yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sakın alma tavsiye etmem.Şuan sadece 1 kere kullanılmış fırçanın aynısından var elimde çöpe mi atsam yoksa birine mi versem diye düşünüyorum.Birine yararı olcağını sanmıyorum ya neyse.Iron out olayı en sevdiğim ilk 3 olaydan biri zamanında baya araştırma yapmıştım.Bütçene göre alabileceğin en iyisi koch chemie fb.Bölünmüş 500 mL al hayrını gör.30 tl civarı Bence tam bir f/p ürünü yaptıklarının yanında fiyatı gayet makul.Fırça işine uzun süre kafa yorduktan sonra geçen ay bir iki kişinin de tavsiyesiyle aliexpressten sipariş verdim.3-22 ocak arası gelecek dendi bekliyorum.Valet pronun mavi kıllı fırçasının tıpatıp aynısı.140 lira yerine 25 tl ye ( ~ 4.80 $) mal ettim.
Hay Allah razı olsun ya,şimdi bu jant temizleyiciyi yıkamaya başlamadan önce mi süreyim,aracı durluyorum kirler yumuşasın diye,ondan sonra jant temizleyiciyi sürüyorum sonra fırça ile jantları temizliyorum sonra şampuanlayiyimmi yoksa tekrar tazyikli su ile durulayiyim mi ?

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
İç trim ve kumaş koltuk önerisi olarak, Valet Pro All Purpose Cleaner (APC) önerebilirim. Genel temizlik ürünüdür. 500 ML olarak, erdemboya.net üzerinden 20 TL’na aldım. Kokusu da, sonucu da çok etkili.
@yunuscelik29 detay bölümünde konumu bulabilirsin gerçekten aşırı güzel. Hem koku olarak hem de temizlik açısından çok etkili.. Ben aşırı memnun kaldım 1 litresini 60 kusure aldım yanlış hatırlamıyorsam..

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
@yunuscelik29 detay bölümünde konumu bulabilirsin gerçekten aşırı güzel. Hem koku olarak hem de temizlik açısından çok etkili.. Ben aşırı memnun kaldım 1 litresini 60 kusure aldım yanlış hatırlamıyorsam..
Aynen şimdi gördüm,bana direksiyonun parlamasını engellemek için birşeyler lazım iç trim içinde alıcamda yavaş yavaş bildiğiniz var mı öyle bir ürün ?

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Aynen şimdi gördüm,bana direksiyonun parlamasını engellemek için birşeyler lazım iç trim içinde alıcamda yavaş yavaş bildiğiniz var mı öyle bir ürün ?
Auto Finesse Spritz Interior Detailer kullanıyorum hatta istersen yakın oturuyoruz deneyebiliriz de beraber..
Kullan memnun kalırsan al yani sana teklifim olsun buda :)

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Auto Finesse Spritz Interior Detailer kullanıyorum hatta istersen yakın oturuyoruz deneyebiliriz de beraber..
Yaparız çok iyi olur hatta :) müsait olduğun zaman söylersin haftasonları uygun olur ama 78TL Çok yani,hemen almam mümkün değil,ondan önce jant temizleyici alıcam çünkü.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Hay Allah razı olsun ya,şimdi bu jant temizleyiciyi yıkamaya başlamadan önce mi süreyim,aracı durluyorum kirler yumuşasın diye,ondan sonra jant temizleyiciyi sürüyorum sonra fırça ile jantları temizliyorum sonra şampuanlayiyimmi yoksa tekrar tazyikli su ile durulayiyim mi ?
Şimdii başlıyorum :) Demir tozu temizleyici jant temizleyiciyle çok farklıdır.Demirtozları dünyanın heryerinde havada gezen demir parçacıklarıdır.Temizleyicisi de bunlardan arındırmak için kullanılır ayrıca sadece jantta değil tüm kaportada kullanılır(istisnalar var tabi) Jant temizleyici olarak kullanamazsın(sürekli olarak).Faraza kullandın paslanmış jantlarınla aracının görüntüsü çokta hoş olmaz.Ortak kararla senede 4 yani 3 ayda bir kullanımının uygun olduğu kanısına varmıştık detailturkeyde.Daha sık kullanımı dediğim olayı yaşamana sebebiyet verir.Jant temizleyici için öneri isteyeceksin doğal olarak, APC kullanabilirsin almıştın yanılmıyosam.1/5 oranında sulandır jant ve lastikte kullan.Birçok jant temizleyici kullandım bu zamana kadar niye APC kullanmadım diye kendime kızıyorum şimdi.1/5 oranında sulandırmayla 0.5 mLsi 4tlye denk geliyor (apc nin 500 mLsine 20 tl dersek) Ortalama bir jant temizleyici 30-40 lira şuan 70 liraya bile var.Gel gör ki hiçbiri Apc kadar etkili temizleyemez imzamı atarım.

Jantta kullanacaksan sadece, ben ilk olarak temizlik suyunu vurduktan sonra sıkıyorum jantlara 4-5 dakika bekleme süresi var kirleri sökmesi için bekleme süresinde de aracın kaportasını yıkıyorum,sonra tazyikli suyla her yeri temizliyorum.Kaportada kullanıcaksan aracı ilk önce temizleyip kurulamak gerek.
Koch chemie pol star.1 litresi 75-90 tl arası.Biliyorum pahalı diyeceksin bende öğrenciyim seninle birebir aynı durumdayım.Bu üründe seyrelterek kullanılıyor 1/5-1/20 oranları arasında seyreltiliyor.Yani 7-8 litre elde edersin.Onunda litresi 10 tl ediyor.Deri temizliğinde en etkili olanın pol star olduğunu düşünüyorum.10 tl az bile desem yeridir.Sadece ürünün euro ile geliyor olması bile zaten yeterli.Satıcı karı falan derken 75-80 lirayı gözden çıkar.Alırken fazla ödüyorsun ama uzun süre kullanıyorsun öyle düşün birde en iyisini alıyorsun bence:) Dediğim gibi Az bile :p

Af spritz deri temizliğini geçtim standart bir temizleyici bile olarak görülmüyor aslında.Temizlik etkisi az asıl amacı korumak.Sanıyorum Apc n vardı onu 1/10 1/15 iç döşemenin kir oranına göre seyreltip temizleyip üstüne koruma için spritz sürmelisin doğru şekli bu:)Uyarmadan geçmeyeyim Apc özellikle iç temizlikte çok tehlikeli bir şeydir önce küçük bir yerde dene iz bırakmıyorsa öyle kullan,yoksa arabanın her yerinde iz yapar.Aynı arabanın içine süt dökülmesi gibi çok uğraştırır vesselam.Sıkıntılı bir iş Apc yi içte kullanmak yani aman dikkat.

Yaparız çok iyi olur hatta :) müsait olduğun zaman söylersin haftasonları uygun olur ama 78TL Çok yani,hemen almam mümkün değil,ondan önce jant temizleyici alıcam çünkü.
Tepeüstü ve civarında iseniz ve bildiğiniz kireçsiz suyu olan benzinlik varsa bende eşlik edebilirim size :)
Ufak bir öneri daha eğer alacağın ürünün bölünmüşü varsa onları almak daha ucuza gelebilir.Örnek veriyorum af spritzin 1 ltsi 78 tl ise 500 mL sini yarı fiyatından daha ucuza satarlar genelde,toplu olarak alıp bölündüğü için.Onları tercih edebilirsin.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Şimdii başlıyorum :) Demir tozu temizleyici jant temizleyiciyle çok farklıdır.Demirtozları dünyanın heryerinde havada gezen demir parçaçıklarıdır.Temizleyicisi de bunlardan arındırmak için kullanılır ayrıca sadece jantta değil tüm kaportada kullanılır(istisnalar var tabi) Jant temizleyici olarak kullanamazsın(sürekli olarak).Faraza kullandın paslanmış jantlarınla aracının görüntüsü çokta hoş olmaz.Ortak kararla senede 4 yani 3 ayda bir kullanımının uygun olduğu kanısına varmıştık detailturkeyde.Daha sık kullanımı dediğim olayı yaşamana sebebiyet verir.Jant temizleyici için öneri isteyeceksin doğal olarak, APC kullanabilirsin almıştın yanılmıyosam.1/5 oranında sulandır jant ve lastikte kullan.Birçok jant temizleyici kullandım bu zamana kadar niye APC kullanmadım diye kendime kızıyorum şimdi.1/5 oranında sulandırmayla 0.5 mLsi 4tlye denk geliyor (apc nin 500 mLsine 20 tl dersek) Ortalama bir jant temizleyici 30-40 lira şuan 70 liraya bile var.Gel gör ki hiçbiri Apc kadar etkili temizleyemez imzamı atarım.

Jantta kullanacaksan sadece, ben ilk olarak temizlik suyunu vurduktan sonra sıkıyorum jantlara 4-5 dakika bekleme süresi var kirleri sökmesi için bekleme süresinde de aracın kaportasını yıkıyorum,sonra tazyikli suyla her yeri temizliyorum.Kaportada kullanıcaksan aracı ilk önce temizleyip kurulamak gerek.

Koch chemie pol star.1 litresi 75-90 tl arası.Biliyorum pahalı diyeceksin bende öğrenciyim seninle birebir aynı durumdayım.Bu üründe seyrelterek kullanılıyor 1/5-1/20 oranları arasında seyreltiliyor.Yani 7-8 litre elde edersin.Onunda litresi 10 tl ediyor.Deri temizliğinde en etkili olanın pol star olduğunu düşünüyorum.10 tl az bile desem yeridir.Sadece ürünün euro ile geliyor olması bile zaten yeterli.Satıcı karı falan derken 75-80 lirayı gözden çıkar.Alırken fazla ödüyorsun ama uzun süre kullanıyorsun öyle düşün birde en iyisini alıyorsun bence:) Dediğim gibi Az bile :p

Af spritz deri temizliğini geçtim standart bir temizleyici bile olarak görülmüyor aslında.Temizlik etkisi az asıl amacı korumak.Sanıyorum Apc n vardı onu 1/10 1/15 iç döşemenin kir oranına göre seyreltip temizleyip üstüne koruma için spritz sürmelisin doğru şekli bu:)Uyarmadan geçmeyeyim Apc özellikle iç temizlikte çok tehlikeli bir şeydir önce küçük bir yerde dene iz bırakmıyorsa öyle kullan,yoksa arabanın her yerinde iz yapar.Aynı arabanın içine süt dökülmesi gibi çok uğraştırır vesselam.Sıkıntı bir iş Apc yi içte kullanmak yani aman dikkat.

Tepeüstü ve civarında iseniz ve bildiğiniz kireçsiz suyu olan benzinlik varsa bende eşlik edebilirim size :)
Ufak bir öneri daha eğer alacağın ürünün bölünmüşü varsa onları almak daha ucuza gelebilir.Örnek veriyorum af spritzin 1 ltsi 78 tl ise 500 mL sini yarı fiyatından daha ucuza satarlar genelde,toplu olarak alıp bölündüğü için.Onları tercih edebilirsin.
Ben çekmeköydeyim bende sizlere kireçsiz su olayında eslik edebilirim :)
Her ne kadar 2 aydır arabayı yıkamasamda :D
Aracımla zaten dış kozmetik olarak pek ilgilenmiyorum yürüyeni düzgün şekilde yerine oturttuğumda detaylı güzel bir bakim yapacağım bu da yaza doğru demek oluyor..
Spritzi internette temizleyici ve bakım olarak gördüğüm için almıştım alırken o kadar pahalı değildi..

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Ben çekmeköydeyim bende sizlere kireçsiz su olayında eslik edebilirim :)
Her ne kadar 2 aydır arabayı yıkamasamda :D
Aracımla zaten dış kozmetik olarak pek ilgilenmiyorum yürüyeni düzgün şekilde yerine oturttuğumda detaylı güzel bir bakim yapacağım bu da yaza doğru demek oluyor..
Spritzi internette temizleyici ve bakım olarak gördüğüm için almıştım alırken o kadar pahalı değildi..
Zaten bu havalarda yapılmıyor.Hadi soğuğa rağmen zevk dedin katlandın yaptın yarın yağmur kar mı yağacağı belli değil emeğine yazık.Ben genelde kasımın başına kadar zorluyorum kasım gibi malzemeleri bagajdan alıp eve koyuyorum ta ki martın kapıdan baktırdığı zamanlara kadar. Baharın başlangıcıyla bir genel temizlik organizasyonu yapabiliriz :)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Zaten bu havalarda yapılmıyor.Hadi soğuğa rağmen zevk dedin katlandın yaptın yarın yağmur kar mı yağacağı belli değil emeğine yazık.Ben genelde kasımın başına kadar zorluyorum kasım gibi malzemeleri bagajdan alıp eve koyuyorum ta ki martın kapıdan baktırdığı zamanlara kadar. Baharın başlangıcıyla bir genel temizlik organizasyonu yapabiliriz :)
Güzel olur yaparız inşallah..
Şimdilik sadece içini temizliyorum, yaza doğru da detaylı boyaya girişeceğim planlarım öyle şimdilik..

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Bu siteden bahsediyorsanız ben çok alışveriş yapmıştım eskiden. Güvenilir bir mağaza, gönlünüz rahat olsun. Bende alternatif bir kaç site daha vardı, akşam eve gidince bakarım arşive.

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Konuyu 2021 yılına göre güncellersek, kurulama havlusu ve koltuk kumaşındaki su lekelerini çıkarabilecek ürün tavsiyesi alabilirin.
İç dış yıkama 50 tl bulunduğum şehirde. Aracım siyah i20 2015 kasa
Yaz aylarında hem zaman geçirme adına aktivite arayışındayım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Konuyu 2021 yılına göre güncellersek, kurulama havlusu ve koltuk kumaşındaki su lekelerini çıkarabilecek ürün tavsiyesi alabilirin.
İç dış yıkama 50 tl bulunduğum şehirde. Aracım siyah i20 2015 kasa
Yaz aylarında hem zaman geçirme adına aktivite arayışındayım.
Kırmızı kutulu Asprin çok amaçlı temizleyici temizleme ve leke çıkarma işini çok sağlam yapıyor. Ama kokusu biraz nahoş. Ben kimyasalım diye bağırıyor =)
Yine kırmızı kutulu Cif Leke çıkarıcı var. Bu ürün temizlikten ziyade leke çıkarma konusuna eğilmiş gibime geldi kullanırken. Bir de parfümü çok daha güzel, fresh.
Bez olarak temiz, çok yıpranmamış herhangi bir mikrofiber bez kullanırsanız işinizi görür

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Uygun fiyatlı kurulama havlusu arayanlara smartbee öneririm. 11.11 indirimlerinde aldığım 50x60cm 440gsm havluyu 2 araçta da kullanıyorum. Egeayı tek seferde kurutuyor favoritte havlu artıyo :D yıpranma falan da olmadı her kullanım sonrası çamaşır makinesinde yıkadım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım