KAPALI Çekme belgeli araç satın almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

funtroverted

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
122
157
1,235
32
Arkadaşlar merhaba.
Bir araç buldum, beğendim fakat aracın sahibi aracı çekme belgeli olarak aldığını söyledi. Bunun ne anlama geldiğini bilmediğim için sizlere sormak istedim. Bir araç neden çekme belgeli olur ? çekme belgeli alınca ne dezavantajları vardır? Bilenlerden yorum bekliyorum.

Dipnot: konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Arac su an trafige çıkmış ama daha once cekmek belgeliymis. Ben de neden bir araç çekme belgeli olabilir diye soruyorum reis.

Sahibi arabayı kullanmayacaksa, vergi borcu işlememesi için çekme belgesi almış olabilir (uzun zamandır yatan bir arabaysa eğer bahsettiğiniz araç).
Bahsi geçen araç yeni bir arabaysa ağır kazası olabilir.

Konuştuğumuz aracı bilmediğim için fikir yürütemiyorum. Mesela bir ara Niva (Jeep Cjlerde vardı aynı şekilde) çok görüyordum çekme belgeli, adamlar sadece arazide kullanıyor o zaman plakaya ihtiyaç duymuyorlar.

Son düzenleme:

funtroverted

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
122
157
1,235
32
Sahibi arabayı kullanmayacaksa, vergi borcu işlememesi için çekme belgesi almış olabilir (uzun zamandır yatan bir arabaysa eğer bahsettiğiniz araç).
Bahsi geçen araç yeni bir arabaysa ağır kazası olabilir.

Konuştuğumuz aracı bilmediğim için fikir yürütemiyorum. Mesela bir ara Niva (Jeep Cjlerde vardı aynı şekilde) çok görüyordum çekme belgeli, adamlar sadece arazide kullanıyor o zaman plakaya ihtiyaç duymuyorlar.
Teşekkür ederim araç 2009 model opel Astra bu arada. Yani pert kayıtlı falan bir araç mıdir acaba diyr şüphelendim ben aslında

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Volkswagen Kamplumbağa falan bekliyordum 2009 Astra yazısını görünce şaşırdım.
Gerçek sebebini bilemem ancak 2009 model bir arabanın çekme belgeli olması bende ağır hasar görmüş izlenimi bıraktı.

+ Rep, uzak durulması gerek diye düşünüyorum. Perte çıkmış, trafikten düşürülmüş araçtır. Sigorta yaptırıp tekrar satmıştır, hiç bulaşmamak gerek. Eski impala kaplumbağa vs gibi antika hurda araba falan olsa tamam da o kadar yeni bi arabanın çekme belgesi varsa uzak durulması gerek

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Eski araç olsa trafik sigortası ve vergi işlememesi için,
Yani aracsa büyük kaza yaptığında tamiri aşamasında vergi,ceza vb olmasın diye çekme belgeli oluyor.
Eski klasik aracımı(çekme belgeli sattim1961 modeldi) sırf sigorta ve vergi işlemesin diye yapmıştım.ama 2009 Astra çekme belgeye daha önce girmişse aman diyim uzak durun

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Arac su an trafige çıkmış ama daha once cekmek belgeliymis. Ben de neden bir araç çekme belgeli olabilir diye soruyorum reis.
Araç büyük ihtimalle ağır hasarlı; sahibi sağlam bir kaza geçirmiş, sigorta şirketine pert kaydı ile bıraktığı aracı sigorta şirketi çekme belgesi almış ve yaptırıp, piyasaya yeniden sürmüş. Atasözlerine güvenelim; "ucuz etin yahnisi pek olur". bulaşmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım