Continental Premium Contact6 ve Nokian Wetproof

mk7w

Asfalt Kurutucu
18 Şub 2019
17
6
595
Oralara girersek uygunun da uygununu buluruz :D Kafanızda bir fiyat aralığını kesinleştirin ve eğer bu fiyat aralığında 2 lastik arasında kalırsanız da uygun fiyatlı olanı seçin gitsin derim. Seçenekleri 2'ye düşürmek şart. Yoksa ben de ' ama şu da var ' diye düşünüyor olsam pilot sport 4, primacy 4, premium contact 6, nokian iline, goodyear efficientgrip performance, Hankook ventus prime 3 K125 diye sıralarım aklımda ki lastikleri :) Önemli olan bütçe dahilinde seçenekleri 2'ye kadar düşürebilmek.
Hocam haklisiniz. Bir karar vermek lazım.
Biraderin 225 45 17 lerin biri balon yapmış continental bayisinden yeni desen Barum Bravuris 5HM yeni desen almış. İşin güzel tarafı lastikte made in germany yazması 225 45 17 91Y de yakıt E ıslak A. Deseni ve hamuru hoşuma gitti. Siz ucuz alternatif diyince barum da aklıma gelmedi değil açıkçası.Sizin de yorumlarınızı dinlemek isterim Barum lastikle ilgili.
Fakat ben hala premium düşünüyorum Bakalım

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam haklisiniz. Bir karar vermek lazım.
Biraderin 225 45 17 lerin biri balon yapmış continental bayisinden yeni desen Barum Bravuris 5HM yeni desen almış. İşin güzel tarafı lastikte made in germany yazması 225 45 17 91Y de yakıt E ıslak A. Deseni ve hamuru hoşuma gitti. Siz ucuz alternatif diyince barum da aklıma gelmedi değil açıkçası.Sizin de yorumlarınızı dinlemek isterim Barum lastikle ilgili.
Fakat ben hala premium düşünüyorum Bakalım
Dediğim gibi hocam kesin bir rakam ve en az 2 seçenek belirlemek lazım. Seçenek çok, fiyat aralığı da çok. O yüzden şu da olabilir, bu da olabilir düşüncesiyle son kararı vermek mümkün değil. Mart - Nisan arası bir düşünün. Nisan'a, yani kış lastiklerinin söküleceği zamana bırakmamaya çalışın kararınızı. Çünkü o vakitler yaz lastiklerinin takılma süreci geleceği için fiyatlarda da otomatik olarak artış olabilir. Mart ayının ortasına kadar düşünüp karar verip almanız daha yararlı.

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
205/55/16 91V ebatında Continental Premium Contact 6'ları 3 gün önce aldım ve aracıma taktım. Kısa süreli de olsa izlenimlerimi paylaşmak isterim. Bundan önceki yazlık lastiklerim fabrika çıkışı gelen Michelin Primacy 3'lerdi, kışlıklarım ise Goodyear Ultragrip 9'du. Contilere kışlıkları çıkartıp geçtim ama tamamen kışıklarla kıyaslamayacağım. Şimdi UG9'lar Michelin P3'lere göre daha sessiz, kısa ve sert çukurlarda, tırtırlı veya kabartmalı şeritlerde daha yumuşak ve sessizlerdi. P3'lerin ise yuvarlanma direnci doğal olarak kışlıklara göre azdı, yani araba daha hafif hissettiriyor ve daha akıcı gidiyordu. Ancak bu P3'lerle her mevsimde, kışlıklarla ise kış haricinde frenlemede oldukça tedirgin oluyordum.

Şimdi kısa da olsa PC6 deneyimimi aktarıyorum. Ses konusunu ele aldığımda PC6'lar güzel, kaymak asfaltta UG9'dan da P3'den de sessiz. Bozuk, tırtırlı asfaltta yada mıcırlı yolda ise tam tersi her iki lastikten daha fazla gürültülü. Ancak asfalt kalitesi farketmeksizin PC6'nın durma mesafesi (bu mevsimde) diğer iki lastiğe göre oldukça iyi. Bunun dışında konforu P3lerden iki tık UG92lardan bir tık daha iyi. Çukurlardan, tırtırlı ya da kalın boyalı şeritlerden geçişler oldukça yumuşak. Arabamın konforu yarım segment arttı diyebilirim. Son olaraken çok gözüme çarpan fark PC6'ların asfalt kalitesi ne olursa olsun çukurlarda, tırtırlı ya da kalın boyalı şeritlerden geçişlerde diğerlerine göre daha yumuşak olması. yani kötü yolda sesi arta bile konforundan ödün vermiyor.

mk7w

Asfalt Kurutucu
18 Şub 2019
17
6
595
205/55/16 91V ebatında Continental Premium Contact 6'ları 3 gün önce aldım ve aracıma taktım. Kısa süreli de olsa izlenimlerimi paylaşmak isterim. Bundan önceki yazlık lastiklerim fabrika çıkışı gelen Michelin Primacy 3'lerdi, kışlıklarım ise Goodyear Ultragrip 9'du. Contilere kışlıkları çıkartıp geçtim ama tamamen kışıklarla kıyaslamayacağım. Şimdi UG9'lar Michelin P3'lere göre daha sessiz, kısa ve sert çukurlarda, tırtırlı veya kabartmalı şeritlerde daha yumuşak ve sessizlerdi. P3'lerin ise yuvarlanma direnci doğal olarak kışlıklara göre azdı, yani araba daha hafif hissettiriyor ve daha akıcı gidiyordu. Ancak bu P3'lerle her mevsimde, kışlıklarla ise kış haricinde frenlemede oldukça tedirgin oluyordum.

Şimdi kısa da olsa PC6 deneyimimi aktarıyorum. Ses konusunu ele aldığımda PC6'lar güzel, kaymak asfaltta UG9'dan da P3'den de sessiz. Bozuk, tırtırlı asfaltta yada mıcırlı yolda ise tam tersi her iki lastikten daha fazla gürültülü. Ancak asfalt kalitesi farketmeksizin PC6'nın durma mesafesi (bu mevsimde) diğer iki lastiğe göre oldukça iyi. Bunun dışında konforu P3lerden iki tık UG92lardan bir tık daha iyi. Çukurlardan, tırtırlı ya da kalın boyalı şeritlerden geçişler oldukça yumuşak. Arabamın konforu yarım segment arttı diyebilirim. Son olaraken çok gözüme çarpan fark PC6'ların asfalt kalitesi ne olursa olsun çukurlarda, tırtırlı ya da kalın boyalı şeritlerden geçişlerde diğerlerine göre daha yumuşak olması. yani kötü yolda sesi arta bile konforundan ödün vermiyor.
İyi akşamlar dilerim. Çok teşekkür ederim değerli yorumlariniz için. Konuyu açalı bayağı bir zaman geçti, fakat henüz lastikleri alamadım daha doğrusu fırsat bulamadım. Tabi bu süreçte araştırmaya devam ettim. @Cenk hocamın da dediği gibi 2 lastiğe odaklandım. 205 55 R16 91V PC6 yada 205 55 ZR16 91W Pilot sport 4.
Pilot sport hakkında 16 jant olarak hiç yorum bulamadım desem doğrudur. Contiye güveniyorum fakat bir yandanda PS4 çok övülüyor. Bakalım hangisi olucak

Son düzenleme:

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Ben de uzun zamandan beri Continentale geçmeyi düşünüyordum. Sizin konunuzu görünce Pilot sportlara da biraz baktım ama dediğim gibi contileri kafama koymuştum:)

mk7w

Asfalt Kurutucu
18 Şub 2019
17
6
595
Ben de uzun zamandan beri Continentale geçmeyi düşünüyordum. Sizin konunuzu görünce Pilot sportlara da biraz baktım ama dediğim gibi contileri kafama koymuştum:)
Pilot sport 4 aklımı cidden çeliyor. Bi yanımda macera arama PC6 dan devam et diyor. Bu iki lastiğin verdiğim ebatlarda ki farklarını çok merak ediyorum

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Hocam sizin yerinizde olsam fiyat farkına ve her iki markada da satın alacağım bayideki ilgi, alaka gibi satış süreçlerine göre karar verirdim. Ek bir bilgi olarak continental bana lastiğimin patlaması ya da herhangi bir sorun yaşanmasıyla ilgili bir durumda 1 sene içerisinde en fazla 3 defa faydalanmak şartıyla ücretsiz çekici veya yol yardım ile stepneyi değiştirme gibi bir satış sonrası hizmeti verdi. Anladığım kadarıyla iki marka arasında aman aman fiyat ve performans farkı yok. Bu nedenle bu tarz satıcıya veya firmaya ait ekstra avantajları da değerlendirirdim.

mk7w

Asfalt Kurutucu
18 Şub 2019
17
6
595
Hocam sizin yerinizde olsam fiyat farkına ve her iki markada da satın alacağım bayideki ilgi, alaka gibi satış süreçlerine göre karar verirdim. Ek bir bilgi olarak continental bana lastiğimin patlaması ya da herhangi bir sorun yaşanmasıyla ilgili bir durumda 1 sene içerisinde en fazla 3 defa faydalanmak şartıyla ücretsiz çekici veya yol yardım ile stepneyi değiştirme gibi bir satış sonrası hizmeti verdi. Anladığım kadarıyla iki marka arasında aman aman fiyat ve performans farkı yok. Bu nedenle bu tarz satıcıya veya firmaya ait ekstra avantajları da değerlendirirdim.
Dediğiniz gibi düşünüyorum. Ayrıca pilot sport 4 ü bulmak zor gibi gözüküyor. Hocam Bu arada primacy 4 lerin fiyatı biraz düşmüş gibi. Hâlâ daha PC6 ve PS4 arasındayım , fakat P4 hakkındaki yorumunuzu merak ediyorum.

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
P4 hiç kullanmadım o yüzden bir yorum yapmam mümkün değil. Ancak aracım fabrika çıkışı P3'lerle gelmişti. p3'ler adına konuşuyorum ilk 15bin kmsi ortalamaydı, sonrası ise rezalet. Öncelikle lastik 1 sezonda taş gibi sertleşti. Yazın 25 derecenin üstündeki hava sıcaklıklarında her türlü asfalt kalitesinde sanki buzda kayıyormuş gibi kayıyor, abs devreye giriyordu. Ya da fren mesafesi zayıf olduğundan ve aracın benim diğer lastiklerimle alıştığım fren dozajlamasıyla duramayacağından city safety devreye girerek frene abanıyordu. P3lerin bana yaşattıklarından sonra uzun bir süre Michelin'lerin yanından geçmek istemiyorum. Aynı ve farklı ebatlarda lassa, petlas bridgestone gibi farklı markaları kullandım. P3lerdeki rezilliği hiçbirinde yaşamadım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım