oturmayanlarda varmış.. bizimki benimsedi, bir süre (saatlerce değil) sorun olmadan oturuyor.

Kampanya vardı biz joker den almıştık .. HB, N11 ve GG sitlerine de mutlaka bakın ... sonradan biraz daha iyi fiyata alınabilir olduğunu farketmiştik :(

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Çoçuk rıskıyla gelir. Öyle deme. Kendimden biliyorum..
Ben bu lafi gercekten anlamiyorum . Kendi ailemde bunu soyler ama soyle ornek veriyorum kisaca. Anne baba calisiyor cocuga bakacak yok ortalama yuva ayda 2 milyar. E ilkokulu ortaokulu normal okudu hadi lisede kazanamadi imamhatip okumasin diye ozele gitse yilda 20 ona gider muhtemelen. Yada liseyi kazandi universite kazanamadi bu sefer yilda 30 gidecek. Herseyi sorunsuz kazandi desek a dan z ye cocuga ortalama 200 milyar para neredeyse gidecek evleninceye kadar. Ben dogarken yanimda o kadar parayla gelmedim diye dusunuyorum
Hani 200 de etmem diye herhalde. su an galiba ölu yatirim yapmis bizimkiler

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben bu lafi gercekten anlamiyorum . Kendi ailemde bunu soyler ama soyle ornek veriyorum kisaca. Anne baba calisiyor cocuga bakacak yok ortalama yuva ayda 2 milyar. E ilkokulu ortaokulu normal okudu hadi lisede kazanamadi imamhatip okumasin diye ozele gitse yilda 20 ona gider muhtemelen. Yada liseyi kazandi universite kazanamadi bu sefer yilda 30 gidecek. Herseyi sorunsuz kazandi desek a dan z ye cocuga ortalama 200 milyar para neredeyse gidecek evleninceye kadar. Ben dogarken yanimda o kadar parayla gelmedim diye dusunuyorum
Hani 200 de etmem diye dusunuyorum su an galiba ölu yatirim yapmis bizimkiler

Sen cocuğu kucağına alınca otomatikman başka bişeye dönüşüceksin. Ozaman böyle düşünmezsin..

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben BeSafe izi comfort x3 (Norveç) modelini kullanıyorum gayet memnunum. 1400 TL'ye almıştım. Araştırırken dikkat ettim tüm testlerde ilk 3'te yer alıyordu, diğer koltuklarda olmayan değişik güvenlik özellikleri var ve uzun araştırmalar sonucu bu koltuğu aldım. Almadan önce çocuğumu da oturttum ki güvenlik dışında önemli olan bir diğer husus bebeğin konforu. Aslında kafamda Recaro vardı, ancak çocuğum rahat etmediği için almadım.
Britax Römer, Cybex, Maxi Cosi ve Recaro da iyi koltuklar..Bunların dışında kalan markaları şahsım adına tavsiye etmiyorum

Son düzenleme:

Ormanci

Elit Apaçi
10 Eki 2016
80
41
970
42
İstanbul
Kesinlikle milletin düştüğü "ben aynı şeyi 800 TL'ye aldım, ne halta yarıyormuş, koltuk işte" yanılgısına düşmeyin. Çünkü etrafta böyle model insan çok var maalesef. "Neeee, çocok koltooona o kodor poro mu vörülür yöööö, Eminönöndö 500 TL'ye var" diye gözlerini pörtleten veya sizlere enayi gözüyle bakan tipler var.

Arkadaşlar yazmışlar zaten, bilinen markalar bunlar, bunların haricindeki markalara çok yönelmeyin. Biz Cybex Sirona aldık mesela, koltuğun yerinde 360 derece dönebilmesi tav etti bizi. Koltuğu yana çevirip arabaya indirip bindirme yapabiliyorsunuz çocuğu...

weah

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
17
9
595
Bilgiler için herkese teşekkürler,
Nihai kararımız Britax Römer Advansafıx III Sıct 9-36 Kg oldu.
... ne yazık ki ülke gerçeklerinden uzak abuk sabuk bir rakam ödemek zorunda kaldım. Gönül ister tüm halkın çocukları bu kalite ve güvenlikte ürüne rahatça ulaşabilsin; ama yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de ne yazık ki sınıf farkı var ve bu fark büyüyor. Kendimizden biraz daha fazla kısarak bu markaya yöneldim, çocuk koltuğu arayan kişilere tavsiye olsun diye bu marka ve modeli belirtiyorum.

Ormanci

Elit Apaçi
10 Eki 2016
80
41
970
42
İstanbul
Hayırlı olsun, zaten bir defa alıp, uzun süre kullanıp sonrasında "çocuk" koltuklarına geçiyorsunuz. Maalesef fark var evet ama ortalama fiyatlara güzel birşeyler alınabiliyor.

Geçende Cybex'in Facebook sayfasında adam "asgari ücretli nasıl alsın 2.500 TL'lik koltuğu" diyor adam. E birader sen arabayı nasıl aldın nasıl biniyorsun asıl onu sormak lazım sana, neyin ajitasyonu bu :) Arabaya binip çocuğu da korumayacaksan vay haline zaten. Kimisi bunu alamıyorum ucuzunu alabilirim diyor, ona da saygımız sonsuz, bütçe meselesi herkes ona göre ayarlıyor, ama kimisi hiç para vermeme derdinde. Eh en ufak kazada acı şekilde tecrübe etmemeleri dileğiyle.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bilgiler için herkese teşekkürler,
Nihai kararımız Britax Römer Advansafıx III Sıct 9-36 Kg oldu.
... ne yazık ki ülke gerçeklerinden uzak abuk sabuk bir rakam ödemek zorunda kaldım. Gönül ister tüm halkın çocukları bu kalite ve güvenlikte ürüne rahatça ulaşabilsin; ama yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de ne yazık ki sınıf farkı var ve bu fark büyüyor. Kendimizden biraz daha fazla kısarak bu markaya yöneldim, çocuk koltuğu arayan kişilere tavsiye olsun diye bu marka ve modeli belirtiyorum.

Hocam bumu ?

http://www.hepsiburada.com/britax-r...tSJlbCWfOF_OcxwZ0meHMPU94rcqJwggaAjmMEALw_wcB

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım