HABER Egzoz emisyon ölçümü olmaması artık ağır kusur değil

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeyle, araç muayenelerinde egzoz emisyon ölçümü olmaması artık "ağır kusur" olmaktan çıkarken, kusurun "hafif" kusur olarak sayılacağı bildirildi. Yapılan düzenleme ise 16 Ocak 2019 tarihi itibarıyla hayata geçti

Diyor posta gazetesi, ve bütün siteler.

link

Şimdi kat iptali olan araçlar 1.7 dtilar falan çatır çatır geçecek mi :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Ülkede çevreyi önemseyen mi var zaten kimin umrunda avrupa standartları,Istanbul'da her yer bina olmuş zaten kıçı kırık 1700 cc motorun dumanından ne olur.Manyak manyak işler.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aşağıdakiler bunu beğendi.
upload_2019-1-19_14-26-57.png
upload_2019-1-19_14-28-8.png
upload_2019-1-19_14-29-33.png

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dogayi korumak icin posetlerden 25 kurus alinacak diye aciklama yapmisti degil mi Bakanlik ve siyasiler.. He dogayi korumak tabii ondan.

Genel kitle dusunuldugunde berbat bir karar. Fakat sahsim icinse degisen bir sey yok. Ben her muayeneden once zorunluymus gibi emisyon olcumunu yaptiririm. Neticede fazladan sekilde etrafa zarar vermek istemem. Zaten mecburiyetten dizel kullaniyoruz. Bir de iyice sorumsuz davranip cilkini cikarmanin manasi yok.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ülkede çevreyi önemseyen mi var zaten kimin umrunda avrupa standartları,Istanbul'da her yer bina olmuş zaten kıçı kırık 1700 cc motorun dumanından ne olur.Manyak manyak işler.
Trafikde onumde basinca goz gozu gormuyor. Klimam aciksa butun o koku arabanin icinede geliyor.Anasina babasina sovuyorum genelde yakalarsam. Hareket edemiyorum ciddi manada. Bir gun bi tanesini fena pataklayacam.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Trafikde onumde basinca goz gozu gormuyor. Klimam aciksa butun o koku arabanin icinede geliyor.Anasina babasina sovuyorum genelde yakalarsam. Hareket edemiyorum ciddi manada. Bir gun bi tanesini fena pataklayacam.
Yok zaten kinaye yaptım bu duruma sitemimi belli etmek için.Gördüklerime bende ciddi manâda sövüyorum.Çevreyi kirleterek,kıçı kırık motorlu arabasını bağırtarak zevk alan kişilerde bence ya karakter bozukluğu ya da algı eksikliği olmalı.Birilerini rahatsız ederek alınan zevk bence zevk değildir,öte yandan ona herşey müstehaktır.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,628
1
5,120
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Kara tren gibi gezen bir sürü aracı, yetersiz kontrolden ötürü ayıklayamıyorlardı. Şimdi olan kontrolü de kaldırıyorlar.

İleriye gitmek yerine geriye gitmek. Tam da bu devre yakışacak popülist bir yaklaşım. Kanser olanların vebalini de üstlenirler artık.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
bugün sanayiide bu mevzu konuşuluyordu, tuzak var gençler tuzak.
Nasıl derseniz, egzoz muayenesi hafif kusur, ama çevirmede egzoz emisyon pulu yoksa 350 TL cezası varmış. Çevre Bakanlığı da çevirme yapıyormuş, onun cezası 3.500 TL imiş :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
bugün sanayiide bu mevzu konuşuluyordu, tuzak var gençler tuzak.
Nasıl derseniz, egzoz muayenesi hafif kusur, ama çevirmede egzoz emisyon pulu yoksa 350 TL cezası varmış. Çevre Bakanlığı da çevirme yapıyormuş, onun cezası 3.500 TL imiş :D
Demin babam aynısını sordu bana. Polis durdurunca emisyon pulu istersen ne olacak dedi. Benim aklıma tek cevap olarak muhtemelen ona da bir düzenleme getirilip polisin emisyon pulunu şart koşmaması sağlanabilir diye cevap verdim ama burası Türkiye. Sırf ceza kesmek için düzenleme yapmayıp aynı da bırakabilirler.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Demin babam aynısını sordu bana. Polis durdurunca emisyon pulu istersen ne olacak dedi. Benim aklıma tek cevap olarak muhtemelen ona da bir düzenleme getirilip polisin emisyon pulunu şart koşmaması sağlanabilir diye cevap verdim ama burası Türkiye. Sırf ceza kesmek için düzenleme yapmayıp aynı da bırakabilirler.

Ben beklerim :D

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım