KAPALI F30 Gizli Özellikleri Açma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mavera

Düz Yol Gazcısı
25 Eyl 2018
20
37
145
Merhaba Arkadaşlar yakın zaman içinde f30 satın aldım. gizlli özellikleri açmak için sanayiye uğradım velhasıl kelam başınızı ağrıtmadan açtırdık gizli özellikleri ama yapamadılar galiba normalde klima kapalı ise yani arabayı söndürmeden önce kapalı ise açtığımda yine kapalı konumda olucaktı ilk gün sorun yoktu sonra eskiye döndü otomatik açılıyor yine. star stop keza böyle. Bu kodlama işine kafayı taktım biraz araştırdım OBD ile bağlayıp yardımcı yazılımlarla bende gizli özellikleri açabiliyormuşum fakat detaylı bilgiye ulaşamdım bir türlü. Bu işin yolu yordamı nedir dilediğim zaman istediğim özelliği açıp veya kapatmak istiyorum yani araçla dilediğim gibi oynamak istiyorum sanayidede sürünmek istemiyorum açıkçası. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa almam gereken mataryelleri yazarlarsa artı kullanım konusunda bilgi verirlerse gerçekten çok sevinirim. Artı olarak bu gizlli özelliği açmanın zararı varmıdır varsa ne derece zararı vardır bu konudada bilgilendirirseniz çok sevinirim

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
En kolay yolu bimmercode uygulaması. İnternetten OBD adaptörü alıp telefonu da bluetoothla bu adaptöre bağlayıp kodlama işlemlerini çok kolay yapabiliyorsunuz. Bimmercode uygulaması ücretsiz ama adaptör amazon'da 50 dolar gibi bir fiyata satılıyor. Youtube'da videoları var, ciddi anlamda kolaylık sağlıyor bu uygulama.

Diğer yöntemi de esys üzerinden kodlama. Bunun için ethernet to OBD2 kablosu lazım. Onun da fiyatı 25-30 dolar arası değişiyor diye hatırlıyorum. Bunun için de bilgisayarı ethernet kablosu üzerinden arabaya bağlayıp esys programıyla kodlama yapmanız lazım. Esys'i bimmerpost gibi sitelerden bulabilirsiniz. Ama esys'i kullanmak bimmercode kadar kolay değil. Her şey kod üzerinden ve hangi kodun hangi özelliği değiştirdiğini bilmeniz lazım. Her kasa kodu için (f2x, f3x, f1x gibi) cheat sheetlerini bulmak mümkün. Bunun da tutorialları youtubeda var.

Yalnız esysde herhangi bir hatada beyni heba etmek (ki birçok beyinde çalışıyorsunuz yapacağınız kodlamaya göre) çok kolay. O yüzden ne yaptığınızı iyi bilmeniz lazım. Bimmercode ise daha kullanıcı dostu ve kolay. Eğer sürekli uğraşırım diyorsanız adaptör alıp bimmercode kullanmak mantıklı. Ama özellikleri bir kere açtıracağım diyorsanız boşa para harcamayın.

Kısacası ne yaptığınızı biliyorsanız bir zararı yok. Zaten bu gizli özellik denen şeyler modellerde veya ülkelerdeki farklılıkların beyinde hazır bulunması, eğer gerekli hardware varsa da bunun açılıp aktif edilmesi üzerine kurulu.

Açtırdığınız ama eski haline dönen gizli özelliklerle ilgili olarak, yaptırdığınız yerle görüşün. Muhtemelen sorun çıkarmadan tekrar düzenleyip hallederler.

mavera

Düz Yol Gazcısı
25 Eyl 2018
20
37
145
En kolay yolu bimmercode uygulaması. İnternetten OBD adaptörü alıp telefonu da bluetoothla bu adaptöre bağlayıp kodlama işlemlerini çok kolay yapabiliyorsunuz. Bimmercode uygulaması ücretsiz ama adaptör amazon'da 50 dolar gibi bir fiyata satılıyor. Youtube'da videoları var, ciddi anlamda kolaylık sağlıyor bu uygulama.

Diğer yöntemi de esys üzerinden kodlama. Bunun için ethernet to OBD2 kablosu lazım. Onun da fiyatı 25-30 dolar arası değişiyor diye hatırlıyorum. Bunun için de bilgisayarı ethernet kablosu üzerinden arabaya bağlayıp esys programıyla kodlama yapmanız lazım. Esys'i bimmerpost gibi sitelerden bulabilirsiniz. Ama esys'i kullanmak bimmercode kadar kolay değil. Her şey kod üzerinden ve hangi kodun hangi özelliği değiştirdiğini bilmeniz lazım. Her kasa kodu için (f2x, f3x, f1x gibi) cheat sheetlerini bulmak mümkün. Bunun da tutorialları youtubeda var.

Yalnız esysde herhangi bir hatada beyni heba etmek (ki birçok beyinde çalışıyorsunuz yapacağınız kodlamaya göre) çok kolay. O yüzden ne yaptığınızı iyi bilmeniz lazım. Bimmercode ise daha kullanıcı dostu ve kolay. Eğer sürekli uğraşırım diyorsanız adaptör alıp bimmercode kullanmak mantıklı. Ama özellikleri bir kere açtıracağım diyorsanız boşa para harcamayın.

Kısacası ne yaptığınızı biliyorsanız bir zararı yok. Zaten bu gizli özellik denen şeyler modellerde veya ülkelerdeki farklılıkların beyinde hazır bulunması, eğer gerekli hardware varsa da bunun açılıp aktif edilmesi üzerine kurulu.

Açtırdığınız ama eski haline dönen gizli özelliklerle ilgili olarak, yaptırdığınız yerle görüşün. Muhtemelen sorun çıkarmadan tekrar düzenleyip hallederler.

Merhaba hocam, öncelikle verdiğin bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim. esys yazdıklarınızdan sonra pek girmeyi düşünmüyorum. bimmercode mantıklı geldi ios için bir uyguluma var indirdim yakın zamanda adaptörü temin edeceğim deneyeceğim. Tecrübelerimi yine buraya aktaracağım çok teşekkür ederim tekrardan

mavera

Düz Yol Gazcısı
25 Eyl 2018
20
37
145
Bu işi en temiz ama masraflı yolu carly for bmw, internetten detaylara ulaşabilirsiniz.
Hocam carly ile igili video olsun konular olsun makaleler olsun okudum baya sonrasında iosta bir bakınayım indireyim dedim yorumlarda sorun yaşayan birçok kişi gördüm o kadar para harcayıp sonunun hüsran olmasınıda istemiyorum açıkçası ama onuda yazmıştım kenara biraz daha araştırayım.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Hocam carly ile igili video olsun konular olsun makaleler olsun okudum baya sonrasında iosta bir bakınayım indireyim dedim yorumlarda sorun yaşayan birçok kişi gördüm o kadar para harcayıp sonunun hüsran olmasınıda istemiyorum açıkçası ama onuda yazmıştım kenara biraz daha araştırayım.

şahsen kullanmadım, kullanmak istedim ama çok pahalı diye uğraşmamıştım, eğer sorun falan yaşatıyorsa hiç girme boşuna, ben gizli özellik açtırmıştım, sonra amaan kapatayım gitsin diye gittim açtırdığım yere, mmperformance, adamlar beynimi çökertti, 1.5 saatte falan soğuk terler dökerek düzelttiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım