KAPALI Clio2 1.4 98 hp aracımın far sararma problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ado430

Adil yılmaz
Takipçi
2 Haz 2020
4
0
10
28
İzmir
Marka
Renault
Merhaba öncelikle clio 2 2001 model mercek farlı aracımın sol farı tyc marka takılmış gayet görüntü olarakta güzel duruyor ve gayet parlak .Sağ farımda kararmaya başladı farın üzerinde hella yazıyor yani orjinal ve sis farlarım nerdeyse kapkara olmuş yani önden bakışta aracımın farları gözüme hoş gelmiyor tyc marka sol farım benden önceki sahibi tarafından takılmış daha önceden haberim yoktu. Tyc marka sağ mercekli far alsam problem yaşar mıyım orjinal le yan sanayi arasındaki fark çok fazla bu marka far ve sis kullanan var mı.şimdiden teşekkür ederim

Ado430

Adil yılmaz
Takipçi
2 Haz 2020
4
0
10
28
İzmir
Marka
Renault
Araç aynı bu tip görüntü olarak çok hoş duruyor sizden fikir bekliyorum. İyi akşamlar

Ekli dosyalar

• 2-5.jpg
    2-5.jpg
    613.4 KB · Görüntüleme: 0

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,375
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Gece vakti farlarınızın önünü göz muayenesi yapar gibi tek tek kapatıp diğerinin performansına bakın. TYC marka sol farınıza baktığınızda sağdaki orijinal farınızı fazla aratmayacak bir verimi varsa, sağa da aynı marka alabilirsiniz.
Ben kendi aracımda Depo marka kullanıyorum. İnternette TYC ile denk kalitede diye yorumlar okudum. Eğer öyleyse kaliteli bir ampulle hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Ben yan sanayi ürünüm diye bağırmıyorlar.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,375
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Dediğinizi bu akşam deneyeceğim bir de siz de far ayarı konusunda sıkıntı çıkardımı depo marka far
Far değil, ayarı yapanlar sıkıntı çıkardı. Cihazla bile kötü ayar yapmayı başaranlar var. Ne ayar yaptılarsa bir sonraki ayarlamaya kadar (genelde ampul değişimine denk gelir) bozulmadan aynı kaldı :)

Ado430

Adil yılmaz
Takipçi
2 Haz 2020
4
0
10
28
İzmir
Marka
Renault
Far değil, ayarı yapanlar sıkıntı çıkardı. Cihazla bile kötü ayar yapmayı başaranlar var. Ne ayar yaptılarsa bir sonraki ayarlamaya kadar (genelde ampul değişimine denk gelir) bozulmadan aynı kaldı :)
Bugün akşam baktım farlara orjinal olan sararmış olmasına rağmen daha iyi aydınlatıyor bu yüzden orjinal far takmayı düşünüyorum çıkma orjinal 550 tl takım buldum hella marka orjinalliğini bozma taraftarı da değilimo yüzden

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,375
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bugün akşam baktım farlara orjinal olan sararmış olmasına rağmen daha iyi aydınlatıyor bu yüzden orjinal far takmayı düşünüyorum çıkma orjinal 550 tl takım buldum hella marka orjinalliğini bozma taraftarı da değilimo yüzden
Daha iyi aydınlatmadan kastınız ışık hüzmesinin mesafesi değil değil mi? Zira sol far her zaman daha aşağı bakar, sizi yanıltmasın. :)

Bu arada üzerindeki farın sararan camını beyazlatmayı da düşünebilirsiniz. Bazı detailing'ciler bu işlemi yapmaya başladı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım