Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmettt932

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
44
17
145
Linkini paylaştığım videoda aracım özellikle soğukken çalışıp çalışmamak arasında kalıyor. Fiat servisi daha önce servise giden başka bir Egea ile benzerlik taşıdığını aracın beynine yazılım atılması gerektiğini ancak yinede detaylı bakılarak bir yol izlenmesi gerektiğini söyledi. Pazartesi detaylı baktırmak için randevu aldım. Pazartesiye kadar buradan başına gelen varsa veya bir fikri olan varsa paylaşabilir mi?

Araba 3 4 döneme sonucu çalıştıktan sonra motor soğuyana kadar bir daha aynı sorunu yapmıyor. Soğuduktan sonra tekrar yapmaya başlıyor. Araç bu şekilde çalışmakla çalışmamak arasında kalırken direksiyon çok sert kalıyor aynı araba stop ettiği anda sertleştiği gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Bu sabah benim de başıma gelen şu, araç 2017, km'si 22bin küsür. 2.viteste devir yükselirken sürekli sallayarak yükseldi, gazı kesik kesik verdi, sonra bir daha yaptı. 3'e atıp bastım bir daha yaptı, sonra 2.ye tekrar attım bir daha yapmadı.
Bakalım, ciddi bir derdi varsa çıkar yakında kokusu

ak_ceken

Takipçi
14 Tem 2019
2
0
10
54
Marka
Fiat
Araştırma yaparken linkteki videoya rastladım benimle bire bir aynı sorun yazılım ile çözülmüş. Hatta yorumlara bakınca baya bir kullanıcının aynı sorunu yaşadığı gözüküyor çoğu usta enjektör diyerek çözmeye çalışmış ama çözülmemiş. Sanırım haklısınız yazılım sorunu çözecek gibi.

Linkini paylaştığım videoda aracım özellikle soğukken çalışıp çalışmamak arasında kalıyor. Fiat servisi daha önce servise giden başka bir Egea ile benzerlik taşıdığını aracın beynine yazılım atılması gerektiğini ancak yinede detaylı bakılarak bir yol izlenmesi gerektiğini söyledi. Pazartesi detaylı baktırmak için randevu aldım. Pazartesiye kadar buradan başına gelen varsa veya bir fikri olan varsa paylaşabilir mi?

Araba 3 4 döneme sonucu çalıştıktan sonra motor soğuyana kadar bir daha aynı sorunu yapmıyor. Soğuduktan sonra tekrar yapmaya başlıyor. Araç bu şekilde çalışmakla çalışmamak arasında kalırken direksiyon çok sert kalıyor aynı araba stop ettiği anda sertleştiği gibi

Sorun çözüldümü acaba ? Aynı sorun benim araçta var. Sorunun neden kaynaklı olduğunu bulamıyorlar arızanın neden kaynaklandığını tespit ettiyseniz paylaşırmısınız. Teşekkürler

ak_ceken

Takipçi
14 Tem 2019
2
0
10
54
Marka
Fiat

Merhaba, arızanın neden kaynaklandığını tespit edebildinizmi ? Aynı sorun benim araçtada var payşırsanız sevinirim. Teşekkürler

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Egea aldıktan sonra facebook ta egea gruplarına girdim, birçok insan var bu sorunu yaşayan. Servislerin bilgisi olduğunu ve yazılım güncellemesiyle çözüldüğünü söylüyorlar. Çözemiyor mu servis sizlerin sorununu

seysey37

Takipçi
31 Tem 2019
1
3
20
39
Marka
Fiat
arkadaşlar bende de vardı bu sıkıntı uzun uğraşmalar sonucu sıkıntıyı öğrendim.
yazılımsal bir sorum, marş uzatma diye bir alet var fiat'ın elinde bazı bölgelerde oluyor bu cihaz. servis servis dolaşıyor.
o cihazla yazılım güncelliyorlar sorun çözülüyor :)
sırf bunu yazmak için üye oldum işiniz görülsün diye :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım