KAPALI Dizel 2000 devir son vitesteki hızınız?

zmurata

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2016
21
36
595
52
İST.
Marka
Opel
Merhaba Arkadaşlar,
Aracım Corsa e 1.3 dizel 2016 model 95 hp
Bu araçla (5vites) 2.000 devirde 96 km, 3.000 devirde ise 145 km hız yapabiliyorum. (Hız sabitleyiciden gördüğüm net rakamlar..)
Uzun yolda fabrika verisi olan 3 litreye çok yaklaşabiliyorum, yaz tatili için İstanbul'dan Marmaris'e gittiğimde 3.2 ile yolu tamamladım. Sakin kullandım ama klima hep açıktı ve 3 kişiydik. Beğenmediğim tek yanı ön kısmı yere çok yakın, dağ bayır gezerken ve de şehir içi tümseklerde dikkatli olmak gerekiyor.
Siz de kısaca bahseder misiniz, marka, model, yıl ve 2.000 devirde dizel aracınız kaç km gösteriyor?
Teşekkürler.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bir arkadaşımın bu sabah kocaeli ankara top speed denemeli hızlı gittigi ortalaması :D kendisi normaldede seri kullandigindan 8in altına inmez ortalaması.

Sıfırladıktan sonra trafikte kaldığım bir ortalama paylaşayım..30 km yolun ortalaması 14.4 litre
Ferrari sanıyor kendini mübarek

Ekli dosyalar

• IMG_1480.JPG
    IMG_1480.JPG
    270.8 KB · Görüntüleme: 224
  • IMG_1481.JPG
    IMG_1481.JPG
    245.3 KB · Görüntüleme: 222

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben gidip bizimkini öpüp geleyim. Şaşkınlıkla bakmaktayım şu an. Satarken az yakan diye ekleyecem açıklamaya:)

Para verip aldığınız bir otomobilse umarım bir sorun yaşamaz ve kazasız belasız iyi günlerde kullanırsınız
Ben açıkçası kiralık olduğu için biraz rahatım. Sonuçta bugün var yarın yok..Ha ne oldu ? Fiat almamam gerektiğini anladım. Bu otomobilin sahibi olsaydım ve bunları yaşasaydım gerçekten üzülürdüm.. Bu devirde parayla alınan bir malda böyle bir sorun yaşanması insanı gerçekten kötü etkiler..O yüzden parasıyla bu otomobile sahip olan insanların hiçbirinin sorun yaşamamasını temenni ederim

Ancak @OguzhanC fotoğraf paylaşmış ve sorun sadece benim otomobile özelmiş gibi durmuyor.. Multijet yakıt kriteri olarak değerlendirdiğimizde verimli bir motor değil

Son düzenleme:

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Para verip aldığınız bir otomobilse umarım bir sorun yaşamaz ve kazasız belasız iyi günlerde kullanırsınız
Ben açıkçası kiralık olduğu için biraz rahatım. Sonuçta bugün var yarın yok..Ha ne oldu ? Fiat almamam gerektiğini anladım. Bu otomobilin sahibi olsaydım ve bunları yaşasaydım gerçekten üzülürdüm.. Bu devirde parayla alınan bir malda böyle bir sorun yaşanması insanı gerçekten kötü etkiler..O yüzden parasıyla bu otomobile sahip olan insanların hiçbirinin sorun yaşamamasını temenni ederim

Ancak @OguzhanC fotoğraf paylaşmış ve sorun sadece benim otomobile özelmiş gibi durmuyor.. Multijet yakıt kriteri olarak değerlendirdiğimizde verimli bir motor değil
Teşekkürler öncelikle. Önceki mesajımda pek verimli motor olmadığını söylemiştim zaten tükerim açısından. Ancak sizin değerleri görmek baya absürt. Para verip almak beni aracın fanboyu falan yapmıyor. Belli başlı kriterler sonucu bütçeye göre bu denk geldi bunu almıştık. Sonuçta metal yığını o kadar fazla anlam yüklemek saçma geliyor hele sıradan bir otomobil olduğunda. Şansımıza hiçbir sorun çıkarmadı inşallah çıkarmazda.
@OguzhanC nin attığı fotoda son hız yapılarak gidildi denilmiş öyleyse bi nebze normal olabilir ancak yinede fazla. Bursa'daki yeni otoban yolunda dip gaz gitmemize rağmen o kadar tüketimi tutturamamıştık.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Teşekkürler öncelikle. Önceki mesajımda pek verimli motor olmadığını söylemiştim zaten tükerim açısından. Ancak sizin değerleri görmek baya absürt. Para verip almak beni aracın fanboyu falan yapmıyor. Belli başlı kriterler sonucu bütçeye göre bu denk geldi bunu almıştık. Sonuçta metal yığını o kadar fazla anlam yüklemek saçma geliyor hele sıradan bir otomobil olduğunda. Şansımıza hiçbir sorun çıkarmadı inşallah çıkarmazda.
@OguzhanC nin attığı fotoda son hız yapılarak gidildi denilmiş öyleyse bi nebze normal olabilir ancak yinede fazla. Bursa'daki yeni otoban yolunda dip gaz gitmemize rağmen o kadar tüketimi tutturamamıştık.

Otomobille veya markayla bağ kurup fan boy olabilirsiniz çok normal..Benim bunu yazmamdaki amaç fan boyluk vs.. değil ama
Yani dizel otomatik bir otomobili insan ne için alır ? Az yakıt tüketmesi için alır. Ama ortaya böyle absürt rakamlar çıkarsa bir tüketici olarak üzülürsünüz. Egea'yı biz bu düşüncelerle kiralamıştık. Ben bu motorun böyle yakıt tükettiğini bilmiyordum, kullanarak tecrübe ettim. Daha önce 1.3 multijet Punto kullandım ve çok memnun kaldım. Ancak Egea'da bu durum hiç öyle olmadı
Sorun yaşamadıysanız ne mutlu size, umarım sorunsuz bir şekilde güle güle kullanırsınız

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Evet beyler yeni bir rekor geldi. Sizlerle paylaşmasam olmazdı, ve inanın bunlar için herhangi bir çabam yok. Verilere İstanbul Park'ta gazlayarak ulaşmıyorum, bildiğiniz İstanbul trafiği.. Genel yakıt tüketimine dikkat ederdim de acaba mazot alıp sıfırladıktan sonra 100 km'de kaç yakar ona hiç dikkat etmezdim..Buradan Fiat mühendislerine selam ve saygılarımı iletiyorum, farklı sektörlerde şanslarını denerlerse belki daha başarılı olabilirler...
Egea dizel otomatik (dct) otomobil almak isteyen varsa kapısının önüne koymasın net
Ayrıca otomobil gidiyor diyordum ya...9 litreyle ortalamayla bundan çok daha iyi gidecek sürüyle otomobil var..
Ben de mühendislerine şöyle ileteyim saygımı.Yolda turbo Wheezingini duyduğum tek motor 1,6 mj ler oluyor

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
İ30 1.6 crdi dct var ailede. Biraz zorlayinca 13.8 ortalama gördük keşke fotoğraf cekseydim. Biraz zorlama derken son hız falan yok 140 a kadar çıkıp birden yavaslamali falan. Genel ortalaması da 8 9 arası. Hiç 7 yaktığını görmedim. Bazı dizeller tuhaf

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
İ30 1.6 crdi dct var ailede. Biraz zorlayinca 13.8 ortalama gördük keşke fotoğraf cekseydim. Biraz zorlama derken son hız falan yok 140 a kadar çıkıp birden yavaslamali falan. Genel ortalaması da 8 9 arası. Hiç 7 yaktığını görmedim. Bazı dizeller tuhaf

DCT dediniz de Egea'larda kullanılan şanzıman da DCT. Mesela Vag grubunda DSG + TDI kombinasyonunda böyle bir durum göremezsiniz..Sorun DCT'de mi diye ciddi ciddi düşünmeye başladım

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben de mühendislerine şöyle ileteyim saygımı.Yolda turbo Wheezingini duyduğum tek motor 1,6 mj ler oluyor

Ya doktor tek sorun motor değil ki..Şanzıman sözde çift kavrama ama downshift yapmıyor ısrarla. Downshift'i de usulüne uygun yapıyorum ha..Yani gaza basarken vites düşürmüyorum şanzımanı strese sokmamak için, fren halindeyken motor freninden de faydalanayım diye downshift yapıyorum ama şanzıman ısrarla vites düşürmüyor. Vites arttırırken bir sıkıntı yok, ama düşürürken 2 sefer kolu ileri ittiriyorum sanki bir şey olmamış gibi arabayı aynı viteste tutuyor

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
DCT dediniz de Egea'larda kullanılan şanzıman da DCT. Mesela Vag grubunda DSG + TDI kombinasyonunda böyle bir durum göremezsiniz..Sorun DCT'de mi diye ciddi ciddi düşünmeye başladım
O kadar saçma bir sanzimani var ki i30 un. Böyle normal giderken devir düşüyor kavramasi bitmiş olabilir belki bilmiyorum. Antalyanin ilçesinde kullanılan ve son derece sakin kullanılan i30 un 8 yakması normal değil bence. Symbolun üstüne çıkıyorum 5.5 den 5.4 e düşüyor alet :D

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ya doktor tek sorun motor değil ki..Şanzıman sözde çift kavrama ama downshift yapmıyor ısrarla. Downshift'i de usulüne uygun yapıyorum ha..Yani gaza basarken vites düşürmüyorum şanzımanı strese sokmamak için, fren halindeyken motor freninden de faydalanayım diye downshift yapıyorum ama şanzıman ısrarla vites düşürmüyor. Vites arttırırken bir sıkıntı yok, ama düşürürken 2 sefer kolu ileri ittiriyorum sanki bir şey olmamış gibi arabayı aynı viteste tutuyor
İyi bir şanzıman downshift inde belli olur diye bir akım söz var katılıyorum öyle diyeyim

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Hocam sen o şanzımanı kontrol ettir. Downshiftleri genelde yapıyor bizdeki çünkü. Bu arada şanzıman çift kavramaların en iyilerinden değil o kesin.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet beyler yeni bir rekor geldi. Sizlerle paylaşmasam olmazdı, ve inanın bunlar için herhangi bir çabam yok. Verilere İstanbul Park'ta gazlayarak ulaşmıyorum, bildiğiniz İstanbul trafiği.. Genel yakıt tüketimine dikkat ederdim de acaba mazot alıp sıfırladıktan sonra 100 km'de kaç yakar ona hiç dikkat etmezdim..Buradan Fiat mühendislerine selam ve saygılarımı iletiyorum, farklı sektörlerde şanslarını denerlerse belki daha başarılı olabilirler...
Egea dizel otomatik (dct) otomobil almak isteyen varsa kapısının önüne koymasın net
Ayrıca otomobil gidiyor diyordum ya...9 litreyle ortalamayla bundan çok daha iyi gidecek sürüyle otomobil var..
Bu aracı götürüp yetkiliye bırakmak gerek. Motoruna mı bakarlar şanzımanına mı bakarlar artık bilemem. Böyle bir tüketim kabul edilebilir bir şey değil. Şehir içi 4.5, şehir dışı 3.5, ortalamasında da 3.9 litre yaktığı iddia edilen bir modelin, hem de dizel bir modelin normal kullanımlarda öyle 8.5 - 9 litreler yakması mümkün değil. Buna normal diyen bir üretici varsa gelsin bizim araçları kullansın, bir baksın.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
6.Vites 2000 devir 115 gibi bir şey olması lazım 2150 gibi de 120 sanırsam öyle kalmış aklımda. Bayadır o hızları görmüyorum hep şehiriçi kullanıldığı için.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım