Corolla ve Lpg !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Selam Arkadaşlar Bildiğiniz üzere Sıfır almış olduğum aracımı 2 ay gibi bir sürede ancak 700 km yaptırabildim. fakat bu sürede yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi. Yaz aylarında biraz daha fazla km yapacagımız için lpg taktırmayı ciddi ciddi düşünmeye başladım. Özellikle Corolla araçlarının lpg ile olan uyumu bana taktırma yönünde artı olarak düşünmemi sagladı. Sizce lpg taktırmalımıyım lpnin artıları ve eksileri nelerdir, araca zarar verirmi. Ayrıca aracı 5-6 sene satmayacagımıda belirtmek istiyor bu konudaki görüşlerinizi dikkatle bekliyorum...

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,294
1
9,445
4,970
kocaeli
1.6 mi yoksa 1.33 motorlu mu ?

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Hocam merhabalar ben de bir corollacı kardeşinizm. Bizde 1.33 var 2322 km de lpg taktırdık. Şu an 15755 km de . Gayet memnunuz performans vs hiç bir sıkıntı yok arabanın kendi zaten çok performanslı değil biz de bir düşüş hissetmedik. Hem de altınızdaki araba japon ve atmosferik buna takmayacaksınız da neye takacaksınız:) Eğer İstanbul'da oturuyorsanız şiddetle Candan mühendisliği tavsiye ederim. Zira kendilerine yanlış hatırlamıyorsam Malatya'dan gelenler vardı. Yani hocam sonuç olarak taktırın araba bu sonuçta sizin eşeğiniz. Uzun yola vs ya da biryere çıkarken yakıt aklınızın ucundan bile geçmiyor. Kapalı otopark konusuna da değinelim. Eğer girmeniz gerekiyorsa çok rahat bir şekilde giriyorsunuz zaten lpg dolum yerleri gözükmüyor eskiden bir de lpg stickerı oluyordu şimdi onlarda olmadığı için serbest . Eğer başka bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,294
1
9,445
4,970
kocaeli
Hocam merhabalar ben de bir corollacı kardeşinizm. Bizde 1.33 var 2322 km de lpg taktırdık. Şu an 15755 km de . Gayet memnunuz performans vs hiç bir sıkıntı yok arabanın kendi zaten çok performanslı değil biz de bir düşüş hissetmedik. Hem de altınızdaki araba japon ve atmosferik buna takmayacaksınız da neye takacaksınız:) Eğer İstanbul'da oturuyorsanız şiddetle Candan mühendisliği tavsiye ederim. Zira kendilerine yanlış hatırlanıyorsam Malatya'dan gelenler vardı. Yani hocam sonuç olarak taktırın araba bu sonuçta sizin eşeğiniz. Uzun yola vs ya da biryere çıkarken yakıt aklınızın ucundan bile geçmiyor. Kapalı otopark konusuna da değinelim. Eğer girmeniz gerekiyorsa çok rahat bir şekilde giriyorsunuz zaten lpg dolum yerleri gözükmüyor eskiden bir de lpg stickerı oluyordu şimdi onlarda olmadığı için serbest . Eğer başka bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
İzmitte artık Bagaj kontrolü yapıyorlar birde sizin araçta benzin dolum ağzının yanında mi lpg dolum yeri ?

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
İzmitte artık Bagaj kontrolü yapıyorlar birde sizin araçta benzin dolum ağzının yanında mi lpg dolum yeri ?

Tampon altında. İstanbul'da da bagaj kontrolü var fakat hiç geri çevrilmedik. Adam stepne bölümünü açıp bakmıyor burada:) benzin dolum yerine yaptırmayı planlıyorduk fakat usta saçı delmeye gerek yok dedi.

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,294
1
9,445
4,970
kocaeli
Tampon altında. İstanbul'da da bagaj kontrolü var fakat hiç geri çevrilmedik. Adam stepne bölümünü açıp bakmıyor burada:) benzin dolum yerine yaptırmayı planlıyorduk fakat usta saçı delmeye gerek yok dedi.
Saplı aynaylada tampon altına bakıyorlar valla :) belki oraların havalandırma sistemi farklıdır.

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Hocam merhabalar ben de bir corollacı kardeşinizm. Bizde 1.33 var 2322 km de lpg taktırdık. Şu an 15755 km de . Gayet memnunuz performans vs hiç bir sıkıntı yok arabanın kendi zaten çok performanslı değil biz de bir düşüş hissetmedik. Hem de altınızdaki araba japon ve atmosferik buna takmayacaksınız da neye takacaksınız:) Eğer İstanbul'da oturuyorsanız şiddetle Candan mühendisliği tavsiye ederim. Zira kendilerine yanlış hatırlamıyorsam Malatya'dan gelenler vardı. Yani hocam sonuç olarak taktırın araba bu sonuçta sizin eşeğiniz. Uzun yola vs ya da biryere çıkarken yakıt aklınızın ucundan bile geçmiyor. Kapalı otopark konusuna da değinelim. Eğer girmeniz gerekiyorsa çok rahat bir şekilde giriyorsunuz zaten lpg dolum yerleri gözükmüyor eskiden bir de lpg stickerı oluyordu şimdi onlarda olmadığı için serbest . Eğer başka bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
Öncelikle değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Ege bölgesindeyim Ben aracı İzmir'de Tokullar bayiinden aldım fakat onlar Lpg takmıyor İzmir'deki diğer bayiye sormadım Balıkesir bayisinin taktığını biliyorum. Siz aracı bayidemi taktırdınız Garanti olayı ne oldu birde ne kadara ve hangi marka taktırdınız

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Öncelikle değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Ege bölgesindeyim Ben aracı İzmir'de Tokullar bayiinden aldım fakat onlar Lpg takmıyor İzmir'deki diğer bayiye sormadım Balıkesir bayisinin taktığını biliyorum. Siz aracı bayidemi taktırdınız Garanti olayı ne oldu birde ne kadara ve hangi marka taktırdınız
Biz de de servis takmıyordu. Servis sorun çıkarsa bakarız lpg kapsamında sorun varsa garantiye girmez dedi zaten biz ayriyeten BRC nin 5 yıl motor garantisini yaptırdık. Biz 2100₺ ye taktırdıkk fakat şu an 2300 civarı takıyorlar. Brc Sequent 32 modeli var bizde. Yani garantiden çıkmıyor gibi ama servis insafsızsa lpg li diye her sorunu buns yükleyebilir. Hocam bir de yanlış hatırlamıyorsam lpg üstadı Yusuf Koparan İzmir'de. Bir de @stan abimizin lpg cisi de İzmir de ve o da Rahmi abinin anlattığına göre çok ilgili ve düzgün bir usta.

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Ö
Biz de de servis takmıyordu. Servis sorun çıkarsa bakarız lpg kapsamında sorun varsa garantiye girmez dedi zaten biz ayriyeten BRC nin 5 yıl motor garantisini yaptırdık. Biz 2100₺ ye taktırdıkk fakat şu an 2300 civarı takıyorlar. Brc Sequent 32 modeli var bizde. Yani garantiden çıkmıyor gibi ama servis insafsızsa lpg li diye her sorunu buns yükleyebilir. Hocam bir de yanlış hatırlamıyorsam lpg üstadı Yusuf Koparan İzmir'de. Bir de @stan abimizin lpg cisi de İzmir de ve o da Rahmi abinin anlattığına göre çok ilgili ve düzgün bir usta.
Önce servise sorayım eğer orada takıyor ise daha mantıklı gibi duruyor yoksa dediğiniz kişilere bakarım

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Lpg deyince aklıma geldi @Yasin Aygun hocam sizin 1.2 tsi leon taksisi olan arkadaşınız lpg taktırdı mı? Durumlar nasıl?
Henüz taktırmadı hocam biraz daha km yapmayı bekliyor.
Bu arada konuyu takipteyim. Eğer yılda 10.000 km geçmiyorsanız taktırmayın diyorum. Yakıta ayırabildiğiniz bütçe nasıl bilemiyorum belki 15.000 km de olabilir. Fakat 20-25k kmleri görüyorsanız hiç tereddüt etmeyin. Atiker sistemleri uygundur, sorun çıkarmaz fakat diğer kaliteli sistemlere göre lpg tüketimi km başına 2-3 kuruş fazla olabilir. Onun dışında bakımları açısından Atiker rahattır, servis ağı geniştir parça bulma sıkıntısı çekilmez bakımları fazla pahalı değildir ( LPG filtreleri vs). Aracın motoru uyumlu fakat iyi bir montaj ve yol ayarı şart. Tavsiye alarak bulunduğunuz ilde, yoksa yakın illerde iyi bir montaj yaptırmanızı tavsiye ederim.

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Henüz taktırmadı hocam biraz daha km yapmayı bekliyor.
Bu arada konuyu takipteyim. Eğer yılda 10.000 km geçmiyorsanız taktırmayın diyorum. Yakıta ayırabildiğiniz bütçe nasıl bilemiyorum belki 15.000 km de olabilir. Fakat 20-25k kmleri görüyorsanız hiç tereddüt etmeyin. Atiker sistemleri uygundur, sorun çıkarmaz fakat diğer kaliteli sistemlere göre lpg tüketimi km başına 2-3 kuruş fazla olabilir. Onun dışında bakımları açısından Atiker rahattır, servis ağı geniştir parça bulma sıkıntısı çekilmez bakımları fazla pahalı değildir ( LPG filtreleri vs). Aracın motoru uyumlu fakat iyi bir montaj ve yol ayarı şart. Tavsiye alarak bulunduğunuz ilde, yoksa yakın illerde iyi bir montaj yaptırmanızı tavsiye ederim.
Yılda 10 bin km civarı yaparız tahminen üstüne çıkmaz. Forumlardan takip ettim genelde Atikeri önermiyorlar genelde prins Brc veya landirenzo öneriyorlar burda Brc ustasına iyi diyorlar bakalım servis hangi markayı taktırıyor yarın arayıp soracam

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Yılda 10 bin km civarı yaparız tahminen üstüne çıkmaz. Forumlardan takip ettim genelde Atikeri önermiyorlar genelde prins Brc veya landirenzo öneriyorlar burda Brc ustasına iyi diyorlar bakalım servis hangi markayı taktırıyor yarın arayıp soracam
Hocam 10.000 km üstüne çıkılmıyorsa bence taktırmayın, yani ben olsam taktırmazdım. 5 yıl kullansanız 50.000 km yapsanız kârınız 7-7.500 tl olacak. Landirenzo falan taktırsanız yarısı oraya gitti diyelim, lpg sisteminin bakımına vereceğiniz harcamalar diyelim, arabayı delik deşik ettiniz diyelim. 5-6 yıl sonra satabilirim diyosanız satarken değeri düşer mi bilmiyorum ama heralde düşecektir hiç lpg takılmamış bir corollaya göre. Yani tercih yine de sizin, taktırırsanız sonrasında düşünüp keşke taktırmasaydım demeyin o yeter :)

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Yaptiginiz km ye gore lpg takmak mantiksiz .belki de fazla yakiyor diye kullanmiyorsunuz.tavsiyem 70-80 bin tl verip aldiginiz arabaya en iyi lpg kitini taktirin.prins yaklasik 2800 tl tutuyor.ufak hesaplar yapip ucuz kit takmayin.keihin enjektör ve bosch beyin kullanan prins en iyisidir.diger markalarla ilgilenmeyin bile.izmirdeyseniz yusuf koparan prins bayisi ayrica bu işin en iyilerinden biridir.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Her japon atmosferige olmuyor hocam mazda 3 kabul etmiyor ornegin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım