Focus 2.5'a sadece ön tampon eki taksam kötü durur mu?

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Merhaba, Focus 2.5'a ön tampon eki takmak istiyorum. Bütçem şu anda yeterli olmadığı için body kit takamıyorum. Sadece ön tampon eki taksam kötü durur mu?

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Fotoğraf olmadığı için yorum yapamayız ancak bunun kararını verecek olan en nihayetinde sizsiniz.Ben şahsen aracın orjinal parçaları hariç sonradan takılan modifiyeleri pek beğenmiyorum.

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
377
765
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Merhaba, Focus 2.5'a ön tampon eki takmak istiyorum. Bütçem şu anda yeterli olmadığı için body kit takamıyorum. Sadece ön tampon eki taksam kötü durur mu?

Bu hoşuma gitti benim tabii jant ve yan ekinde etkisi var ama güzel duruyor.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Hocam Focus mk2.5 kullanıcısı olarak sadece tamponun fiber ek ile ekstra bir hoşluk katacağını zannetmiyorum.
Onun yerine daha farklı geliştirmeler yapılabilir araçta.
Ben daha yeni orijinal st tamponu getirttim. Üzerinde bulunan tamponu (o da st tampon orijinal ancak panjurda ufak tefek kırıkları var) satıp sıfırı boyatıp takmayı düşünüyorum.
Sadece ek ile pek olacak şeyler değil maalesef.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Tampon altında olacak bir fiber parça uzun ömürlü olamıyor maalesef. ton tutmaması, dokunun pütürlü olması, kalıbın mükemmel olmayışı ile hasarsızken bile güzel durmuyor, bir de kaldırım kenarına park ederken vs en ufak temasta gofret gibi dağılacaktır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar peki sadece difüzör taksam olur mu?
Arkadaşımın Astra'sında aldığında body kit vardı. Marşpiyelleri filan sökmesi icap etti, hasarlılardı. Arka difüzör o haliyle at kuyruğunda kelebek gibi kalmıştı. Şahsen trafikte başka araçlarda sadece arka tamponu bu şekilde difüzörlü görürsem, hele de fake egzoz çıkışları veya sonradan çakma egzoz ucu filan takılıysa bana istemsizce bir gülme geliyor.

Ha, gerçek difüzörlü iyi tasarımlı bir arka tampon tek başına faydalı mıdır? Onu bilemiyorum, tecrübe edenlerden dinlemek gerek. İşe yarıyorsa görüntüsüne katlanılabilir. Şahsen görsel olarak bir body kit'in parçası olmadığı sürece hiç beğenmiyorum, onu belirteyim.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
focus-lip.jpg

Tek başına ön tampon eki ya da arka difüzör güzel durmaz. Komple body kit'e bütçe yetmiyorsa ön tampona lip takılabilir şimdilik.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım