Bir motora sahip olmak bu kadar pahalı olmamalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Arkadaşlar Barkın abinin son videosu , benim Otoparka açtığım otomobil kullanmanın maliyeti başlıklarından fırlamış gibi.
Fakat barkın abi öyle bir hesap çıkardıki, 250 cc yamaha motora benim arabamın 3 katı maliyet yapıyor.
2500 tl kaskomu olur, 1,79dan kredimi olur, yılda 1500 bakım ne demek abi, 250 cc motora nasıl bakım yapılıyor. Ayda 400 tl yakıtı neresinden içiyor bu motor. Yılda 12800 lira yıllık kullanım maliyeti çıkardı.
Barkın abi, Ayda 1455 lira maliyeti karşılıyabiliyorsak, R25'e binebilirz şeklinde bir açıklama yaptı.

@surmeklazim @sinan @aytekakakca Şunu bir sizden duymak istiyorum :) Motorsikler sahibi olmak bu kadar pahalımı

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Pcx üzerinden gidersem 2.5-3 litre benzini var abi hesapla sen
Kasko yok 10 bin tl lik motorun kaskosuna 1500 tl yi vermem kimse kusura bakmasın sigortam var 400 e yaptırdık geçen sene
Bakımı 100-150 tl civarı tutuyor gayet ekonomik bence :)

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Pcx üzerinden gidersem 2.5-3 litre benzini var abi hesapla sen
Kasko yok 10 bin tl lik motorun kaskosuna 1500 tl yi vermem kimse kusura bakmasın sigortam var 400 e yaptırdık geçen sene
Bakımı 100-150 tl civarı tutuyor gayet ekonomik bence :)

R25 icin yapilan kredileri duusunce bile aylik 1000 tl maliyet cikariyor barkin. Neye dayanarak nasil oluyor anlamadim. Burda bilerek hicivdemi bulunuyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
R25 icin yapilan kredileri duusunce bile aylik 1000 tl maliyet cikariyor barkin. Neye dayanarak nasil oluyor anlamadim. Burda bilerek hicivdemi bulunuyor.

Valla bi şey anlamadım yav.Kasko bakım filan fazla abartmış.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Bajaj Pulsar kullanan birinden 1250 TL trafik sigortası ödediğini duyunca benim motor planlarım başlamadan bitmişti.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Motoru alacak kişinin genç olacağını ve büyükşehirde yaşadığını düşünürsek kaskonun o kadar çıkması normal hatta geçen seneye göre falan iyi bile denilebilir. Barkın abinin yaptığı hesapta ortalama 75 litre aylık benzin tükettiği hesaba alınmış ki bu da en kötü ihtimalle 800 km falan olur, günlük işe motor ile gidip geldiğini düşünerek yaptı herhalde ve bakım olarak da yetkili serviste yaparsan eğer maliyet bu civarlarda çıkar. Kaza olursa tabii o da tuzu biberi. Her ne kadar r25 250cc olsa da yüksek devir çevirebilen bir motor sonuçta, ekonomik motor olmasını istiyorsan ybr veya cbf alacaksın, parça daha ucuz çok daha az yakıyor ve sigortası kaskosu da az çıkar.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Yazın A1 alıp, sene sonunda alacağım B' nin yükünü hafifletmek istiyorum ama bayağı masraflı işler. Ben daha ehliyet alma kısmında bile boğuldum sanırım. :D :D

VONALI MURAT

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
40
40
595
İzmir
R25 örneğinden yola çıkarsak evet bu rakamlar doğru. Ama yine de barkın abinin söylediği çoğu rakamı aşağıya çekmek sizin elinizde.
Eğer 18,250 tl gibi bi rakamı alt tarafı 250cc bi makinaya vermek istiyorsanız bu rakamlara katlanacaksınız. Yeni başlayan arkadaşlar sağolsun r25 alıp patladıkları için sigorta/kasko masrafları çinli bir motor parasına denk geliyor. Hele birde 25 yaşın altındaysanız geçmiş olsun..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım