FORD Connect (Yeni Kasa) 2015 Lastik Önerisi / 205 60 R16 Lastik Önerisi

asistamp

halil kabak
Senkromeççi
5 Ağu 2021
7
2
70
29
konya
Marka
Ford
Herkese selamın aleyküm, öncelikle yanlış yere konu açtıysam özür dilerim. Daha önce açılmış mı diye arattım bulamadım. Kusurum olduysa affola.

Aracımı 3 ay önce aldım. Yaz lastiğim bayağı eski kışlıklar ile almıştım. Değiştirmek istiyorum ancak tam olarak kafama yatanı bulamadım bazı forumlarda okuduğum yorumlara göre birçok fikir oluşuyor ve değişiyor. sizlerden de bir fikir almak istiyorum.

Aracın orjinalinde Premium Contact 6 205/60r16 96h XL ile çıkıyor yeni serileri. Bende ilk önce 96h bir lastik almayı düşünüyordum yorumları okudukça yük atmadıgım için ve aile aracı olduğu için 92h da olabilir diye düşündüm.
Lastikten istediğim öncelikle güvenlik. Virajlar ıslak zemin vs. vs. konfor veya ses ikinci planda kalıyor tabi olursa her zaman iyi olur.:)
Araç yüksüz olduğu zaman önler bazen boşta kalıyor direksiyon hakimiyetim ilk kalkışlarda bozuluyor, bu sıcak günlerde bunu da dikkate alarak bana ne gibi bir lastik önerirsiniz? Sonuçta 1 kere alınıp 5 sene gibi uzun bir sure kullanacağım tabiki fiyatı uygun olsa iyi olur ancak 300-500 TL'den de kaçmayacağım, güvenlik istediğim için kaçmak istemiyorum.
Benim aklımda PC 6 205 60 16 92h olabilir gibi geliyordu daha sonra Eco Contact 6 da olabilir gibi geldi sonra Goodyear Efficientgrip Performance 2 205/60R16 92H da olabilir gibi geldi karıştı gitti kafam.

Fikir verenlerin okuyanların emeğine sağlık teşekkür ediyorum.
Aracım 2015 Ford Connect yeni kasa.

Moderatör tarafında düzenlendi:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,705
2
9,637
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Aracınız hayırlı uğurlu olsun :) konunuz doğru yerde şu an sorun yok içinizde rahat etsin :)

Sizin araçta ilk çıktığında PC2 ile çıkıyordu testine gitmiştim beğendiğim bir araç kendisi , 96 ve 92 hiç fark etmez bizim aslında işimize aile kullanımında gelmeyen XL lastik oluyor :D yanaklar daha sert ama daha dayanıklı her neyse asıl konuya döneyim , ebat çok zor ebatlardan biri hani yerine 215/55 R16 bile olsa daha iyi bir ebat.

Dunlop markası çok taze yeni bir lastik çıkardı ben öncelikle onu tavsiye ederim ki 1 ay oldu olmadı arkadaşıma 4 lastik aldık bu seriden ilk 40-50 km civarı pek bir şey anlamadık ama lastik şöyle bir oturduktan havalarını da fabrikanın istediği gibi tekrar kontrol edince lastik mükemmel hoşumuza gitti verilen her kuruşa helal olsun dedik mükemmel kuru zeminde frenleme aşırı sessiz ve tabiri doğru olursa yumuş yumuş bir lastik. Aldığımız yer tanıdık bir bayii hani yanlışı olmaz diyelim :)

İlk önerim bu lastik olacak ; Dunlop SP Sport LM705W

İkinci önerim piyasada güzelce tutunmuş bir çok aracın altında gördüğüm ve burada eski serisini kullandığım bir model Falken Ziex ZE310 olacak , ben hiç şikayet duymadım Mondeo Selective araçta kullanıyor bir ağabeyim ve çok memnun lastikten bunu da ekleyeyim buraya bizzat bende deneyimledim özellikle aracı tutmasını çok sevdim.

İkinci önerim ; Falken Ziex ZE310

Zaten geri kalan premium markaları sizde söylemişsiniz , bana kalırsa o markalardan araca en çok Conti EC6 yakışır , hem kilometre ömrü hemde mükemmel tasarruflu güvenli bir lastik olması buna yeterli delildir sanırım :)

EFG2 çok övüldü hiç denemedim hiçte görmedim (gördüysem anımsayamadım şuan) ama ilk serisini kullandım beğeniyordum ama bana çok oynayan bir lastik gibi geliyordu özellikle asfaltın kalitesinin düştüğü yerlerde.

Yada yazlık kışlık derdinden de kurtulayım derseniz maddiyatta çok mühim değilse Michelin CC ve Conti ASC alınabilir :D

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
784
1,499
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Araç yüksüz olduğu zaman önler bazen boşta kalıyor direksiyon hakimiyetim ilk kalkışlarda bozuluyor, bu sıcak günlerde bunu da dikkate alarak bana ne gibi bir lastik önerirsiniz?

Rampa tırmanırken bu derdi bende yaşardım. PC6 aldıktan sonra aynı rampada, ıslak zeminle, hatta viraj dönerken en ufak bir sorun yaşamadım.

Benim favorim pc6. Net !

Aracım 2015 Ford Connect yeni kasa.

Abi kaç basıyor bu ?

asistamp

halil kabak
Senkromeççi
5 Ağu 2021
7
2
70
29
konya
Marka
Ford
Aracınız hayırlı uğurlu olsun :) konunuz doğru yerde şu an sorun yok içinizde rahat etsin :)

Sizin araçta ilk çıktığında PC2 ile çıkıyordu testine gitmiştim beğendiğim bir araç kendisi , 96 ve 92 hiç fark etmez bizim aslında işimize aile kullanımında gelmeyen XL lastik oluyor :D yanaklar daha sert ama daha dayanıklı her neyse asıl konuya döneyim , ebat çok zor ebatlardan biri hani yerine 215/55 R16 bile olsa daha iyi bir ebat.

Dunlop markası çok taze yeni bir lastik çıkardı ben öncelikle onu tavsiye ederim ki 1 ay oldu olmadı arkadaşıma 4 lastik aldık bu seriden ilk 40-50 km civarı pek bir şey anlamadık ama lastik şöyle bir oturduktan havalarını da fabrikanın istediği gibi tekrar kontrol edince lastik mükemmel hoşumuza gitti verilen her kuruşa helal olsun dedik mükemmel kuru zeminde frenleme aşırı sessiz ve tabiri doğru olursa yumuş yumuş bir lastik. Aldığımız yer tanıdık bir bayii hani yanlışı olmaz diyelim :)

İlk önerim bu lastik olacak ; Dunlop SP Sport LM705W

İkinci önerim piyasada güzelce tutunmuş bir çok aracın altında gördüğüm ve burada eski serisini kullandığım bir model Falken Ziex ZE310 olacak , ben hiç şikayet duymadım Mondeo Selective araçta kullanıyor bir ağabeyim ve çok memnun lastikten bunu da ekleyeyim buraya bizzat bende deneyimledim özellikle aracı tutmasını çok sevdim.

İkinci önerim ; Falken Ziex ZE310

Zaten geri kalan premium markaları sizde söylemişsiniz , bana kalırsa o markalardan araca en çok Conti EC6 yakışır , hem kilometre ömrü hemde mükemmel tasarruflu güvenli bir lastik olması buna yeterli delildir sanırım :)

EFG2 çok övüldü hiç denemedim hiçte görmedim (gördüysem anımsayamadım şuan) ama ilk serisini kullandım beğeniyordum ama bana çok oynayan bir lastik gibi geliyordu özellikle asfaltın kalitesinin düştüğü yerlerde.

Yada yazlık kışlık derdinden de kurtulayım derseniz maddiyatta çok mühim değilse Michelin CC ve Conti ASC alın

Allah razı olsun çok teşeşkür ediyorum. önerilerilerinize gelince dunlop daha önce duymadığım bir marka oldugu için açıkcası biraz daha kullanıcı deneyimi test vs gibi konularda öne çıkarsa belki o zaman duşunebilirm ama suanda onu tercih edeceğimi düşünmüyorum. Falken Ziex ZE310 bu lastik de olabilir evet ancak bazı kötü yorumlarını okudum ama contiden biraz daha ucuz tabi f/p olarak düşünülebilir. Conti EC6 veya ContiPC6 gibi düşüncelerim daha da artıyor gibi. Teşekkür ediyorum yorumunuz için.

Rampa tırmanırken bu derdi bende yaşardım. PC6 aldıktan sonra aynı rampada, ıslak zeminle, hatta viraj dönerken en ufak bir sorun yaşamadım.

Benim favorim pc6. Net !

Abi kaç basıyor bu ?
Evet bende PC6 veya EC6 gibi düşünüyorum daha tecrübeli arkadaşlar da yorum yaparsa teşekkür ederim.

Abi valla ben bu lastikler ile 170 gibi bastım asfalt yolda zaten çok hız seven birisi değilim. ama eski sahibi 200 210 bastım demişti açtırmış heralde arabayı sınırını arabanın motoru çok güzel duşuk devirde ilk kalkışta otomobil gibi olmasa da çok iyi hızlanabilen ve dengeli bir sürüşü var.

asistamp

halil kabak
Senkromeççi
5 Ağu 2021
7
2
70
29
konya
Marka
Ford
@Cenk hocam premium contact 6 düşünmüştüm ancak benim ebatta hiçbir satıcıda bulunmuyor suanda.
-(92h Eco contact 6)
-(96h XL eco contact6)
-(Goodyear 205/60R16 92H Efficientgrip Performance 2)
Bu üçünden hangisini önerirsin bana eco modelleri sanki yeterli fren ve yol tutuşu yapmayacakmış gibi yorumlar okudum fiyatları da birbirine yakın.?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk hocam premium contact 6 düşünmüştüm ancak benim ebatta hiçbir satıcıda bulunmuyor suanda.
-(92h Eco contact 6)

-(96h XL eco contact6)
-(Goodyear 205/60R16 92H Efficientgrip Performance 2)
Bu üçünden hangisini önerirsin bana eco modelleri sanki yeterli fren ve yol tutuşu yapmayacakmış gibi yorumlar okudum fiyatları da birbirine yakın.?
Ec6'lar hem yol tutus hem frenleme olarak oldukca iyidir sadece ekonomi odakli lastikler oldugu icin sportif surus hissiyati veremezler. Guvenli sinirlar dahilinde tutus ve frenleme sunarlar.

Bu iki lastik arasinda benim tercihim egp 2 olur.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,202
5,720
Ankara
Marka
Skoda
C tipi lastik kullanılmıyor mu bu araçlarda? Doblolar ve önceki kasa connectlerde hep extra load veya c etiketli lastikler görüyorum

asistamp

halil kabak
Senkromeççi
5 Ağu 2021
7
2
70
29
konya
Marka
Ford
C tipi lastik kullanılmıyor mu bu araçlarda? Doblolar ve önceki kasa connectlerde hep extra load veya c etiketli lastikler görüyorum
XL kullanılıyor normalde ama yuk atmayanlar için gerek yok veya çok önemli değil dediler. Ne derece doğru bilmiyorum.

Ec6'lar hem yol tutus hem frenleme olarak oldukca iyidir sadece ekonomi odakli lastikler oldugu icin sportif surus hissiyati veremezler. Guvenli sinirlar dahilinde tutus ve frenleme sunarlar.

Bu iki lastik arasinda benim tercihim

Teşekkür ediyorum. @Cenk hocam peki XL olmasını önerir misin egp2 nin XL modeli yok.
Goodyear Efficientgrip 205/60R16 96H XL
modeli var bu konuda da öneride bulunabilir misin.? Teşekkürler

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
XL kullanılıyor normalde ama yuk atmayanlar için gerek yok veya çok önemli değil dediler. Ne derece doğru bilmiyorum.

Teşekkür ediyorum. @Cenk hocam peki XL olmasını önerir misin egp2 nin XL modeli yok.
Goodyear Efficientgrip 205/60R16 96H XL
modeli var bu konuda da öneride bulunabilir misin.? Teşekkürler
Hayır, o model hem çok eski hem de o kadar iyi değil. Ticaride yüklü kullanılmayacak olsa bile araçların boş ağırlığı zaten yüksektir. İçine bir de 3-4 kişi binip bagaj atarsanız normal lastik belki sorun çıkarmaz ama güvenilir olması açısından XL model olsa iyi olur. Eğer egp 2'nin XL'i yoksa direkt ec6 XL alabilirsiniz. Pişman etmez o lastik.

asistamp

halil kabak
Senkromeççi
5 Ağu 2021
7
2
70
29
konya
Marka
Ford
Hayır, o model hem çok eski hem de o kadar iyi değil. Ticaride yüklü kullanılmayacak olsa bile araçların boş ağırlığı zaten yüksektir. İçine bir de 3-4 kişi binip bagaj atarsanız normal lastik belki sorun çıkarmaz ama güvenilir olması açısından XL model olsa iyi olur. Eğer egp 2'nin XL'i yoksa direkt ec6 XL alabilirsiniz. Pişman etmez o lastik.
değerli ilgi, bilgi, ve yorumlarınız için teşekkür ederim. çok yardımcı oldu.

asistamp

halil kabak
Senkromeççi
5 Ağu 2021
7
2
70
29
konya
Marka
Ford
@Cenk hocam son bir kafama takılan var XL olarak falken ziex ze310 96w XL (700₺)
Yoksa ecocontact6(850₺) mi tavsiye edersin yok tutuş fren mesafesi konusunda. Fren mesafesi yol tutuş konusunda ikisinde aynıysa ec6 almak daha mantıklı daha az yakıt tüketimi var ama sen ne önerirsin. Teşekkürler 🙏

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk hocam son bir kafama takılan var XL olarak falken ziex ze310 96w XL (700₺)
Yoksa ecocontact6(850₺) mi tavsiye edersin yok tutuş fren mesafesi konusunda. Fren mesafesi yol tutuş konusunda ikisinde aynıysa ec6 almak daha mantıklı daha az yakıt tüketimi var ama sen ne önerirsin. Teşekkürler 🙏
ze310 ecorun iyi bir lastiktir. Daha doğrusu uygun fiyatlı lastikler arasında çokça tercih edilen bir modeldir. Bütçe kısıtlı olduğunda genelde öneriyoruz. EC6 ile aralarındaki en önemli farkı kullanım ömründe görürsünüz muhtemelen. Ze310'un kullanım ömrü daha düşüktür. Ben iki lastik arasında bütçe kısıtlılığı yoksa ec6'dan yana olurum.

asistamp

halil kabak
Senkromeççi
5 Ağu 2021
7
2
70
29
konya
Marka
Ford
ze310 ecorun iyi bir lastiktir. Daha doğrusu uygun fiyatlı lastikler arasında çokça tercih edilen bir modeldir. Bütçe kısıtlı olduğunda genelde öneriyoruz. EC6 ile aralarındaki en önemli farkı kullanım ömründe görürsünüz muhtemelen. Ze310'un kullanım ömrü daha düşüktür. Ben iki lastik arasında bütçe kısıtlılığı yoksa ec6'dan yana olurum.
🙏🙏🙏 çok teşekkürler ☺️

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım