Güvenlik Kamerası Kablo Karmaşası ve Çözümüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,490
1
4,756
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Yol kayıt güvenlik kamerası olarak sj4000 wifi kullanmaktayım. Çoktandır aklımda olan ama 36 yaş tembelliği adını verdiğim hastalığımdan dolayı hep ötelediğim bir işlemi gerçekleştirdim.

Amacım klima panosu teyp ızgaralar ve hatta ön camın kullanım komforunu düşüren ve uluorta yerden giden kabloları ortadan kaldırmaktı. Başarılıda oldum. Öncelikle çakmaklığı söküp arkasından artı ve eksi uçları aldım. Sonrasında 3 mt usb uzatma kablosu ve n11 den aldığım kameraya giren yan fişi birleştirdim. Direk 12v u yanlışlıkla vermem neticesinde peşpeşe aynı kameradan 2 tane yakınca bu kez dedim tedbirli olayım :D Sony marka 500ma lik bir araç şarjının girişine çakmaklığın arkasından çıkardığım artı eksi uçları bağladım. Çıkış kısmı zaten usb olduğundan kesme biçmeye gerek kalmadı. Önce kabloların dış izolesi sıyırılıp yeni kabloyu bağladım. sonra ısıtılarak büzüşüp kabloyu izole eden (af buyrun adını unuttum sorsanız elektrikçiyim) malzeme ile ek yerlerini hem sağlamlaştırdım hemde izole ettim. Finalde bütün tesisarı bez bant ile sarıp sarmaladım. Şimdi kontağı açınca kayıt başlıyor kapayınca birkaç saniye sonra otomatik kapanıyor. Ortalıkta elime dolanan herhangi bir kabloda yok artık.

Yapım aamalarından pek foto yok ellerim kirliydi. Yüzüme sürdüğüm telefona dokunmak istemediğimden bunlarla idare ediverin.

7dff877e-5d2e-422c-92a6-9f019beba329.jpeg 876a891b-cae0-4024-8dd9-d3e0e7577996.jpeg
0d790451-ea43-4ab7-9b26-de625c814bfb.jpeg dd222d4e-06ee-4f3a-a241-6b8cc993d3fc.jpeg

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bende de sj4000 wifi var, 3 metrelik kablonun ön camdan inişi sinirlerimi bozuyor. Seninki gibi bir yöntem bulsam mı diye düşündüm babam hangi arabaya binse ona geçiriyorum sinirlerim bozuldu sök tak o da ayrı konu neyse. Ama tek arabaya sabitleme planım var.
Güzel örnek oldunuz teşekkürler :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,490
1
4,756
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Fotoğraflar son duruma ait değil aslında. Yanlışlıkla ilk kamerayı yakmadan evvelki fotoları paylaşmışım :D
Kesinlikle gerekliydi. Zira o kablolar beni deli etmişti artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım