Dönüş Direnci Düşük Lastikler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Bu lastiklerin fiyatı 205 ten 215 e geçince acayip artıyor 215/55/16 bizim lastikler normalde biz ona 205/55/16 taksak ne zararı olur baya fiyat farkı var arada.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Bu lastiklerin fiyatı 205 ten 215 e geçince acayip artıyor 215/55/16 bizim lastikler normalde biz ona 205/55/16 taksak ne zararı olur baya fiyat farkı var arada.
205 55 16'ya geçerseniz 215'e göre arasında % -1.71'lik bir fark oluyor. %3'lük toleransın üzerine çıkmak ya da altına inmek motor, şanzıman veya yürüyen aksam için uygun sayılmıyor. Özetle bir şey olacağını sanmıyorum. Üreticiye de danışmakta fayda var tabii.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Arkadaşlar, bu lastikler ucuz geldi gözüme. Dört mevsimde almak yerine , güzel bir yaz lastiği almak daha mantıklı geldi bana. Arabayı kışın garajda tutmak, hem daha ekonomik, hemde daha az riskli. Servis imkanlarım olduğu için bu lastik için düşünceniz nedir

http://urun.n11.com/oto-lastik/17565r14-goodyear-82t-efficientgrip-compact-P192592995
2 adet su tahliye kanalı nedir yahu? Dalga geçer gibi. Şu markaya inancım zaten sıfır, birde böyle lastik üretiyorlar. Bunla ortalama bir su birikintisine girsen direk aquaplanning Ali.

Michelin Energy Saver+ al bence. Hiç olmadı dönüş direnci düşük, 3 adet su tahliye kanalı var, Goodyear'a göre daha yumuşak yani konforlu. 205 55 16'sı 220₺ idi ay başında, Pilot Sport 4 aldığımda sormuştum. Senin ebatta 170 180₺ falandır büyük ihtimalle.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
2 adet su tahliye kanalı nedir yahu? Dalga geçer gibi. Şu markaya inancım zaten sıfır, birde böyle lastik üretiyorlar. Bunla ortalama bir su birikintisine girsen direk aquaplanning Ali.

Michelin Energy Saver+ al bence. Hiç olmadı dönüş direnci düşük, 3 adet su tahliye kanalı var, Goodyear'a göre daha yumuşak yani konforlu. 205 55 16'sı 220₺ idi ay başında, Pilot Sport 4 aldığımda sormuştum. Senin ebatta 170 180₺ falandır büyük ihtimalle.

Ben bundan döndüm, başka bir lastiğe ..
Burda : https://www.otopark.com/forum/threads/nokian-weatherproof-4mevsim-lastiği.5206/

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
4 mevsim lastiğine de ben güvenemiyorum ama şu var. Bence önler ayrı arkalar ayrı yapma. Ne olur ne olmaz. Birinin az tuttuğunu birinin çok tuttuğunu düşün. Önden ya da arkadan kayma ihtimalin artabilir. Can taşıyoruz, nolur nolmaz.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
4 mevsim lastiğine de ben güvenemiyorum ama şu var. Bence önler ayrı arkalar ayrı yapma. Ne olur ne olmaz. Birinin az tuttuğunu birinin çok tuttuğunu düşün. Önden ya da arkadan kayma ihtimalin artabilir. Can taşıyoruz, nolur nolmaz.

Aslında 4 mevsim lastiklerden haz etmiyorum. Hatta hiç ilgilenmiyordum. Arabaya orjinal Continental Eco Contak 5 almak isterim. Hepsini sıfır ecocontak5 ama burda forumda herkez bişey dediğinden, benimde kafam allak bullak oldu. Gözüm korktuğu için 4 mevsimde bu lastiklere ulaştım. Kimseye lafım yok. Sadece çok korkuttular beni :)

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Valla ben japon markaları hariç hemen hemen her markadan ve tüm tiplerde (yazlık, kışlık, standart, peformans, ultra yüksek performans, SUV, RFT, normal) lastik kullandım. En çok güvendiğim ve beni yarı yolda bırakmayan iki marka oldu.

1) Michelin 2) Continental

18 yaşımdan beri araba sahibiyim, bu zamana kadar lastiklere verdiğim paraları toplasan (özellikle SUV lastikleri) herhalde orta halli sıfır bi B ya da C segmenti araba alırdım.

O yüzden korkma. Conti Eco Contact 5'te iş görür, Energy Saver+ da.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım