Farklı marka ve çıtır hasarlı lastik.. ne yapalım ?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

Çoğunuzun bildiği üzere, bu hafta ikinciyeniden 2017 model Seat Leon marka model bir araç aldım. Araç 31k km de. Lastik diş derinlikleri 5mm, yani normal ve iyi denebilecek durumdalar ancak şöyle bir sorun var.

Ön sağ lastik farklı bir marka (GY eagle), ön sol lastikte arkadakiler ile aynı (Conti EcoContact) ama ortadaki diş sırasında 1-2cm lik parça eksiksiği (kopmuş gibi) yani o 1-2cm lik bölge 2mm diş derinliğinde gibi...

Ön tarafa benzer derinlikte aynı marka model bir çift çıkma mı alsam ? 4 yeni lastik almasına alırım ama çıkanlara da yazık ... biraz yokladım arabayı, tutuşu kötü değil, patinaja da kolay kolay kalmıyor...

Ne yapmalı ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
tam boy stepne yoktu değil mi bunlarda?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öndekiler ikiz kalsın, tek ayrı varsa onu arkaya takmak gerekir. İdare ettireceksen öyle ettir bence. Önler iyice bitince o zaman değiştirirsin lastikleri

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Hocam bir çift temiz çıkma conti bulup alırsan en mantıklı hareket o olur kalan contiyi de kara jant alıp stepneye atarsın

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
iyi olan lastiğin tek çıkmasını bulabilirsen o da çözüm olur veya 2tane dunlop/falken gibi sıfır lastik alabilirsin. Muayeneden aynı aks üzerinde farklı lastikler geçmiyor.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Sahibinden de bir kaç ilan var... arkalara da şöyle bir bakacağım, eğer bir problemleri yoksa, önce 6mm civarı bir çift EcoContact alırım, aklıma takılmaz.. 15k sonra da hepsini atar yeni bir set alınır artık

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım