Focus RS hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Nerede gördün mütevaziliği :) 530 bg porşe sürdüm nurbingde şu kadar eğitim aldım evet acemiyim derken mi?
yoksa senin mütevazilik anlayışın başka mı?
And her şeyin farkında sadece burada savunuluyor. Diğer forumlara da bakın isterseniz
Kullandığı en hızlı araba düz boru civic 1.6 olan adamlar akıl vermeye kalkarsa tabi öyle cevap verecek ne desin. Ayni yastayiz seninle. Kendinden 1 yas kucuk olanlari ogrenecek cok seyin var diye ezmeye calisirken unutuyorsun ki sen elestirdigin adamdan 10 yas kucuk ve cok daha tecrubesizsin.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Defolun gidip bu forumdan sanki araba babalarının malı gelip burada saatlerce salak salak yorumlar yapıyorlar. İşiniz gücünüz yok mu sizin.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
And'a onlarca rs feda olsun önemli olan onun bu kazadan yaralanmadan kurtulması. İnsanın canı, sağlığı bu makinalardan daha önemlidir, önce bunu kavrayın. Tamir parasını sizden mi istediler arkadaş gelip de burada huzur kaçırıyorsunuz ?

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Pardon ama araç sizin miydi? Size ne oluyor? Passat ve Levorg patladığında herhangi birimiz gidip trollük yaptık mı? Siz sataşmasanız böyle bir açıklama yapılır mıydı sanıyorsunuz? Biraz olgun bir insan olmaya çalışıp kendi işlerinizle uğraşın lütfen.

wcc3

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2016
1
11
545
J3MpQQ.jpg

Tayfun'u tanıyalım;
Tayfun Isparta'da yaşayan esnaf çocuğu boş zamanlarını sanayide geçiren, daha yeni oy verebilme yaşına gelmiş bir ergen. Babasının sütçü kamyoneti ranger'ı ile sürüş dinamiklerini deneyimlemiş, sanayide vakit geçiren abilerinin civiclerini yakından takip edip, techturkey'deki sanayi ortamından nem kaparak sanki kendi deneyimlemiş gibi yorumlar yapabilen biri (hani vardır ya bilmediği konu hakkında fikri olan, tabirimi maruz görün 'elin karısıyla gerdeğe giren'). Hayali elektrikli bisikletten (tabi önce a2 ehliyet alıp) 150cc lik motora terfi etmek ve yüksek hız limitlerini deneyimlemek. Setuplu arabaları olan abilerinin sürüşlerine aşırı imreniyor; pc de masaüstü resmi bir GT-R ve telefondaki duvar kağıdı E30 veya benzeri. Olayları yorumlamasına gelişen hormonları engel oluyor. (Dipçe: söz konusu bu girdide aşağılama amacı güdülmemiş olup, söz konusu bireyin kendini soktuğu pozisyonu yorumlamaya çalışılmıştır)

Konuyu yine afedersiniz don lastiği gibi uzatan techturkey, yani tayfun ve tayfunun büyük varyasyonlarının olduğu techturkey'e yabancı volvo forumlarından çıkıp; t5 s60 projeleri için acaba türkiye de neler yapmışlar diye araştırırken birkaç kez girdim ve ortamdan gözlerim kanadı. Tamam içlerinde saygı gösterilecek insan da çok ancak tayfun gibi henüz gelişimini tamamlamamış bİreyler tamamen bilgi kirliliği barındıran ortamı sağlamışlar.

Fazla uzattım sanırım olaya dönecek olursam; kaza her yerde her şekilde olabilir. And bey'in de dediği gibi arabada suç aramak mantıksız. Kaza trafiğe açık bir yerde mi oldu? - hayır, birine zarar mı geldi? - hayır. Ee o zaman neyin savaşı bu? Farklı sektörde büyük şirketlerden test ürünleri alan biri olarak şunu söyleyebilirim, kaza yaptığınız araç yüzünden ford batmaz, üzülmez, küsmez. Test ürünü; reklam ve promosyon için o techturkey'deki sivrizekalıların hayal edemeyeceği kadar bütçe ayırılıyor ve böyle durumlar önceden planlanıyor. Noyan'ın 7 serisi bmw ile patladığını düşünün; çok mu uçuk bir durum? hayır. Aracın ender olup olmaması da bir farklılık yaratmıyor.

And bey'in gazlama anılarını veya golf testindeki p ye takma konusunun çoğu zaman geyik olduğunu (tamam p konusu mantıksız) birkaç videosunu beyniyle algılayarak izleyen anlar zaten (pampalar vs.)

Bir de, eski hesabıma giriş yapamıyorum bakarsanız sevinirim :)

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,370
7,209
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Arkadaslar selamlar,

Maalesef bundan sonra bu basliga konu disi yazilan troll amacli mesajlarida silecegim. Bazi mesajlar goz onunden kaybolabilir. Sebebi budur.

Kendisi buraya gelmiyor, bizde tahrik etmezsek memnun olurum.
haklısınız biz de biraz ipin ucunu kaçırdık. Konu geyik başlığına döndü.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Konu formun üye sayısını artırdı, ayrıca bir sürü araştırmacı arkadaş katılmış. Youtube videolarını terkrar tekrar izleyip yarattıkları hit için teşekkur etmek gerek. Bu rs kazasınında faydaları oluyormuş. Reklamın iyisi kötüsü olmaz. :)

erkinakbudak

Asfalt Kurutucu
8 Eki 2016
24
12
595
geçmiş olsun öncelikle. olayın focus rs le olmadığı söylenmiş fakat internet bolca focus rs kaza videoları var. belki aracın karakteri böyledir. bilemiyorum. hatta bi videoda yaşlı bi teyzeye focus rsle drift yaptırmaya çalışıyolardı. hani o kadar kolay ayağına

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
geçmiş olsun öncelikle. olayın focus rs le olmadığı söylenmiş fakat internet bolca focus rs kaza videoları var. belki aracın karakteri böyledir. bilemiyorum. hatta bi videoda yaşlı bi teyzeye focus rsle drift yaptırmaya çalışıyolardı. hani o kadar kolay ayağına

Her ehliyeti olan ve parası olup da 350 hp'lik aracı alan kişi drift mode'u seçip boş ve geniş alana sahip olmayan yollarda ve yerleşim yerlerinde drift yapmaya çalışırsa olacağı bu zaten. Türkiye'de ulaşılabilir bir fiyatta olsaydı asıl o zaman görürdük focus rs kazalarını. Dünya rekoru kırılırdı kaza konusunda.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Şu arabayı baştan drift modu var diye pazarlamasalardı hiç bu işler olmayacaktı. Adam akıllı drift yaptığını da göremedim, en fazla powerslide oluyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,440
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
videolardan izlediğim kadar kendi yorumumdur. daha önce de söylemiştim biraz zor bir araba olmuş gibi focus rs standart birisi için
ST'ler ehlidir ama RS'ler Focus Mk1'den beri her zaman zor araç olmuştur. Direk olarak tecrübeli sürücülere yönelik araçlar.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Arkadaslar selamlar,

Maalesef bundan sonra bu basliga konu disi yazilan troll amacli mesajlarida silecegim. Bazi mesajlar goz onunden kaybolabilir. Sebebi budur.

Kendisi buraya gelmiyor, bizde tahrik etmezsek memnun olurum.
Adminlere sesleniyorum, bu konu ile alakalı herkes söyleyeceğini söyledi. Artık bu konuyu buradan kaldırmak herkesin yararına olacaktır. Kaza ile alakalı açıklama zaten sitede yer almakta...

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Ford zaten RS'i çok güzel pazarladı. Ring rekoruna ihtiyacı kalmadı, riske girmek de istemez. Belki RS500 ile bişeyler deneyebilirler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım