11 yaşında gösteriyor mu?

• Yaşını gösteriyor

Kullanılan: 24 54.5%
  • Daha genç gösteriyor

Kullanılan: 14 31.8%
  • Daha yaşlı gösteriyor

Kullanılan: 6 13.6%

• Kullanılan toplam oy
    44

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Abooow hakikaten ha.. Hafriyat kamyonu gibiydi :p
Birinde de off-road yaptı :D :D
4-WD testi yapıyorduk biz orda lütfen.
Nitekim akü bitince yolda kaldı :D
bakıyorum da mutlusun:D
6646194a-068a-4e9d-b68e-5518786fade4.jpg

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bu japonlarla anca akü biterse yolda kalabiliyorsun bizimde 2001 den 2015 e 15 yıl süren civic maceramız olmuştu 12. senesine girdiğinde akü biter kalırız korkusundan orjinal aküsünü tedbir amaçlı değiştirmiştik o yüzden hiç yolda bırakmadı sağolsun. Şimdi de japon sevdasını mazda 3 le devam ettiriyoruz.
Katılıyorum Mazda cidden japon premiumu yaptı şu 2013 sonrası kasalarını

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Kanla ne güzel yazıyosun yav, sayende Corolla hakkında bile bilgi edindim, Allah razı olsun, ne diyim :) bende bizim lancerla ilgili yazayım bi ara, eski emektar, acaba nerededir şimdi? Az ırzına geçmedim, bana mısın demedi...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Kanla ne güzel yazıyosun yav, sayende Corolla hakkında bile bilgi edindim, Allah razı olsun, ne diyim :) bende bizim lancerla ilgili yazayım bi ara, eski emektar, acaba nerededir şimdi? Az ırzına geçmedim, bana mısın demedi...
Eyvallah sağol:) Lancer da başka bir Samurai ya:D Bakıyordur çaresine.Yazarsan keyifle okuruz.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Akü macerası çok esprili bitti hahahahsha
Supriz sona bayıldım valla. Yakıt tüketimi ne durumda d4d motorun, yag yakma olmayan bakılması gereken kasa hangisi, 1.6 atmosferik lpg ikilisi nasıl aynı kasada? Kafamda deli sorular oluştu baştan sona okuyunca :D

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Akü macerası çok esprili bitti hahahahsha
Supriz sona bayıldım valla. Yakıt tüketimi ne durumda d4d motorun, yag yakma olmayan bakılması gereken kasa hangisi, 1.6 atmosferik lpg ikilisi nasıl aynı kasada? Kafamda deli sorular oluştu baştan sona okuyunca :D
190 nm torklu olanlar en en en sağlamı.
195 torklu olanları en en sağlamı.
Onun dışındakiler piyasadaki diğer dizeller gibi.Bakarsan bağ bakmazsan dağ.(Mjetler dışında; onlara bakmazsan bağ bakarsan dağ oluyor)
1,6 olanlar 132 likler ve 120 küsurlu olanlar var.Kasayı güzel yürüten, lpg ve kötü bakımlara katlanabilen motorlar.Yakıt olarak d4d motor 5,8 L/100km yakıyor.Benzinli de motorun beygirine ve hangi kasa corollada kullanıldığına göre değişiklik gösteriyor.7-9 arası diyebilirim.

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
190 nm torklu olanlar en en en sağlamı.
195 torklu olanları en en sağlamı.
Onun dışındakiler piyasadaki diğer dizeller gibi.Bakarsan bağ bakmazsan dağ.(Mjetler dışında; onlara bakmazsan bağ bakarsan dağ oluyor)
1,6 olanlar 132 likler ve 120 küsurlu olanlar var.Kasayı güzel yürüten, lpg ve kötü bakımlara katlanabilen motorlar.Yakıt olarak d4d motor 5,8 L/100km yakıyor.Benzinli de motorun beygirine ve hangi kasa corollada kullanıldığına göre değişiklik gösteriyor.7-9 arası diyebilirim.
Teşekkürler :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
4098.gün
170.000 bakımına 171.000 km de girdi corolla bugün.Servis 2.sanayi mertkan toyota-renault yetkilis servisi.
Yapılan işlemler:
Fren:Tüm disk balata söküldü temizlendi takıldı.Her 80.000 km de değişen fren hidroliği yağı değişti.Mobil1 dot4 yarım litre.
Motor:Motor yağı değişti.Mobil1 5w30 4 litre.Yağ filtresi değişti.Hava filtresi değişti.Mazot filtresi kötü olmamasına rağmen(40k km önce değişmişti) ; orijinaliyle değişti.Eskisi bagaja atıldı lazım olursa.Dizel enjektörleri Temizlendi.
Kabin:Klima hortumları temizlendi.Klima filtresi değişti.Sağ cam içine kaçan çam ağacı iğneleri çıkarıldı.
Lastik:Lastiklere rotasyon ve balans yapıldı
Şanzıman:80k km de bir değişen yağı.Mobil1 75w90 ile değişildi 2,5 litre.
Maliyet:650 tl + yağlar= 800

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
4115.gün (SON)
Sabah babam okula giderken(Bornova-Karşıyaka altınyol) en sol şeritten genel hız ortalaması 80-90 arası olan güzergahta, önündeki broadwayin ön camı yerden gelen taşla kırılınca Broadway ani fren yapıp duruyor en sol şeritte.Ardından gelen babam duruyor ve 4lülerini yakıyor.Arkasını kontrol ettiğinde fren yapmadan gelen transiti görüyor.Transitin broadwayin arkasında oturan çocuklara zarar vermemesi adına arabanın el frenini çekip kendini kazaya hazırlıyor.Transit gelip arkadan kızaklayarak vuruyor.Onun arkasından gelen fiorino ve micra da sırayla birbirlerine vurarak transite vuruyor.Transitteki şoför frene basmayı refleksle kestiği için tüm darbe absorbsiyonunu corolla karşılıyor.Hatta çarpmanın etkisiyle savrulan corolla sağ önünden broadwayin sol arkasına ufaktan vurmasına rağmen broadwayin şasesi yamuluyor.Ama çocukların burnu bile kanamıyor corolla sayesinde.
Polisler geldi.İfadelerde de herkes corollanın 4 lü yaktığını ve durduğunu teyit etti.Tutanak tutuldu.Yarın kaza raporu çıkacak.
Sonuç: Arkadan çarpanların sigortası öndekilerin masrafını karşılayacak.Corolla ise 20.000 tl civarında tutan masrafı ve şasenin oynaması dolayısıyla rızamızla perte ayrılacak.
11 yıldır tepe tepe kullandığımız corolla bugün itibariyle elimizden çıktı.Sigortadan ve perte ayrılmış haliyle satıştan gelecek parayla 50.000 tl civarı 3 aşağı 5 yukarı bir para alacağız.Bu süreç 1 hafta da sürebilir 2 ay da sürebilir denildi bize.Fotoğraf yükleme konusunda kararsızım son halini bu başlığı her açtığımda görmek istemiyorum.
Maddiyat açısından üzülecek bişey olmasa da(3-5 bin tl yi düşünmenin anlamı yok cana gelmesin) manevi açıdan evladımız kadar sevdiğimiz, anısı, tadı hep aklımızda kalacak olan corolla için kalbimizi çok burktu bu olay.Şimdiden geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,152
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Geçmiş olsun maldır gider gelir üzülmeyin. Bu kadar darbeden öndeki aracı koruyan aracın fotoğraflarını da paylaşmalısınız bence japon arabaları narin olur kaportaları dandiktir diyenler görürler ne kadar güvenli olduğunu

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Çok geçmiş olsun. Corolla üzerine düşeni yapmış, 11 yıl sorunsuz hizmet üstüne Broadwaydeki çocukların hayatını kurtararak (tabii babanın kararıyla, orada onu yapmayacak çok insan vardır) bir bakıma erken jübilesini yapmış. Kimseye bir şey olmadığı için sevinseniz yeridir.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Doğal olarak zarar gelen mala üzülüyoruz fakat bu durumda ciddi sağlık sorunları yaşanabilirdi... Cana bir zarar gelmediğine sevinmek gerekiyor. Uzun yıllardır sahipsiniz araca, üzüntünüzü anlayabiliyorum. Bu ciddi kazada hepinize çok geçmiş olsun. Otomobil sevgimiz metal yığını olmaktan çıkarıyoruz arabalarımızı, evlat gözüyle bakıp seviyoruz...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım