Gürses Opel rezaleti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,460
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Birkaç küçük örnek de benden gelsin:

Bayii: Pendik ATM
Araç: 2012 Meriva 1.3cdti

1. Araba bir gün babamın elindeyken, bir çevreyolu çıkışına zorunlu olarak hızlı girmesi, hiç bir yere çarpmadan ön tekerleklerin akstan ayrılmasıyla sonuçlanıyor. İlk başta durumu anlamıyor taa ki araba durduktan sonra 1 metreden fazla yürüyemeyince inip bakana kadar. Tekerlekler birbirine bakıyor. Kaza deseniz değil, olay yeri inceleniyor. Herhangi bir çarpma yok, tekerlekte filan da çarpma izi yok. Sonuç: Ayıplı mal olduğu ispatlanamıyor ve kayıtlara kaza olarak geçiyor, onarımı kaskodan yapılıyor.
2. Aynı arabada arka tekerleklerde anormal deformasyon tespit ediliyor ve bir rot balans ayarı sırasında arkada torsiyon çubuğunun yamuk olduğu tespit ediliyor. Kullanıcı hatası deniyor fakat arabanın hiçbir şekilde öyle bir darbeye maruz kalmadığından herkes emin. Sonuç: Kullanıcı hatası, onarıma verilmiyor, bol ağırlık kullanarak balans ayarlanmaya çalışılarak idare ediliyor.
3. Yine aynı arabada seyir halinde hızı hiç farketmez aniden motor stop ediyor ve kontak kapanıyor. Servis sorunu bulamıyor.

Sonuç: 2. ve 3. arızalar üzerindeyken araç takasta iyi bir para verilmesi sayesinde 0km Leon alınırken Seat bayiine veriliyor.

Araç: 2014 Astra

Maltepe Ziebart'ta karşılaştım. Amcanın biri isyandaydı. Boya koruma için getirmiş ve oradaki görevliler aracın bir tarafının komple boyalı olduğunu fark ediyor. Aracı sıfır km alıyor ve arabanın yarısı boyalı. Gözümle de gördüm, bari işçiliği iyi yapsalardı diyebildim. Sonucu bilmiyorum.

Bayii: Maltepe Değer (eski adıyla Erpaş)
Araç: 2001 Corsa

1. Aracı satın alır almaz servise bıraktım. Yaklaşık 4000 TL kadar servis faturasıyla geri aldım. İkramımız olur dedikleri hiçbir şey ikram değildi, çatır çatır faturaya girmişti. Çok da önemsemedim. Ama bomba o değildi. Onardık dedikleri yerlerden arka sis lambası ve arka rezistans hiç çalışmıyordu. Daha sonra sanayide bir ustaya uğradım ve rezistansın bağlanmadığını, sis farına ise ampul takılmadığını görerek öğrendim.
2. Bir gün baktım sağ cam kapanmıyor, sona gelip geri açılıyordu. Bu arkadaşlar içinde kırılan bir parçayı sökmüşler, sebep bu demişler. Fakat ellerinde olmadığı için yenisini takmamışlar. 100TL işçilik alıp parça gelince ararız demişler. Aracı babam götürmüştü, ben olsam kesinlikle kabul etmezdim. 2 yıl oldu, o parça hala gelmedi.
3. Küçük bir kaza yaptım. Sol çamurlukta yaklaşık 200-300TL lik bir işlem vardı. Tampon aldığımdan beri hasarlı zaten. Hazır işlem yapılacakken tamponu da değiştirelim dedik. SONUÇ: tampon altı lipler için 3 hafta beklettiler. Arada arayıp ön kromaj paslanmış, değiştirelim mi dediler. Dedim dalga mı geçiyorsunuz, plastik üstü alüminyum folyo kaplamanın nesi paslanır. Servisin verdiği bilgi deyip geçtiler. Daha sonra aracı iyice sıkıştırmam sonucu yağmurlu bir akşam 8den sonra servisten kendim aldım. Baktığımda söyledikleri kaplama kabararak kalkmıştı. Muhtemelen tamponun belli süre sabit kalması için tutturdukları bant, sökülürken kaplamayı kaldırmıştı ve pişkince böyle bir şey söylemişler. Ayrıca sol farımın arka kapaklarını düzgün takmamışlar, içi su almıştı. Bir de alakasız şekilde işlem mi yaptılar, darbeye mi maruz bıraktılar nedir, kaputun ön kısmında ve farların monte edildiği öndeki metal bölümün üzerinde paslanmalar başlamıştı. Hemen her gün kaputu açan insanım, önceden olsa mutlaka bilirdim. Gel de ispatla...

Sonuç: İstanbul'dan taşındım o derece kaçtım bu adamlardan :D

Son düzenleme:

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Birkaç küçük örnek de benden gelsin:

Araç: 2012 Meriva 1.3cdti

1. Araba bir gün babamın elindeyken, bir çevreyolu çıkışına zorunlu olarak hızlı girmesi, hiç bir yere çarpmadan ön tekerleklerin akstan ayrılmasıyla sonuçlanıyor. İlk başta durumu anlamıyor taa ki araba durduktan sonra 1 metreden fazla yürüyemeyince inip bakana kadar. Tekerlekler birbirine bakıyor. Kaza deseniz değil, olay yeri inceleniyor. Herhangi bir çarpma yok, tekerlekte filan da çarpma izi yok. Sonuç: Ayıplı mal olduğu ispatlanamıyor ve kayıtlara kaza olarak geçiyor, onarımı kaskodan yapılıyor.
2. Aynı arabada arka tekerleklerde anormal deformasyon tespit ediliyor ve bir rot balans ayarı sırasında arkada torsiyon çubuğunun yamuk olduğu tespit ediliyor. Kullanıcı hatası deniyor fakat arabanın hiçbir şekilde öyle bir darbeye maruz kalmadığından herkes emin. Sonuç: Kullanıcı hatası, onarıma verilmiyor, bol ağırlık kullanarak balans ayarlanmaya çalışılarak idare ediliyor.
3. Yine aynı arabada seyir halinde hızı hiç farketmez aniden motor stop ediyor ve kontak kapanıyor. Servis sorunu bulamıyor.

Sonuç: 2. ve 3. arızalar üzerindeyken araç takasta iyi bir para verilmesi sayesinde 0km Leon alınırken Seat bayiine veriliyor.

Araç: 2014 Astra

Maltepe Ziebart'ta karşılaştım. Amcanın biri isyandaydı. Boya koruma için getirmiş ve oradaki görevliler aracın bir tarafının komple boyalı olduğunu fark ediyor. Aracı sıfır km alıyor ve arabanın yarısı boyalı. Gözümle de gördüm, bari işçiliği iyi yapsalardı diyebildim. Sonucu bilmiyorum.

Bayii: Maltepe Değer (eski adıyla Erpaş)
Araç: 2001 Corsa

1. Aracı satın alır almaz servise bıraktım. Yaklaşık 4000 TL kadar servis faturasıyla geri aldım. İkramımız olur dedikleri hiçbir şey ikram değildi, çatır çatır faturaya girmişti. Çok da önemsemedim. Ama bomba o değildi. Onardık dedikleri yerlerden arka sis lambası ve arka rezistans hiç çalışmıyordu. Daha sonra sanayide bir ustaya uğradım ve rezistansın bağlanmadığını, sis farına ise ampul takılmadığını görerek öğrendim.
2. Bir gün baktım sağ cam kapanmıyor, sona gelip geri açılıyordu. Bu arkadaşlar içinde kırılan bir parçayı sökmüşler, sebep bu demişler. Fakat ellerinde olmadığı için yenisini takmamışlar. 100TL işçilik alıp parça gelince ararız demişler. Aracı babam götürmüştü, ben olsam kesinlikle kabul etmezdim. 2 yıl oldu, o parça hala gelmedi.
3. Küçük bir kaza yaptım. Sol çamurlukta yaklaşık 200-300TL lik bir işlem vardı. Tampon aldığımdan beri hasarlı zaten. Hazır işlem yapılacakken tamponu da değiştirelim dedik. SONUÇ: tampon altı lipler için 3 hafta beklettiler. Arada arayıp ön kromaj paslanmış, değiştirelim mi dediler. Dedim dalga mı geçiyorsunuz, plastik üstü alüminyum folyo kaplamanın nesi paslanır. Servisin verdiği bilgi deyip geçtiler. Daha sonra aracı iyice sıkıştırmam sonucu yağmurlu bir akşam 8den sonra servisten kendim aldım. Baktığımda söyledikleri kaplama kabararak kalkmıştı. Muhtemelen tamponun belli süre sabit kalması için tutturdukları bant, sökülürken kaplamayı kaldırmıştı ve pişkince böyle bir şey söylemişler. Ayrıca sol farımın arka kapaklarını düzgün takmamışlar, içi su almıştı. Bir de alakasız şekilde işlem mi yaptılar, darbeye mi maruz bıraktılar nedir, kaputun ön kısmında ve farların monte edildiği öndeki metal bölümün üzerinde paslanmalar başlamıştı. Hemen her gün kaputu açan insanım, önceden olsa mutlaka bilirdim. Gel de ispatla... Sonuç: İstanbul'dan taşındım o derece kaçtım bu adamlardan :D
Sizede geçmiş olsun hocam

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sene 2005 Ankara Opis o zaman arabamız 2005 model combo'ydu 1.500km'de debriyaj balatası yandı evet yanlış okumadınız daha 1.500kmde yandılar. Peki cevap neydi tahmin edeceğiniz üzere "KULLANICI HATASI". Sıfır fiyatı o zamanlar 28bin tl olan arabaya 1.600 liraya komple debriyajı değiştirdiler. 2007 yılında 28binkm'de samsunda selde pert oldu o araba. 1500km'de debriyaj yakan babam ne hikmetse 2008de aldığı caddy'sinde debriyajı 120binde değiştirdi :) bu opel servislerinin alayı böyleymiş demek ki. Gerçi diğer servislerin de böyle bi şey yaşansa aşağı kalacaklarını sanmıyorum.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Bir akraba anlatmıştı gedizler'den akrabanın arkadaşı bir araba beğenmiş anlaşıp almış. Hasar kaydını sorgulamışlar temiz çıkmış. Sonra servise götürmüşler orada bir çalışan arkadaşa demiş ki bu araba ortadan birleştirilmiş. Arabanın önü sağlam arkası pert nasıl yapmışlarsa arka tarafı başka bir perte çıkan arabanın arkasını alıp birleştirmişler.
takla atmış arabaya başka bi arabadan tavan naklini duydum da bu daha ilginçmiş. Bu arada bana olsa sahibine derim 0ını veriyo musun derim yok derse gece adamları toplar basar yakarım her yeri

Son düzenleme:

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Bizimkilerin arabasına da kalitesiz (belki de kullanılmış) yağ doldurmuşlar, yağ simsiyah babama değiştir diyorum zararı yok beklesin diyor, 100 liralık yağın ne işe yaradığını 10000 liraya motor aldığında anlayacak gibi :D

fosa

Asfalt Kurutucu
12 Eki 2016
5
1
595
Mersin
Mersin vw den de buna benzer bi olay yaşanmıştı. Kazaya yapan çoçuk(o zaman hala orda servis danışmanıydı) Kendisi anlattı. Adamın biri caddysini servise bırakıyor. Bizim servis danışmanı da caddyi akşam iş çıkışı kaçırıyor ve kaza yapıyor. Ama çoçuğun ve firmanın tutumundan adam affetti. Firma kazalı arabayı ve aradaki farkı adamdan alıp sıfırını verdi adama. Kalan borcu da çoçuk taksit taksit ödüyordu.

renegallimard

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
59
50
970
ne güzel lan arabamı servise bırakıyim gece aleme aksınlar alıp..

çok güzel..

bunlar olabilir ama beni rahatsız eden koskoca firmanın şu rezilliği durduramaması.. sanırım türkiye pazarından çıkacaklardı, işlerine geldi, başka bir açıklama getiremiyorum.. milyar dolar yatırım, reklam yapıyorsun, şöyle bir olayı sıfır x bir arabanı verip tatlıya bağlayamıyorsun.. ee senin itibarın kendi gözünde bu değerde değil demek ki, yoksa hallederdin 10 dakkanı almazdı..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,288
45,931
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu büyük şirketlerin ve insanların bir çoğu böyle böyle zengin oluyor. Yaptıkları yardımın bile çetelesini tutarlar, 3 kuruşun hesabını yaparlar. Müşteri mağdur olmuş, arabası yalan olmuş umurlarında bile olmaz çoğunun. Bırak yeni araç vermeyi, bir vidanın bile hesabını yaparlar. Maliyet hesabı yapmaktan ödleri patlar. Başkasının hakkıymış bilmem neymiş zerre de umursamazlar.

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
Burda gürses opele hak vermeye başladım. 40 liralık arabaya 90 bin istemek nedenmiş :)
Neden istemesin? Kaç gündür aracını kullanamıyor? Bıraktığınız araç isteğiniz dışında kullanılmış, kazaya alkollü bir sürücüyle karışmış vs. Medeni bir memlekette milyonluk dava... Güveni kötüye kullanma. Güce tapmayı bıraktığımız gün, ilerlemeye başladığımız gün. Bunu bilir bunu söylerim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,460
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Burda gürses opele hak vermeye başladım. 40 liralık arabaya 90 bin istemek nedenmiş :)
Valla benim gözümde onun adı kan parasıdır. Başkasını bilmem ama benim arabam benim göz bebeğimdir. Böyle destursuz alıp gezip parçalayan olursa direk gözümü kan bürür.

renegallimard

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
59
50
970

bu ne demek ya, arabanın fiyatı mı her şey.. kadının bu sorunlar için harcadığı zaman, stres nolucak, it yerine konulması nolucak..

diyelim ki senin 50 liralık araban var, ben bunu tazmin edebilir durumdaysam bir gece gelip parçalıyim arabanı, arabama naptın dersen de suratına atıyim 50 lirayı sus.. var mı böyle bir şey.. tazmin edebildiğimiz her şeyi kimin malı falan demeden istediğimiz gibi, parçalayabilir miyiz, çalabilir miyiz..

kadın 90 istediyse iyi, bu içimizden bazılarının başına gelse 3. sayfa haberi olurduk.. bir çoğumuz böyle soğuk kanlı kalamayabilirdik..

benim arabamı çalıp gidip kaza yapıcaklar, beni fazladan aylarca arabasız bırakıcaklar, it gibi avukat, polis, savcılık koşturucaklar.. sonra arabanın piyasa değeri neyse önümüze atıp geçicekler.. yok ya..

osmanozen

Profesör
14 Eyl 2016
72
163
1,060

Hocam kusura bakmayın ama çok yanlış yaklaşıyorsunuz olaya. Verilen emanete neredeyse her konuda hıyanet var ama aracın piyasasının 2 katının istenmesi mi garip geliyor size? İyi o zaman yetkili servisler rahat rahat ehliyetsiz, alkolsüz gazlasınlar bizim arabalarla. arabayı haşat ederlerse de piyasası şu kadar al paranı deyip sıyrılsınlar işin içinden.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,288
45,931
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim aracımın piyasası 70 civarı ve aynı olay başıma gelse Allah korusun, bana piyasa ederini verseler ben her türlü mağdur oluyorum. 70 bin liraya aynı aracı nasıl alacağım ? Ben bu aracı sıfır almışım, ikinci el almak zorunda mı kalacağım ? Aynı şey o arabanın sahibi için de geçerli. Karşı tarafın ağır kusurundan dolayı bir mağduriyet söz konusuysa, mağdur olan tarafın tüm riskleri sıfıra indirilecek şekilde bir yöntem izlenir. Aradaki fiyat farkı ise ağır kusurun, mağdur olan kişide oluşturduğu maddi-manevi zararın tazminidir. Bir nevi kusurlu tarafın ödemek zorunda olduğu bedeldir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım