F30 çeki demiri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Bisiklet için çeki demirine sabitlenen Thule marka bisiklet taşıyıcı aldım, ama benim arabada çeki demiri yok :D
nerde taktırabilirim?
hangi marka önerirsiniz?
elektrik fişi beraber mi yapılıyor? yaptırmışken onu da mı yaptırsam? onsuz daha ucuza yaptırma imkanım olur mu? ileri de römork vs taktırırım diye mi düşüneyim yoksa boşuna mı masraf olur

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yetkili yerlerde yaptırıp ruhsata mutlaka işletmeniz gerekiyor. Aksi takdirde herhangi bir trafik kazasına karıştığınızda sigorta eksperleri araç üstünde projesiz onaysız modifikasyon var diyerek sizi tamamen kusurlu bulabilir. Yetkili yerler olarak da yetkili servislerden başka bir yer bilmiyorum açıkçası. =)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Biz yetkili servise euro kuru 4 falanken sormuştuk 4500 tl demişlerdi çeki demirine. Dışarıda yapan var mı bilmiyorum. Ayrıca ruhsata da işletmek gerekiyor. Ben olsam tavan barı alıp bisikleti tavana bağlardım hem bagaj yetmezse portbagaj da takabilirdiniz hem de ruhsata işletmeye gerek kalmazdı.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Biz yetkili servise euro kuru 4 falanken sormuştuk 4500 tl demişlerdi çeki demirine. Dışarıda yapan var mı bilmiyorum. Ayrıca ruhsata da işletmek gerekiyor. Ben olsam tavan barı alıp bisikleti tavana bağlardım hem bagaj yetmezse portbagaj da takabilirdiniz hem de ruhsata işletmeye gerek kalmazdı.
şimdi daha önce bagaj taşıma aparatında taşıyordum, ben şehirlerarası taşımak için kullanıyorum, bagaj kısmına bağlarken bisikleti biraz yüksek bağlarsan çok ciddi rüzgar direnci yapıyor, yakıtı da yaklaşık 1lt arttırıyor, tavanda daha fazla farkeder, bir de ağırlık merkezi yukarı kayacak baya, o yüzden tavan tercih etmedim, zaten tavan için de ray almam gerekecek ve onu çıkarıp takmak pratik olmaz diye düşünüyorum

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
şimdi daha önce bagaj taşıma aparatında taşıyordum, ben şehirlerarası taşımak için kullanıyorum, bagaj kısmına bağlarken bisikleti biraz yüksek bağlarsan çok ciddi rüzgar direnci yapıyor, yakıtı da yaklaşık 1lt arttırıyor, tavanda daha fazla farkeder, bir de ağırlık merkezi yukarı kayacak baya, o yüzden tavan tercih etmedim, zaten tavan için de ray almam gerekecek ve onu çıkarıp takmak pratik olmaz diye düşünüyorum

Rayları takıp çıkarmak çok basit. Thule’ninki için konuşuyorum kendi özel alyanı var 4 tarafı da gevşetip direk söküyorsunuz. Portbagaj tüketimi ortalama 0.5-0.7 arası arttırıyor. Bisiklet taşısak da aynı oranda artar diye tahmin ediyorum.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
tavan yan rayı bir de yanların dikine 2 ray alıyorsun, bir de onun üstüne 2 adet bisiklet tavan rayı taşıyıcısı baya külfetli, izmirde karavan işiyle uğraşan bir firma buldum sitede 1500tlye yapıyorlar yazıyo ek ne masraf çıkar ruhsata işletmek kaça malolur bilmiyorum

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Rayları takıp çıkarmak çok basit. Thule’ninki için konuşuyorum kendi özel alyanı var 4 tarafı da gevşetip direk söküyorsunuz. Portbagaj tüketimi ortalama 0.5-0.7 arası arttırıyor. Bisiklet taşısak da aynı oranda artar diye tahmin ediyorum.
portbagaj aerodinamik bir şey bisiklet çok direnç yapıyor, size ne kadara maloluldu raylar

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
tavan yan rayı bir de yanların dikine 2 ray alıyorsun, bir de onun üstüne 2 adet bisiklet tavan rayı taşıyıcısı baya külfetli, izmirde karavan işiyle uğraşan bir firma buldum sitede 1500tlye yapıyorlar yazıyo ek ne masraf çıkar ruhsata işletmek kaça malolur bilmiyorum

Tavan yan rayı olmadan kullanıyoruz biz.
a2c47736feac44154139095aa5151a7d.jpg

Üstüne de bisiklet taşıyıcı montajlamak basit.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
şimdi buna 2 bisiklet koymak mı, tavana kadar 2 bisiklet çıkarıp takmak mı?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
portbagaj aerodinamik bir şey bisiklet çok direnç yapıyor, size ne kadara maloluldu raylar

Thule SquareBar + aracınıza uyumlu rapid sistem + ayak kiti ile 2000 tl ye gelir

Thule WingBar isterseniz 3000 e yaklaşır (yağmur damlası şeklinde ses yapmaz ama 110€ civarı pahalı)

Bir de bir adet bisiklet taşıyıcı yaklaşık 700 tl. En ucuz şekilde 2700-3000 arasına geliyor.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
bunları söylerken fikir tartışması için söylüyorum yanlış anlama bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
şimdi şöyle bir hesap yaptım
https://urun.n11.com/bisiklet-tasiyici/aes-thule-proride-598-bisiklet-tasiyici-P139564757
2 bisiklet taşıyıcı 2600tl senin hesapla 500otlyi buluyor
çeki demiri 2000 olsa 500tl de bu taşıyıcı toplam 2500tl hadi olsun 3000tl ileride römork vs ne istersem takarım

Biz de Aes Tuning’den temin ettik bana bisiklet taşıyıcısı için 700 tl demişti arayıp sormak lazım. Benim tavan taşıma önermemin sebebi portbagajın yanına bisiklet bağlayabiliyorsun. Hem bagaj ihtiyacın varsa o gider hem de 2 bisikleti de taşırsın. Ama çeki demirini halledersen çeki demirinden taşıma sistemini kullan boşuna masraf yapma

Örnek fotoğraf:
ed20ebbc47ab14f4c0e092c9fea19e0c.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım