Crossclimate meselesi..

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,690
2
9,625
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bazen aracininza bindiginiz de size daha gurultulu gelio mu? Sanki lastik sesi daha fazla gibi ya da motor yol sesi iceri daha fazla gelio gibi ? Sanki araciniz o gun gununde deilmis de huy degistiyo ya da huysuzluk ediyo gibi.. Daha bi sert boyle sevimsiz davranio gibi.. Ne biliyim duymadiginiz trim sesleri gelio yani, vites gecisleri her zamanki yumusakliginda olmuyo gibi gibi... :/
Mesela bu sabah aracima bindim gidiste aynen boyleydi ama donuste normaldi her sey... :/ Tuhaf..

Benim sahip olduğum araçların günü gününü tutmuyor maalesef :D özellikle 2 aracımda her gün farklıydı :D

1-Alfa Romeo 156 2-Fiat Doblo (şu an kullandığım aracım)

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Benim sahip olduğum araçların günü gününü tutmuyor maalesef :D özellikle 2 aracımda her gün farklıydı :D

1-Alfa Romeo 156 2-Fiat Doblo (şu an kullandığım aracım)
Di mi sanki araç, çalıştırıp yola çıktık diye trip atıyo gibi :S Böyle bi garip tavırlar, sesler farklı, sürüş karakteri değişik, süspansiyon gereksiz sert :S :S :S Her zaman geçtiğimiz güzargahta yol farklı hissettriyo :D Sanki gitmiyorum lan inin diycekmiş gibi arabam :D:D
İnsan huylanıyo, bi terslik mi var diye...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bazen aracininza bindiginiz de size daha gurultulu gelio mu? Sanki lastik sesi daha fazla gibi ya da motor yol sesi iceri daha fazla gelio gibi ? Sanki araciniz o gun gununde deilmis de huy degistiyo ya da huysuzluk ediyo gibi.. Daha bi sert boyle sevimsiz davranio gibi.. Ne biliyim duymadiginiz trim sesleri gelio yani, vites gecisleri her zamanki yumusakliginda olmuyo gibi gibi... :/
Mesela bu sabah aracima bindim gidiste aynen boyleydi ama donuste normaldi her sey... :/ Tuhaf..

Bende aracın orjinal dunloplarını atıp, Cc ye geçtiğimde konfor ve özellikle yol sesi konusunda bir beklentiye sahiptim ve marjinal bir kazanç dışında hayal kırıklığı yaşadım.

3 nedeni vardı,
1- dunlop o kadar kötü durumda değildi, ve pek konforsuz bir lastik diye de geçmiyor
2- CC de konforlu bir yaz lastiği kıvamında değil
3- Golf zaten yol sesini baya yalıtıyor, lastik ten gelecek kazanç belkide o kadar yüksek olamıyor...

Sizin durum biraz yukardakiler ile ilgiliyken, çoğunluğu piskolojik... bazen banada araba gayet güzel, sessiz, konforlu gelirken, bazı günler herşey batıyor... piskolojik ... ki ben sadece hafta içi ve neredeyse hep aynı güzergah ta kullanıyorum aracımı ...

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Bende aracın orjinal dunloplarını atıp, Cc ye geçtiğimde konfor ve özellikle yol sesi konusunda bir beklentiye sahiptim ve marjinal bir kazanç dışında hayal kırıklığı yaşadı

3 nedeni vardı,
1- dunlop o kadar kötü durumda değildi, ve pek konforsuz bir lastik diye de geçmiyor
2- CC de konforlu bir yaz lastiği kıvamında değil
3- Golf zaten yol sesini baya yalıtıyor, lastik ten gelecek kazanç belkide o kadar yüksek olamıyor...

Sizin durum biraz yukardakiler ile ilgiliyken, çoğunluğu piskolojik... bazen banada araba gayet güzel, sessiz, konforlu gelirken, bazı günler herşey batıyor... piskolojik ... ki ben sadece hafta içi ve neredeyse hep aynı güzergah ta kullanıyorum aracımı ...
Bu guzel oldu. Hislerime tercuman oldunuz.
Arabayi dinlemekten hic muzik acmiyorum bazen neresinden ne ses geliyo diye :D Takintiliyiz.
CC+ larda bekledigim konfor yok XL yuzunden... Bir Michelin sevdam vardi ama boyle yarim oldu galiba :/

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bu guzel oldu. Hislerime tercuman oldunuz.
Arabayi dinlemekten hic muzik acmiyorum bazen neresinden ne ses geliyo diye :D Takintiliyiz.
CC+ larda bekledigim konfor yok XL yuzunden... Bir Michelin sevdam vardi ama boyle yarim oldu galiba :/

Ben eski Michelin tecrübelerimden bahsedeyim, derin ve keskin bir çukur ile yarılan lastik, 10-15k km sonra kızak gibi kayan, tutmayan Michelinler gibi gibi...

En büyük endişemdi, yine salacak lastikler dedim ve dediğim lafı yedim.

Bu halleri çok daha iyi, boşverin siz...

Arabayı da pek dinlemeyin... yani Golf bu konularda gerçekten iyi.. benim araç 105k km yi geçti, trim sesi yok, zaten VW lerin en çok para eder tarafı iç mekan ve genel olarak kendi segmentinde işçilik

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Primacy 3 sanırım dediğiniz :D
Primacy 3 ü forumda söylüyorlar... hoş omunda hamuru değişmiş ve ömrü uzamış diyorlar...

Benim tecrübelerim daha çok Energy serileri üzerineydi.... yani Michelin ile vedalaştığım 2000 lerin hemen başı denebilir :) .,, tekrar barışmamız CC+ ile oldu

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,690
2
9,625
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Primacy 3 ü forumda söylüyorlar... hoş omunda hamuru değişmiş ve ömrü uzamış diyorlar...

Benim tecrübelerim daha çok Energy serileri üzerineydi.... yani Michelin ile vedalaştığım 2000 lerin hemen başı denebilir :) .,, tekrar barışmamız CC+ ile oldu

Primacy 4 çıktı 3 ü atın çöpe gitsin :D

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Cc+ larla 1 depo benzin bitirdim. Her zamanki rutin guzergahta hafatnin 6 gunu ise gite gel ve hsonu AVM dolas... S
Normalde ayni sartlarda 5.7-5.8 yakarken son depo da 6.0 lt yaktim. Bunda havalarin sogumasinin da etkisi vardir diyorum. Sonuca olarak ilk kullanimda tuketimi aman aman arttirdigina dair bir emare yok.. Amaaaaa bir Michelin yumusakligi bu lastikte yok sanirim... (Turanzalara gore cok daha iyiler, buna lafim yok..)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,690
2
9,625
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Cc+ larla 1 depo benzin bitirdim. Her zamanki rutin guzergahta hafatnin 6 gunu ise gite gel ve hsonu AVM dolas... S
Normalde ayni sartlarda 5.7-5.8 yakarken son depo da 6.0 lt yaktim. Bunda havalarin sogumasinin da etkisi vardir diyorum. Sonuca olarak ilk kullanimda tuketimi aman aman arttirdigina dair bir emare yok.. Amaaaaa bir Michelin yumusakligi bu lastikte yok sanirim... (Turanzalara gore cok daha iyiler, buna lafim yok..)

Lastiklerin hava kontrolünü yapın :) iyi sürüşler

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Atmosferik ve yalıtımsız arabamda bunu sürekli yaşıyorum eşimde golf var o sanki hep aynı gibi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hepsini 35.
Yani lastikci 35 yapmistir heralde.
Lastik basinc kontrol eden arabada tasinabilir cihazlardan onerdiginizz/kullandiginiz marka/model var mi ?

Ben bunu kullanıyorum.
Gayet basit ve sağlam ...

http://www.autocet.com.tr/u5141/lastik-hava-olcme/schwer-kalem-hava-olcme-saati-2.html

He bazı modeller var, yüksek basıncı düşürmeyi sağlayan bir valf mekanizmasıyla birlikte geliyorlar, onlar belki daha pratik olabilir... ben havayı düşürmek için benzinciye gidiyorum hep

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,690
2
9,625
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Hepsini 35.
Yani lastikci 35 yapmistir heralde.
Lastik basinc kontrol eden arabada tasinabilir cihazlardan onerdiginizz/kullandiginiz marka/model var mi ?

Acilen lastik basınçlarınızı kontrol edin diyorum öyleyse size :)

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,690
2
9,625
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Aman basinc sensoru var zaten. Kontrol icin de bi lastikci ye ugrarim olur biter... Buna da mi kafayi takalimm hahah..

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Nihayet CC+ larla beklenen konfora kavustuk. Meger onlere 37 arkalar 36 34 gibi sacma degerlermis... Hepsini 35 yaptik ve pofuduk Michelin konforunu yakaladik :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım