Focus 2.5 225/45/18 lastik takılır mı?

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Merhaba, Focus 2.5 aracımın kapısında 18 jant için 225 40 18 ebatları yazıyor. Turkiye yolları malumunuz. Ben 225 45 18 lastik taksam herhangi bir problem yaşarmıyım?

• Haha
Tepkiler: Basri Amca

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,073
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Merhaba, Focus 2.5 aracımın kapısında 18 jant için 225 40 18 ebatları yazıyor. Turkiye yolları malumunuz. Ben 225 45 18 lastik taksam herhangi bir problem yaşarmıyım?

kapida yazmayan ebati kullanmayin, buyuk olasilikla sorun yasarsiniz, etiketteki baska boyuta gecin kafaniz rahat olsun, 17-16 incler hem daha ucuz hem cukur dostu

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ayıp ettin hocam :) Bilmediğimden soruyorum.
Ayıp bence sizin yaptığınız. Her sorunuz için konu açıp, bir de gelen cevapların hiç birisine bir şey demiyorsunuz. Forumun amacı, bilgi alış verişi.

225/40/18 fabrika ebatı zaten kullanabilirsiniz, başka 18 ebat %3 lük fark dışında takmayın zaten.

Kullanırken çukura dikkat edin yeterli. 16'dan 18'e geçtiğinizde kaliteli lastik + yay kullanılırsa yol tutuşu artar, konfor düşer. Denklem basit.

5 kişi binildiğinde sürtme vs yapmaz. Ben 18 + 3.5 voglant yayla birlikte ailecekte kullandım daha önce. Dikkatsizliğimden dolayı bir kere lastik yanaktan gitti, başka problem olmadı.

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Ayıp bence sizin yaptığınız. Her sorunuz için konu açıp, bir de gelen cevapların hiç birisine bir şey demiyorsunuz. Forumun amacı, bilgi alış verişi.

225/40/18 fabrika ebatı zaten kullanabilirsiniz, başka 18 ebat %3 lük fark dışında takmayın zaten.

Kullanırken çukura dikkat edin yeterli. 16'dan 18'e geçtiğinizde kaliteli lastik + yay kullanılırsa yol tutuşu artar, konfor düşer. Denklem basit.

5 kişi binildiğinde sürtme vs yapmaz. Ben 18 + 3.5 voglant yayla birlikte ailecekte kullandım daha önce. Dikkatsizliğimden dolayı bir kere lastik yanaktan gitti, başka problem olmadı.
Neyse hocam yanlış anlamayın ciddi değildim. Yay gerekli mi peki? Yay konusunda bilgim yok yaylar neden değişmeli?

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Aracınızın yaylarını değiştirmek, bir dizi faktöre bağlı olarak değerlendirilmesi gereken bir karardır. İşte dikkate almanız gereken bazı noktalar:

1. Yayların Durumu: Eğer aracınızın yayları aşınmış, sıkışmış veya hasarlı ise değiştirilmeleri gerekebilir. Bu durumda, OEM (Original Equipment Manufacturer - Orijinal Ekipman Üreticisi) yayları ile değiştirmek, aracınızın orijinal performansını ve sürüş kalitesini korumanıza yardımcı olabilir.
  2. Özel İhtiyaçlar: Aracınıza özel ihtiyaçlarınız varsa (örneğin, yüksek performans, daha sert veya daha yumuşak süspansiyon), üçüncü taraf yayları veya modifiye yaylar düşünebilirsiniz. Bu durumda, yayların spesifikasyonlarına ve üreticinin önerilerine dikkat etmek önemlidir.
  3. Bütçe: OEM yaylar, genellikle aracınızın orijinal performansını ve uyumunu sağlamak için tasarlanmıştır. Ancak, üçüncü taraf yaylar daha uygun fiyatlı olabilir. Bütçeniz değişiklik yapma kararınızı etkileyebilir.
  4. Profesyonel Görüş: Bir araç servisi veya uzmanından, aracınızın yaylarının durumunu değerlendirmelerini ve değiştirme önerilerini almanız faydalı olabilir. Onlar, aracınızın spesifik ihtiyaçlarına ve performans beklentilerinize göre size en uygun seçeneği önerebilirler.
Sonuç olarak, aracınızın yaylarını değiştirmek istiyorsanız, aracınızın durumunu, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi değerlendirerek OEM veya üçüncü taraf yayları seçebilirsiniz. Bir profesyonel ile görüşmek ve doğru yayları seçmek önemlidir.

Lütfen sürekli konu açmayın aracınızın "Garaj" başlığı altında bu tür şeyleri tartışabiliriz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım