Crossclimate meselesi..

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
CC+ larla sesin de azaldigini bugun hissettim. Ayrica belirgin konfor artisi var.. Suspansiyona gelmeden darbeyi sonumlemesi cok bariz.. Turanza dan inip Michelin e binince boyle oluyo heralde...

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
CC+ larla sesin de azaldigini bugun hissettim. Ayrica belirgin konfor artisi var.. Suspansiyona gelmeden darbeyi sonumlemesi cok bariz.. Turanza dan inip Michelin e binince boyle oluyo heralde...

XL olmasa daha konforlu olur emin olun XL ile böyle hissediyorsunuz :)

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
biz hız endeksi birde yük endeksi denen olay var. örneğin benim lastiğim 205/55/16 91H
V>H>U gibi. hız endeksi arttıkça daha yumuşak oluyor.
91 yük endeksi. yük taşıma kapasitesi. yani yan duvarlarının sertliği. arttıkça daha sert lastik oluyor demektir.
aynı markanın farklı çaplardaki lastiklerine bakınca mesela 17 inclikler genelde 225/45/17 94V oluyor. sertlik/yumuşaklık/yol tutuşu bu şekilde dengeliyorlar sanırım. en azından nokian da durumlar böyleydi.

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
CC+ ların hız ve yük endexi Turanza lara göre yüksek ama XL neyi belirliyo acaba tam olarak.. (?)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
CC+ ların hız ve yük endexi Turanza lara göre yüksek ama XL neyi belirliyo acaba tam olarak.. (?)

Ekstra Yük (XL) veya Desteklenmiş (Reinf) ile işaretlenen lastikler, standart versiyondan daha yüksek yük ve yüksek basınç için tasarlanmıştır.

işin özü bu :) yani lastiğin karkas yapısı normal lastiklere göre daha güçlü kılınmıştır :)

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
işte bu yüzden turanzalardan sonra yumuşamayı pek hissedemedin. işte bu yüzden bence c segmenti ve aşağısı için 16 inc üzeri lastik kullanmak türkiye şartları için uygun değil.

Son düzenleme:

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
XL a aldandik hahahah
Iyi bir sey deilmis. Bulutlarin ustunde gidiyo gibi hissetmeme engel oldu :D

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
CC+ larla direksiyon daha kolay donuyoo :)

Yeni lastik cazibesi hocam o :)

Bu arada hayırlı olsun.. aynı lastiği kullanıyorum ... şu anda 54k km yi geçtim ki performansına, ilk günki haline ne kadar yakın olduğunu görünce gerçekten etkileniyor insan .. diyorum ki "çıkartıp değiştireyim artık" sonra bakıyorum araba ne fren yaparken kayıyor, ne viraj da kopuyor ... niye değiştireyim diyorum sonra... zaten CC+ ın CC den farkı asıl bu deniyor.. şu anda pahallı bir lastik ama yaptığı km ye vurunca belki o kadar da pahallı değil düşünüyorum ...

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen

Bu arada hayırlı olsun.. aynı lastiği kullanıyorum ... şu anda 54k km yi geçtim ki performansına, ilk günki haline ne kadar yakın olduğunu görünce gerçekten etkileniyor insan .. diyorum ki "çıkartıp değiştireyim artık" sonra bakıyorum araba ne fren yaparken kayıyor, ne viraj da kopuyor ... niye değiştireyim diyorum sonra... zaten CC+ ın CC den farkı asıl bu deniyor.. şu anda pahallı bir lastik ama yaptığı km ye vurunca belki o kadar da pahallı değil düşünüyorum ...
Sizde CC+ mi var CC mi ? Ve sizinki de XL mi ?

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

CC+ (v2) lerin farkı o zaten hocam nice kilometrelere diyelim :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hadi oyle olsun..
Arkadaşlar haklı ...

Aslında bu geliştirme veya özellik, Michelin lerin kalıtsal problemi olan, yanaklardan balon yapma veya derin çukurlarda kolayca yarılma veya en azından yanakların özelliğini kısa zamanda yitirmesini ortandan kaldırabilir veya en azından azaltabilir diye düşüyorum...

Belkide kendimi avutuyorum :)

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Bazen aracininza bindiginiz de size daha gurultulu gelio mu? Sanki lastik sesi daha fazla gibi ya da motor yol sesi iceri daha fazla gelio gibi ? Sanki araciniz o gun gununde deilmis de huy degistiyo ya da huysuzluk ediyo gibi.. Daha bi sert boyle sevimsiz davranio gibi.. Ne biliyim duymadiginiz trim sesleri gelio yani, vites gecisleri her zamanki yumusakliginda olmuyo gibi gibi... :/
Mesela bu sabah aracima bindim gidiste aynen boyleydi ama donuste normaldi her sey... :/ Tuhaf..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım