Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmettt932

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
44
17
145
60 bin km de bir egea'ya ekspertiz yaptırdım. Ekspertiz araçta sorun olmadığını ancak sol farlarda ufak bir elektrik arızası olabileceğini söylediler. Önemli bir sorun mu dedim yok hayır dediler ama içime bir kurt düştü. Ekspertiz raporunu paylaşıyorum problemi bilen veya başına gelen var mı?
ADV1mp.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Egea'yı bilmiyorum ama Linea'ların kronik sorunudur. Sürekli far/stop/sinyal ampulü kesip dururlar. Akşamları yolda gördüğünüz Linea'lara dikkat edin; yarısında yanmayan bir ampul vardır. Benzer bir durum olabilir. Hayati bir sorun değildir ama uzun süreli kullanımda sürekli ampul değiştirmek sinir bozabilir. Oto ekspertiz uzmanlarına Egea'larda da Linea'daki gibi bu tarz bir kronik sorun olup olmadığını danışabilirsiniz.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,635
1
64,451
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu derece detaylı ekspertizin maliyeti nedir acaba? Berker abinin dediği gibi lineaya özenmiş sanırım egea da . Yetkili servislere falan bi sorun sürekli mi oluyor bu acaba

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
60 bin km de bir egea'ya ekspertiz yaptırdım. Ekspertiz araçta sorun olmadığını ancak sol farlarda ufak bir elektrik arızası olabileceğini söylediler. Önemli bir sorun mu dedim yok hayır dediler ama içime bir kurt düştü. Ekspertiz raporunu paylaşıyorum problemi bilen veya başına gelen var mı?
ADV1mp.jpg
Orjinal aküler 4-5 yılda cortluyor aküyü değişip aynı yere tekrar gösterin derim geçmezse bt nin dediği gibi linealardaki sorun bunda da var demektir oda ampül değişimini daha sık yapmanız anlamına gelir

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,844
26,150
5,720
Ankara
Marka
Skoda
O linealardaki far patlatma sorunu Puntolarda da var. Sol far patlayıp duruyodu onun dışında bi sorun olmuyordu ama egealarda hiç duymadım böyle bir problem ekspertizciler tam olarak ne olduğunu açıklasalar keşke

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
klasik fiat arızaları. şirket aracım egea, benden önceki arkadaştan devraldım. onda defalarca akü boşaltma sorunu yaşanmış. yetkili servis çözememiş sonra dışarıda hallettirmiş filo şirketi.
fiatların elektriği genelde problemlidir. berker abinin dediği gibi trafikteki doblolara linealara bakın hep ya kısa devre yapan sinyaller ya da patlak ampüller

mehmettt932

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
44
17
145
Problem çözüldü. Aracı aldık ve aldığım gibi fiat servise gittim. Sol sinyal ampülünü değiştirdiler. Sol farı değiştirmeye gerek kalmadı soketi söküp takınca düzeldi.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım