Geyik Testleri

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hakikaten yakışmamış.
Premium üreticilerin çoğu ucuz maliyetli altyapı işini en azından şu aşamada henüz beceremiyor. O konuda ki tecrübe eksiklikleri direkt göze çarpıyor. Aracın bu kadar kafadan kayması normal değil. Makyajda ya da sonra ki seride toparlarlar.

Mx-5 de kedi gibi :D

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
image.jpg
Hakikaten yakışmamış.
Şunu şöyle bırakayım da ağzımızın tadı yerine gelsin :D
@DouglasAdams @mgdedeoglu
... Çok iyi dönmüş. Hayaller hayatlar adlı çalışmam

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Torsiyon olan arabanın limiti genelde arkasının kayması ile oluyor. Burnunu içeri sokamaması ön takımları ciddi sorgulayacak bir sorun değil mi
Zaten aracın da çok fazla önden kaymaya düştüğünü söylüyorlar. Dediğin gibi otomobil nispeten yüksek hızda burnunu içeri sokamıyor bir türlü. Lastikten diyeceğim ama o lastik bu kadar kötü değil. Üstelik sadece lastikle açıklanamayacak kadar da düşük hızlarda önden kaymaya maruz kalıyor araba.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Zaten aracın da çok fazla önden kaymaya düştüğünü söylüyorlar. Dediğin gibi otomobil nispeten yüksek hızda burnunu içeri sokamıyor bir türlü. Lastikten diyeceğim ama o lastik bu kadar kötü değil. Üstelik sadece lastikle açıklanamayacak kadar da düşük hızlarda önden kaymaya maruz kalıyor araba.

Arka bağımsız olsa diyeceğim ki arka takımları o kadar iyi yapmışlar ki. Araba yı burnunu sokması için hiç yardımcı olmuyor. Ama torsiyon da bunu söylersek ön takimlar ya çok kötü durum da ya da mercedes torsiyon da evrim yapmış

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arka bağımsız olsa diyeceğim ki arka takımları o kadar iyi yapmışlar ki. Araba yı burnunu sokması için hiç yardımcı olmuyor. Ama torsiyon da bunu söylersek ön takimlar ya çok kötü durum da ya da mercedes torsiyon da evrim yapmış
2.0 motorlu versiyonunu teste alirlarsa daha net karsilastirma yapabiliriz. Testte de aracin neden bu denli kafadan acildigina dair net bir aciklama yapmiyorlar.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Youtube'da bir kanal, geyik testini yol tutuş karşılaştırması olarak, yeni Focus ve Golf'ü koymuş. Ne kadar uğraşsam da bu testin yol tutuş testi olmadığını anlatamadım. AMG GT R, Honda Jazz kıyaslamasını örnek olarak göstersem de Golf fanboy'u bile ilan edildim (Focus testte daha iyi). En güzeli de "yol tutuş testini nasıl yapacaklar peki" diye karşı argüman üretenlerdi. İnsanların bir şeyi anlamama istekleri beni ciddi anlamda şaşırtıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Youtube'da bir kanal, geyik testini yol tutuş karşılaştırması olarak, yeni Focus ve Golf'ü koymuş. Ne kadar uğraşsam da bu testin yol tutuş testi olmadığını anlatamadım. AMG GT R, Honda Jazz kıyaslamasını örnek olarak göstersem de Golf fanboy'u bile ilan edildim (Focus testte daha iyi). En güzeli de "yol tutuş testini nasıl yapacaklar peki" diye karşı argüman üretenlerdi. İnsanların bir şeyi anlamama istekleri beni ciddi anlamda şaşırtıyor.
Vallaha mı :D
Tamam, geyik testi yol tutuşa ve genel sürüş karakterine dair bir şeyler anlatıyor da, bu arkadaşlar başka bir şey dinlemeden yol tutuş mu diyorlar buna :p

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O kanalı gördüm. Hatta yorumları da gördüm. Aynı durumu donanımhaber yorumlarında da görüp burada geyik başlığında bahsetmiştim. Testlerin yol tutuş kısmında hangi sürücü araçların viraj performansını test ederken, hatta bırakalım testleri, biz araçların viraj performansını test ederken o şekilde aracı bozacak kadar ani direksiyon hareketi ve yön değişimi yapıyoruz ki ? Bu geyik testleri genelde otomobillerin limit ötesi davranışlarını gösteriyor. Zaten burada yapılan da ani yön değişimiyle otomobilin dengesini bozmak. Bizim anlamadığımız konu şu ki araçların viraj alırken ki tepkisi ile limit ötesi tepkisi bambaşka boyutta olabiliyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bombalardan kaçan Polat Alemdar bunu beğendi. O cüsseye 75km/h yeterli. C-suv ebatlarına küçültülse test hızı 80'e yaklaşırdı. Çünkü araba dağılmıyor, sadece daha büyük bir parkura ihtiyaç duyuyor :)
Katılıyorum. Az yukarıda ben de belirtmiştim zaten tepkileri o cüsse için gayet güzel ve iyi. Araç kendini bozmamak, salmamak için elinden geleni yapıyor o dar alanda. E bu da zaten böylesine cüsseli bir aracı kullanmayı seven, isteyen kesim için rahat rahat yeterli.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım