Fren ısınması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,308
1
9,461
4,970
kocaeli
Bende ariza viteslerine almaniz gerektigini dusunuyorum .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Benim bildiğim otomatik arabalar yokuş inerken vites küçültüyor.
Ya mesela 80 le düz yolda gidiyorum ve vites 4. Yokuşa gelip frene basınca 3'e alıyor orda sıkıntı yok ama araba daima ileri gitme istekli. Devamlı frene basmak gerekiyor otomatikte. Veya en azından benim arabamda.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Ya mesela 80 le düz yolda gidiyorum ve vites 4. Yokuşa gelip frene basınca 3'e alıyor orda sıkıntı yok ama araba daima ileri gitme istekli. Devamlı frene basmak gerekiyor otomatikte. Veya en azından benim arabamda.
O zaman hızı biraz daha küçültüp düşük viteste kalacaksın ya da hıza ayak uyduracaksın. Hafif bir arabanın bu kadar kolay frenleri ısındırması da anormal bir şey. Araba benzinliyse 3. viteste 80 ile gidersen daha iyi olur.

mustafaa

Asfalt Kurutucu
30 Kas 2016
5
6
595
Bende çift kavrama otomatik var. 7. Viteste yokuş inerken frene yaptığım baskıya göre örneğin vitesi 4 e küçültüyor. Biraz daha sert fren yaparsam üçe de alabiliyor. Tekrar gaza basmadigim müddetçe vites büyültmüyor.

Tabi devir biraz yükseliyor ama o da normal.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım