Ford Fiesta 2014 (mk7,5) - Far Aydınlatması Tavsiyesi

jeocem

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
33
11
595
Arkadaşlar herkese merhabalar, aracım Ford Fiesta 2014 Titanium, gündüz ledli ve mercekli far grubuna sahip. Gündüz ledleri beyaz renkte, kısa ve uzunlar sarı renkte ayrıca aydınlatma olarak da çok iyi değiller diye düşünüyorum. Daha iyi bir aydınlatma, beyaz modern bir renk ve bunları yaparken trafikteki diğer kişilerden küfür yememek (kimsenin gözünü kamaştırmak istemiyorum) nasıl bir far ampul ile olabilir ? Ne tavsiye edersiniz. Kısa farlarım H7 uzunlar H1 tip diye biliyorum. Aracın farını aşağıda paylaşıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Muayeneden geçmeyecek yöntemler ile uğraşmak istemiyorum.)

post-37948-0-07095500-1378592364.jpg
sddefault.jpg

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
443
1,436
2,645
Marka
Ford
Ben aynı arabada Osram Nightbreaker Unlimited/Led gibi H7 ampüller kullanıyordum ve aydınlatma performansından memnundum. Onlara bakabilirsiniz belki, hatta aynı serinin h7 led versiyonları da çıkmış performans olarak nasıldır bilmiyorum ama inceleyebilirsiniz.Mercek olduğu için karşıdakilerin gözünü rahatsız edeceğini düşünmüyorum.

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
281
630
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
gece boş bir alanda farları açıp videoya kayıt ederseniz ya da foto çekerseniz daha iyi olur yorum için,
Kısa farların merceklerini kontrol etmekte fayda var, eğer içi çok karardıysa aydınlatma performansını ciddi seviyede düşürür, temizlik yapılması ya da mercek değişimi gerekir, ampullerin kendisi de orijinalse onların da değişmesi gerekebilir, uzunların da ömrü dolmuş olabilir

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ford'ların mercekli aydınlatmalarında zaman içerisinde performans düşüşü maalesef oluyor. Bizim makyajsız kasa Fiesta'mızın mercekli farları da mum ışığından hallice olmuştu yıllar içerisinde. Artık mercekler mi kararıyor, başka şey mi oluyor bilemiyorum.

Benzer durumu Transit'imizde yaşadık. Kısaları mercekli H7. Osram Nightbreaker Laser halojen ampuller ile işi gayet güzel çözdüm. Şu anda çok memnunuz Transit'in farlarından.
NB serisinde Laser'in bir üstünde NB 200 modeli var. Daha da güçlü bir aydınlatması var, kendi aracımda kullanıyorum. Tavsiye ederim.

jeocem

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
33
11
595
gece boş bir alanda farları açıp videoya kayıt ederseniz ya da foto çekerseniz daha iyi olur yorum için,
Kısa farların merceklerini kontrol etmekte fayda var, eğer içi çok karardıysa aydınlatma performansını ciddi seviyede düşürür, temizlik yapılması ya da mercek değişimi gerekir, ampullerin kendisi de orijinalse onların da değişmesi gerekebilir, uzunların da ömrü dolmuş olabilir
Boş bir zamanda eklemeye çalışıcam hocam

jeocem

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
33
11
595
Osramdansa Philips’in ampüllerine daha iyi dediler ne diyorsunuz?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,711
3
9,642
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Valla işin açığını söylemeye geldim :D Bir alt kasa yine mercekli fara sahip fiesta kullanmış birisi olarak hali hazırda zaten merceğiniz bulunuyor farda ve fiestanın mercekleri gerçekten kaliteli , photon +3 gibi bir led alıp takıp yola devam edebilirsiniz , hem göz almayacak hem de aydınlatma iyi olacaktır , en son ben mercek bulunmayan H7 Halojen ampullerimin yerine aracıma LED taktım photon mono +3 diye geçiyor aldığım ledler , güzel bir ayarlama ile bir çizgide yakaladım mercek olmadığından dolayı , şuan aydınlatmam halojenlere göre çok daha iyi seviyede , yağmurda da deneme fırsatım oldu halojenlerdeki kaybın biraz daha azını yaşıyoruz yani ledler başarılı bir şekilde aydınlatıyor tavsiye ederim. Not : Sis farlarım hala halojen ve sarı :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım