KAPALI Chevrolet Aveo 1.3 Dizel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

leroy

Düz Yol Gazcısı
5 Ocak 2018
17
8
145
Arkadaşlar Chevrolet Aveo 1.3 Dizel nasıl bir araç. İnternette çok ayrıntılı bilgi bulamadım. Donanımı ve özellikleri çok iyi. Fiyatı ucuz. Buna benzer diğer araçlar çok daha pahalı. Bilmediğim bir eksi yanları mi var.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Gayet iyi bir araba. Özellikle donanım olarak dolusunu seçerseniz gayet memnun kalırsınız. Fiyatının uygun olma sebebi, Chevrolet'in Avrupa pazarından çekilmiş olması. 5-6 yıl sonra stop lambası kırılsa ABD'den parça beklemek durumunda kalabilirsiniz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tercih meselesi. Alır 3-4 yıl biner, sonra da iyice düşmüş 2. el piyasasında bedavadan biraz pahalıya satabilirsiniz. =) Altyapı Opel Corsa ile tamamen aynıdır. Görünen yerlerinde yedek parça sıkıntısı olacaktır sadece.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Düşük kalite bir kore aracı. Motoru bildiğiniz mjet. Ben olsam almazdım.
Hocam düşük kalite derken? Eski Daewoo kasalarıyla karıştırdınız sanırım. :)
https://www.euroncap.com/tr/results/chevrolet/aveo/10959
Üretildiği zamanlar sınıfının en güvenli arabasıydı. IIHS'de TSP ödülü almışlığı var. ABD'de hala satılıyor. Hatta geçen yıl makyajlandı.
http://www.iihs.org/iihs/news/deskt...ns-2015-top-safety-pick-after-midyear-changes
Bunlar da euroncap testleri

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Çekilmiş olmasa 10 numara araçtı. Ben fiyatının düşük olacağını zannetmiyorum fakat satmak zorlaşacaktır

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Güvenli olmak başka kaliteli olmak başka bişey. Aveo kendi sınıfı içinde düşük kalite bir araç. Hedef pazarı aslında Güney Amerika ve uzakdoğu. GM KOREA tarafından tasarlanan aracın kore ile nasıl alakası yok açıklar mısın ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Güvenli olmak başka kaliteli olmak başka bişey. Aveo kendi sınıfı içinde düşük kalite bir araç. Hedef pazarı aslında Güney Amerika ve uzakdoğu. GM KOREA tarafından tasarlanan aracın kore ile nasıl alakası yok açıklar mısın ?
Hocam test sürüşüm dışında 1 yıl boyunca da şirket araçlarını kullandım. Kalitesiz yönlerini hemen söyleyeyim:
- motor gürültüsü fazla geliyor, yalıtım vasat.
- direksiyon sadece üst donanımlarında deri kaplı. alt donanımlardaki direksiyonun malzeme kalitesi kötü kalıyor
- ses sisteminin kalitesi çok kötü
- sedan karoserde arkası gezmeye meyilli
- orta konsolun özellikle klima kumandaları çevresindeki gri renkli alt kısımlarında kullanılan plastik ucuz sert plastikten, Dacia kalitesine iniyor. Normalde erişmesi zaten zor ama yine de erişildiğinde darbe vurmamak, zorlamamak gerekiyor.
- benzinli ecotec motorlarında magnezyum supaplar lpg'ye dayanıklı değil. Opel'den gelen bir lanet.

Satıldığı dönemde Corsa D satışlarını inanılmaz baltalamıştı.

Arabayı direk olarak "Chevrolet Sonic" olarak aratın, daha net bilgi alabilirsiniz.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Kastettiğim eski Chevrolet'ler gibi üzerine Chevrolet amblemi yapıştırılmış Daewoo değil.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Parasına göre güzel araç.ozellikle 1.3 95 lik ltz paketli olanı tavsiye ederim.gayet dolu,vergi avantajı da var ,az da yakıyor,güvenlik konusunda da gayet iyidir.parca sorunu hiçbir şekilde olmaz o konuyu dert etmeyin.proton gibi bir aracın bile halen parçaları heryerde varsa chevrolette sorun olmaz.

leroy

Düz Yol Gazcısı
5 Ocak 2018
17
8
145
2024 e kadar parça sorun olmaz da sonrası düşündürücü. Satarken de fiyatlar da yarı yarıya düşüp cok zarar etmemek lazim

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Aveo'ların ilk nesili çok kötüydü. ncap'den 1 yıldız falan aldı.
Ancak en son modeli donanımı,güvenliği ve tokluğu ile nefistir. F/P anlamında rakibi yoktur gözümde. Her ne kadar çekilmiş olsa da Opel servisini vermeye devam ediyor. Ayrıca chevrolet'in tekrar pazara girme kararları konuşuluyordu yakın zamanda.
En az 6 hava yastığı var ltz'ler 8 hava yastığı.
ncap testlerinde efsane puanlar aldı. Amerika'da sonic adı ile pazarlanıyor. ve çok tutuluyor. tavanı kendi ağırlığının yanlış hatırlamıyorsam 2 katını taşıma kapasitesine sahip.
Small overlap çarpışma testlerinde puanı çok iyi.

eksi olarak sadece o fiyat skalasında motor sesi bana göre. onun haricinde eksiği olduğunu düüşünmüyorum (O fiyat skalasında)
görece olarak da evet plastik aksamları pek iyi değil
direksiyon deri olsa da çabuk yıpranabiliyor.
ama yüksek model düşük km, yakıtı az,donanımı yüksek bi araba için oldukça mantıklı rakamlar.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aveo'ların ilk nesili çok kötüydü. ncap'den 1 yıldız falan aldı.
Ancak en son modeli donanımı,güvenliği ve tokluğu ile nefistir. F/P anlamında rakibi yoktur gözümde. Her ne kadar çekilmiş olsa da Opel servisini vermeye devam ediyor. Ayrıca chevrolet'in tekrar pazara girme kararları konuşuluyordu yakın zamanda.
En az 6 hava yastığı var ltz'ler 8 hava yastığı.
ncap testlerinde efsane puanlar aldı. Amerika'da sonic adı ile pazarlanıyor. ve çok tutuluyor. tavanı kendi ağırlığının yanlış hatırlamıyorsam 2 katını taşıma kapasitesine sahip.
Small overlap çarpışma testlerinde puanı çok iyi.

eksi olarak sadece o fiyat skalasında motor sesi bana göre. onun haricinde eksiği olduğunu düüşünmüyorum (O fiyat skalasında)
görece olarak da evet plastik aksamları pek iyi değil
direksiyon deri olsa da çabuk yıpranabiliyor.
ama yüksek model düşük km, yakıtı az,donanımı yüksek bi araba için oldukça mantıklı rakamlar.
Bir de ses sistemi çok zayıftır.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Otobanda kafa şişiren rüzgar sesiyle gitmeyi seviyorsan, dandik opel servisleriyle uğraşmak ve ikinci elde bizim gibi aylarca beklemek istiyorsan sana öneririm.
Bu paralara göre değerlendirmek lazım. Ben mükemmel demiyorum.. Opel servisine muhtaç da değil zaten ikinci el araba, motor multijet usta bulmak zor değil. İkinci elde aylarca bekleyen görmedim, 3 tane arkadaşım aldı sattı, çok da hızlı sattı eğer satılacak rakamı yazarsanız durmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım