En Son Ne Aldınız?

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
LlGn9z.jpg

100 telelik benzinden pahalı mazot.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Mitsubishi kalem.

Uni ball signo 207 roller kalem aldım, mavi. Jel mürekkepli.
image.jpg

Scrikss Türk markası, roller kaleminden çok memnunum. 2 yıldır kullanıyorum (geçen bir tanede başka renginden aldım, son aldığımı bir kırtasiyeden 6 liraya aldım). Hepsi öyle mi bilmiyorum ama roller kalemleri Kore üretimi.

Scrikss F/P ürünü, fiyatına göre iyi ama bu üstte yazdığım mavi kalem siyah kadar iyi çıkmadı sanki. 2 yıldır kullanıyorum dediğim siyahıydı hâlen gayet iyi, bir kaç aylık mavi olan arada yazmıyor.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Neden 5TB? Neden 5400rpm? Eski laptop üzerinde NAS filan yapmak için mi? Sadece soruyorum ¯\_(ツ)_/¯

Abi büyük bir kapasiteye ihtiyacım vardı,laptop'ta aktif olarak video düzenleyen,kayıt eden,proje saklayan ve oyun oynayan biriyim.Oyunlar zaten 1,5 TB tutuyor.Videolarda 2 TB'a yakın içerik var.Hali hazırda 480 gb SSD var zaten makinada,bunu ek olarak aldım.SSD'de sistemi,hızlı çalışmasını istediğim ve her an kopyalanabilecek içerikleri saklıyorum.5400rpm olmasını bende istemiyordum ama el mecbur,bu kapasitede 2.5 inç 7200rpm HDD yok.4 TB toshiba'nın 7200rpm'i vardı ama hem o daha pahalıydı hem de temin sıkıntısı vardı,e 1 TB daha az kapasiteye sahipti.

Birazda ileriye dönük bir yatırım gibi de düşünebiliriz,masaüstü bilgisayara geçmeyi neredeyse hiç düşünmediğimden,yarın bir gün başka laptop'a geçersem ya da başka bir cihaza takarsam yine o HDD'yi kapasite yükseltme amacıyla kullanabilirim,aynı şekilde SSD'yi de.Hele hele SSD'den asla vazgeçmem daha,4 senedir kullanıyorum ve her zaman derim;Bir laptop'a yapabileceğin en iyi donanım güncellemesi SSD'dir :)

Son düzenleme:

starchild

Düz Yol Gazcısı
13 Ocak 2019
30
10
120
42
Marka
Volkswagen
125 TL Shell Fullsave Mazot. Malum Bonus 'un kampanyası bu dönem Shell' e

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
8 tombul şişe Efes
1 lays fırından
1 paket çin Çiğdemi
+
----------------------------------
85 -TL (ötvsini sevdiğimin ülkesi)

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım