KAPALI Focus 3FL lastik basınç sensörü algılanmadı uyarısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
Merhabalar herkese,
Otomobil 2017 makyajlı Focus 3 Titanium. Geçen cuma günü kışlık lastiklere geçtim lastikçide. O gün akşam üstü arabayı çalıştırınca lastik basınç sensörü algılanmadı uyarısı aldım. Ayarlardan sıfırlayınca bugüne kadar yapmadı ama bugün tekrar aynı uyarıyı verdi. Sabah sıfırladım indim tekrar bindim tekrar aynı uyarıyı aldım. Lastikçiler elbet biliyolardır diye sensör olduğunu söyleme gereği duymadım acaba sensör kırılmış olabilir mi? Başına gelen var mı?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Gecmis olsun hocam. Ben de kisliklara gecen hafta gectim. 2015 makyajli focus'a sahibim sizinkiyle ayni kasa. Her zaman ayni lastikci de degisim yapiyorum ve degisim sirasinda da sensor oldugunu soyluyorum.

Degisimden sonra sizin de belirttiginiz gibi basinci uyarisi geliyor. Yeni basinci ayarlardan tanittiginiz zaman uyarilarin hepsi ortadan kalkmali. Eger alginamadi tarzinda uyari veriyorsa kesin diyememekle beraber yuksek ihtimal sensorlerden birine zarar vermisler demektir. Aracinizin garantisi devam ettigi icin yetkili servise gidip ariza koduna bir baksinlar. Duruma gore de zarar goren sensor / sensorler varsa degisim yaparlar. Tabii garantiye girmeyecektir muhtemelen bu uygulama.

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
İnternetten alıp değiştirmek çok mu mantıksız olur, çinden falan daha ucuza bulabilirim gibi görünüyor
Gecmis olsun hocam. Ben de kisliklara gecen hafta gectim. 2015 makyajli focus'a sahibim sizinkiyle ayni kasa. Her zaman ayni lastikci de degisim yapiyorum ve degisim sirasinda da sensor oldugunu soyluyorum.

Degisimden sonra sizin de belirttiginiz gibi basinci uyarisi geliyor. Yeni basinci ayarlardan tanittiginiz zaman uyarilarin hepsi ortadan kalkmali. Eger alginamadi tarzinda uyari veriyorsa kesin diyememekle beraber yuksek ihtimal sensorlerden birine zarar vermisler demektir. Aracinizin garantisi devam ettigi icin yetkili servise gidip ariza koduna bir baksinlar. Duruma gore de zarar goren sensor / sensorler varsa degisim yaparlar. Tabii garantiye girmeyecektir muhtemelen bu uygulama.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım