Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Birde bu kurulama havlusunu ve yıkama eldivenini hangi sabunla elde yıkıyorsunuz ?
Sabunun markasının önemi yok hacı şakir veya duru alırız genelde eve bende hangisi varsa onu kullanıyorum :) Geçen hafta bende bu bezleri yıkamayla ilgili pratik yollar arıyordum,beyaz sirkede bir gece bekletmek ve temizlemek iyi oluyormuş bir dahaki sefere onu denicem iyice araştırıp.En kötü yumuşatıcı koymayın çamaşır makinesinde 40 derecede yıkatın.Uğraşamam derseniz.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
İç trim ve kumaş koltuk önerisi olarak, Valet Pro All Purpose Cleaner (APC) önerebilirim. Genel temizlik ürünüdür. 500 ML olarak, erdemboya.net üzerinden 20 TL’na aldım. Kokusu da, sonucu da çok etkili.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul

Bu ikisini aldım geriye lastik parlatıcı kaldı onuda 1-2 hafta sonra alırım inşallah,öneri ve yardımlarınız için teşekkürler.
Araç en çok yıkarken ve kurularken çizilir. Bu yüzden bu konu hakkında videolar izlemenizi öneririm. Hangi şekillerde,ne kdar baskı uygulamanız gerek vs. Konuları önemli. Belirli bir süre sonra eliniz yatkınlık kazanır. Ondan sonra cila vs işlerine girersiniz zaten böyle böyle başlıyor bu işler artık ondan sonra Allah kerim :)

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Araç en çok yıkarken ve kurularken çizilir. Bu yüzden bu konu hakkında videolar izlemenizi öneririm. Hangi şekillerde,ne kdar baskı uygulamanız gerek vs. Konuları önemli. Belirli bir süre sonra eliniz yatkınlık kazanır. Ondan sonra cila vs işlerine girersiniz zaten böyle böyle başlıyor bu işler artık ondan sonra Allah kerim :)
Hayırlısı bakalım,birdenbire başladım bu işe biz normalde her hafta yıkamacıda yıkatırdık ama geçen yıkattığımda aracı tam kurlamamışlardı ondan sonra kafama yattı zaten,son zamanlarda baya izledim videolar ama yarın son finalim var bi o iyi geçsin hayırlısıyla gerisi gelir :D

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
En iyisi demişsiniz ama benim alıp da kullanamadığım kurulama bezini atayım, bundan iyisi olamaz kurulamak mesele değil nem bile bırakmıyor.

https://www.boyassi.com/urun/chemic...ber-kurulama-bezi-63x91cm_2164.aspx?CatId=271

Mesela bu ürün hakkındaki bilgi de yetersiz. Bu ürünün GSM değeri ne ? 179 TL vereceğin bezin sadece ebatlarını biliyor olman ayrı bir komedi. Kalın, yumuşacık, peluş gibi abuk tabirlerle bez satmaya çalışırsan detailing konularına hakim olmayan kullanıcıyı hiçbir şekilde kazanamazsın.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Detailing zaten bir hastalık inşallah bu işlere girmez :) Bilgi olarak da daha ne gerekir bilmiyorum "şah-mat" diyorum ötesi yok, nem bırakmıyor diyorum. Petrolden 5 TL ye içinde 4-5 tane kurulama havlusu olan bir ürün almıştım şimdi belki 10 TL bişeydir, boyutları büyük değil ama su tutma oranı çok iyiydi, markasını bilmiyorum. Umarım böyle bir bezle bu işi tadında bırakır konu sahibi, ben çok uğraştım bu işlerle tedavimi aldım artık mutluyum 6 ayda bir kontrolüm var sadece :)

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
En iyisi demişsiniz ama benim alıp da kullanamadığım kurulama bezini atayım, bundan iyisi olamaz kurulamak mesele değil nem bile bırakmıyor.

https://www.boyassi.com/urun/chemic...ber-kurulama-bezi-63x91cm_2164.aspx?CatId=271
Hocam valla öğrenciyim bu fiyata çıkmam çok zor :) ama İlerde çok daha iyilerini alıcam özellikle kurulama bezinin,eldivenden memnunum şuan,bu arada şu Gojo kurulama bezi gerçekten rezalet ötesi,bişe olmaz 1kere yıkayim dedim Allahtan diğer bezi sipariş verdim sakın almayın.

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Açıkçası biz arabayı ara sıra petrole götürüp basınçlı suyla yıkıyoruz. Daha sonrasında ben özenerek arabayı kuruluyorum.

Bir keresinde yağmur yağıyordu. Araba o gün detaylı bir temizliğe tabi tutulmuştu. Ben de temiz kalsın diye yağmurda ıslanmış olan arabayı bezle iyice kuruladım. :D O kadar özenerek temizlediğim de oluyor, hiç özenmeden aracı kullandığım da oluyor.

Bez olarak marka fark etmeksizin kullanırım. Arabanın boyasını ve camını çizmeyecek, suyu iyice emecek, boyutu ufak olmayan birkaç tane bez bana göre yeterli oluyor.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen

Arkadaşlar şu ürün nasıldır ? İyi değilse böyle fırça+temizleyici bir arada önerebileceğiniz var mı ? Max 60TL civarı olsa iyi olur.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul

Arkadaşlar şu ürün nasıldır ? İyi değilse böyle fırça+temizleyici bir arada önerebileceğiniz var mı ? Max 60TL civarı olsa iyi olur.
Sakın alma tavsiye etmem.Şuan sadece 1 kere kullanılmış fırçanın aynısından var elimde çöpe mi atsam yoksa birine mi versem diye düşünüyorum.Birine yararı olcağını sanmıyorum ya neyse.Iron out olayı en sevdiğim ilk 3 olaydan biri zamanında baya araştırma yapmıştım.Bütçene göre alabileceğin en iyisi koch chemie fb.Bölünmüş 500 mL al hayrını gör.30 tl civarı Bence tam bir f/p ürünü yaptıklarının yanında fiyatı gayet makul.Fırça işine uzun süre kafa yorduktan sonra geçen ay bir iki kişinin de tavsiyesiyle aliexpressten sipariş verdim.3-22 ocak arası gelecek dendi bekliyorum.Valet pronun mavi kıllı fırçasının tıpatıp aynısı.140 lira yerine 25 tl ye ( ~ 4.80 $) mal ettim.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım