BMW 116i Sport Line

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
geçmiş olsun, ufak bi kaza belki ama işte dediğiniz gibi gözün gibi baktığın araba olunca canı yanıyor insanın

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Geçen Cumartesi maalesef ufak bir kaza yaşadım. Karşı taraf %100 suçlu bulundu ve zaten suçunu da kabul etti. Nisan'da 7. senesine girecek olan aracında içine ettiler. Gözün gibi bak, biri gelsin soluna bakmadan frene abansın, şantiye yoluna girmeye kalksın. :(

Şu anda araç Ağaçlı Oto'da (Borusan Otomotiv Yetkili Servisi). Ustalarımız sağolsun yapıyorlar. Kaza fotoları:

Sağ arka çamurluğu kendim tıklatmıştım bahçe duvarına (kar yüzünden), birde seneler sonra gelip künefeci paket aracıyla tıklattı aynı yere. Bu kazada olunca artık ön tarafı zaten karşı tarafın kaskosu ödeyecek, arka çamurluğu da kendi cebimden yaptırayım dedim. Yaptırmışken ön ve arka tamponları da boyatayım dedim, çünkü tampon altları çizik içindeydi.

Ustalar sağolsunlar Borusan'dan tanıdık ve Ağaçlı'ya transfer oldular. İşlerini çok iyi yaptıkları için (özellikle renk tutturma ve gereksiz macun, boyama yapmama konusunda) gözüm arkada kalmıyor.

Sol ön çamurluğu değiştirmeden tamir edebildik ama alt kenarından 5 cm kadar far kırıldığı için değişime gitmek zorunda kaldık. Can sıktı maalesef.

pbpPjq.jpg

NnRE3Y.jpg

albEjB.jpg

YQ7bMj.jpg

8a71kk.jpg

mMWLdP.jpg

Em4Jbq.jpg

Atılan macuna güzelce zımpara,sonrasında astar ve boya kaldı bir tek. Bekliyoruz bakalım. :)
Geçmiş olsun hocam. Baktığınız zaman cidden ciddi bir kaza olmadığı belli ama Türkiye şartlarında üzüyor. Neyse ki tanıdığa satıyormuşsunuz genelde, fazla baş ağrıtmaz gibi o yüzden.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Çok geçmiş olsun.
İkinci elde alıcı olsam tramer kaydının nedeni belgelerle net olarak gözüküyorsa sorun etmezdim, çok bir şey yok gibi duruyor.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yalnız o değil de iyi kaputa bişi olmamış, aynı kazayı ben yapsam kaputa bişi olsa adamı pıçaklarım :D

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
geçmiş olsun. yahu bu tramer konusunda halkı mı bilinçlendirmek lazım yoksa tramer sorgulama yapısında mı değişiklik yapmak lazım anlamadım. araç pahalı kaza olunca yedek parçası da doğal olarak pahalı olacaktır. fakat adam tramerde 5000i görünce birden ölücü moda geçiyor. sanıyorum detaylı tramer sorgusunda parça sorgulayabiliyorsunuz fakat alıcıya da yazık plakası şasesi varsa kazasındaki değişeni sorgulayayım derken durup dururken 20tl sorgulama parası gidiyor. bazıları diyecektir 100bin tl arabaya veren ona da bir zahmet 20 versin diye ama hepimiz alıcı olmuşuzdur. 1- iş 20tl falan değil insanın artık midesi bulanıyor. 2- ben kaç tane arabayla görüşüyorum herkes de bizim yada sizin gibi dürüst olmuyor 4 5 araba sorgulasak oturdugumuz yerden 100 lirayı çöpe atıcaz. tramer sorgusunun bir düzenlemeye girmesi şart bence.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
geçmiş olsun. yahu bu tramer konusunda halkı mı bilinçlendirmek lazım yoksa tramer sorgulama yapısında mı değişiklik yapmak lazım anlamadım. araç pahalı kaza olunca yedek parçası da doğal olarak pahalı olacaktır. fakat adam tramerde 5000i görünce birden ölücü moda geçiyor. sanıyorum detaylı tramer sorgusunda parça sorgulayabiliyorsunuz fakat alıcıya da yazık plakası şasesi varsa kazasındaki değişeni sorgulayayım derken durup dururken 20tl sorgulama parası gidiyor. bazıları diyecektir 100bin tl arabaya veren ona da bir zahmet 20 versin diye ama hepimiz alıcı olmuşuzdur. 1- iş 20tl falan değil insanın artık midesi bulanıyor. 2- ben kaç tane arabayla görüşüyorum herkes de bizim yada sizin gibi dürüst olmuyor 4 5 araba sorgulasak oturdugumuz yerden 100 lirayı çöpe atıcaz. tramer sorgusunun bir düzenlemeye girmesi şart bence.
Bu nokta bir gelir kaynağı olduğundan Türkiye şartlarında hiç bir şekilde düzenlemeye gidilmeyecektir :)

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
BMW'yi bilen adam 10.000₺ ile neler yapıldı diye sorar. Fiyatı 10.000₺ düşün demez. Servis geçmişinden kanıtlarsınız. Fiyatları da belli zaten parçaların, kurda belli. Ben zaten satarken sahibinden'e falan ilan vermiyorum. Etrafımdaki insanlar aracı nasıl kullandığımı, nasıl baktığımı biliyorlar. :)

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Tramer konusu çok sıkıntı. Bizim araçta 4 adet tramer kaydı var 3 tanesi tutarsız diğeri de 800tl. Tutarsız kazalarda ya arabada bi tamir yapılmıyor ya da kayıtsız yapılıyor diyorum kazaların fotoğraflarını gösteriyorum bak burası çizildi uğraşmadık çiziği duruyo diye anlatıyorum tek tek yine de ikna olmuyorlar. Ama kendisi satıcı olsa önemsiz yauv der

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Şimdi sıra eskiyen mekanik parçalarda.

Bobinler 100.000 km'yi doldurdu onları değiştireceğim.

Ön camın altındaki pandizotun lastiği dış etkenlerden (soğuk & sıcak) çatladığı için değişecek.

Sağ arka stop lambası değişecek.

Arka disk ve balataların zamanı geldi, değişecek.

Şanzıman yağı, panı ve filtresi değişecek.

Diferansiyel yağının değişimine gerek görülürse değişecek.

Motorda üst kapak altı contası değişecek (terleme yapıyor), ön duvardaki tapadan yağ kaçağı var sıvı conta ile halledilecek.

Silecek sisteminin hortumlarından kaput altındaki hortum ve ona bağlı olan fıskiyeler tek parça olarak değişecek.

Altını, kaldırımdan inerken sürtmüştüm. 10 cm bir yırtılma oldu keçesinde ve ısı kalkanında. Bunlar değişecek.

Sürücü koltuğu oturma bölümünün kumaş döşemesi değişecek ve baldır destek kilidi yenilenecek.

Özetle araç için yapılması gereken ne varsa yapılacak.

Tüm işlemler bittikten sonra Hikari Pro seramik kaplama ve detaylı iç temizlik yaptırılarak bi 7 sene daha binilecek :D

Son düzenleme:

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Bugün ön camın altındaki pandizotu (rüzgar paneli kapağı diye geçiyor - 51 71 7 240 672) değiştirdim. Yavaş yavaş sıfır kondisyonuna geleceğiz.

Sırada bobinler var. Fabrikadan gelen orjinal bobinler var hala üstünde. Hangi marka olduklarına bakacağım. Yine aynı bobinleri alabilirim ama NGK U5055'de aklımdan geçmiyor değil. Bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım