Goodyear EGP vs Conti PC5 hangisi ?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
asdhahda fiyatlar bu hale gelmişken lastiğin gelmesi hiç iyi değil harbiden :D Ama lastik konusunda bütçe kısmam. En kalitelisi hangisiyse gider onu alırım. Lastik takıntım çok fazla benim :D

Benimde çok fazla takıntım var bu konularda :D deseninden marka model söylerim o biçimim fakat halimiz ortada :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benimde çok fazla takıntım var bu konularda :D deseninden marka model söylerim o biçimim fakat halimiz ortada :)
Tabi bu işler maddi durum gerektiriyor. Neticede meblağ yüksek yani her zaman durumu olmayabiliyor insanların. Ama hani şöyle diyeyim yapacağım bazı şeylerden parayı kısarım ama yine de kaliteli lastik alırım. Kaliteli lastik almadıktan sonra bindiğim arabanın gözümde hiç bir değeri yok. Primacy 3 kullanırken B segment otomobiller bile dalga geçerdi benle uzun yolculuklarda :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Tabi bu işler maddi durum gerektiriyor. Neticede meblağ yüksek yani her zaman durumu olmayabiliyor insanların. Ama hani şöyle diyeyim yapacağım bazı şeylerden parayı kısarım ama yine de kaliteli lastik alırım. Kaliteli lastik almadıktan sonra bindiğim arabanın gözümde hiç bir değeri yok. Primacy 3 kullanırken B segment otomobiller bile dalga geçerdi benle uzun yolculuklarda :D

Dunlop lastiklerini ben çok seviyorum tabi Türkiye üretim olanları değil maalesef :D CPC6 desen olarak çok güzel duruyor acaba yıpranma durumunu çözdüler mi ? CPC5 çabuk tükeniyor diye aklımda kaldı benim , tabi ben CEC6 bekliyen tayfadanım :D

TMRT

Profesör
8 Eyl 2016
78
129
1,060
Eskişehir
Konuyu hortlatmış gibi olacağım fakat başlık içinde premium contact 6'nın 16 inç jantla ve 205-55 ölçüleriyle gelmemesi mevzusu son bulmuş durumda. Artık 205 55 16 ölçüleriyle de gelmiş durumda. Muhtemelen premium contact 5'lerden sonra bu ebatta alacağım yaz lastiği pilot sport 4 ve premium contact 6 ikilisinden biri olacaktır. Yaz yaklaşıyor ve bu ebatta öneri isteyen üyeler artık premium contact 6'yı da listesine dahil edebilir.
https://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/lastikler/premiumcontact6

Hocam bu ebatta Premium Contact daha önce yok muydu zaten ? Ben çok net hatırlıyorum benim Sport paket Bravo'yu bayiden çıkartırken üzerinde fabrikasyon 225-40-R18 CSC lastik takılıydı, yandaki diğer Dynamic paket Bravo'nun lastikleri ise 205-55-R16 Premium Contact idi. Üzerinde Bridgestone Potenza lastikle vermeyin arabayı papaz oluruz diye tembihlemiştim Continental takılıyor zaten demişlerdi. :) 5 yıllık mevzu bu tabi.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hocam bu ebatta Premium Contact daha önce yok muydu zaten ? Ben çok net hatırlıyorum benim Sport paket Bravo'yu bayiden çıkartırken üzerinde fabrikasyon 225-40-R18 CSC lastik takılıydı, yandaki diğer Dynamic paket Bravo'nun lastikleri ise 205-55-R16 Premium Contact idi. Üzerinde Bridgestone Potenza lastikle vermeyin arabayı papaz oluruz diye tembihlemiştim Continental takılıyor zaten demişlerdi. :) 5 yıllık mevzu bu tabi.

pc vardı da 6 yoktu :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dunlop lastiklerini ben çok seviyorum tabi Türkiye üretim olanları değil maalesef :D CPC6 desen olarak çok güzel duruyor acaba yıpranma durumunu çözdüler mi ? CPC5 çabuk tükeniyor diye aklımda kaldı benim , tabi ben CEC6 bekliyen tayfadanım :D
Ben pc5'i kullanıyorum. 20 bin km'yi çoktan geçti. Lastiğin dişlerinde, hamurunda, desenlerinde herhangi bir yıpranma yok. İlk gün nasılsa hala aynı performansı gösteriyor diyebilirim. Pc6 üretim olarak sc5 ve pc5'in özelliklerinin birleşiminden oluşuyor. Zaten desenleri de performans modellerine benziyor. Ecocontact 6 geldi diye biliyorum. Ama senin aracının ebatlarında var mı ona siteden bakmak gerek :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ben pc5'i kullanıyorum. 20 bin km'yi çoktan geçti. Lastiğin dişlerinde, hamurunda, desenlerinde herhangi bir yıpranma yok. İlk gün nasılsa hala aynı performansı gösteriyor diyebilirim. Pc6 üretim olarak sc5 ve pc5'in özelliklerinin birleşiminden oluşuyor. Zaten desenleri de performans modellerine benziyor. Ecocontact 6 geldi diye biliyorum. Ama senin aracının ebatlarında var mı ona siteden bakmak gerek :D

205/55 R16 kullanıyoruz yahu :D 215 ucuz olsa 215 kullanırım ama her neyse :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yok hocam. Ben 2 sene evvel falan yazlık lastik alma arefesindeyken premium contact 6 yeni çıkmıştı. Türkiye'ye de tam o sıralarda geldi. Ama 16 ebatı hiç getirmediler. Bayilere sordum, continental Türkiye'ye email attım ama nafile. Premium contact 5'ler bitmeden getirmediler 16 ebatı. Daha sonra geçen sene gibi 205 - 45 - 16 ebatı resmi siteye eklediler ama 205 55 16'yı yine getirmemişlerdi. Şimdi yaz yaklaşırken o ebadı da getirmişler. Eğer 2 sene önce 205 55 16 ölçüleri olsaydı ben premium contact 5'i almayacaktım zaten.

Premium contact 5 hep vardı eskiden beri ama premium contact 6 gelmemişti anlayacağınız.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
205 ve 215 her ikisi de gelmiş ecocontact 6'da hocam :D

Nereden bulacağız hocam mesele o :D bayiye gidip ben 600 kağıt vermem tekine :D CEC5 için yanlış değilsem 08/2017 senesinde fiyat aldığımda 450 demişlerdi :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Nereden bulacağız hocam mesele o :D bayiye gidip ben 600 kağıt vermem tekine :D CEC5 için yanlış değilsem 08/2017 senesinde fiyat aldığımda 450 demişlerdi :D
Eco contact 6 şuan internette piyasada yok gibi duruyor. Muhtemelen beklemek gerekecek. Premium contact 6 var 205 55 16 ölçüsünde ve indirimli 389 lira hepsiburada.com'da. Eco contact 6 yerine ona bakabilirsin hocam :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Eco contact 6 şuan internette piyasada yok gibi duruyor. Muhtemelen beklemek gerekecek. Premium contact 6 var 205 55 16 ölçüsünde ve indirimli 389 lira hepsiburada.com'da. Eco contact 6 yerine ona bakabilirsin hocam :D

Hanıma gösterdim gitmiş testlere bakmış alınır diyor :D bakalım son sözü hanım söyler :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hanıma gösterdim gitmiş testlere bakmış alınır diyor :D bakalım son sözü hanım söyler :)
Alınır tabi. Zaten 16 ebatta daha iyi lastik yok ki :D Bir bu bir de ps4 var işte. O fiyattan daha aşağılara zor bulunur o lastik. Yaz da yaklaşıyor daha da artacak fiyatlar. Ben yazın tanesinin 450-500 lira arasında olabileceğini tahmin ediyorum. İnşaallah hayırlısı olur.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Alınır tabi. Zaten 16 ebatta daha iyi lastik yok ki :D Bir bu bir de ps4 var işte. O fiyattan daha aşağılara zor bulunur o lastik. Yaz da yaklaşıyor daha da artacak fiyatlar. Ben yazın tanesinin 450-500 lira arasında olabileceğini tahmin ediyorum. İnşaallah hayırlısı olur.

Kışlık Savaların tanesini 170 tlye alan ben yazlıklara 400 tl vermek istemeyen kredi kartım :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kışlık Savaların tanesini 170 tlye alan ben yazlıklara 400 tl vermek istemeyen kredi kartım :D
Maalesef en uygun fiyatlardan biri bu olur hocam. Ama butce yoksa yapacak hic bir sey yok. Lastik alacagin zaman bir baslik acip butceni belirtirsen en iyi tercihi yapmana yardimci oluruz :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Maalesef en uygun fiyatlardan biri bu olur hocam. Ama butce yoksa yapacak hic bir sey yok. Lastik alacagin zaman bir baslik acip butceni belirtirsen en iyi tercihi yapmana yardimci oluruz :D

Dunloplarım 4mm seviyesinde hala ben onlarla devam edeyim :D onlar biterse 17 jantlardaki dunloplar 3-4mm onları takar devam ederim , teşekkürler bu ülkede araba zaten lükstü artık bayağı aşırı lüks oldu :D

Son düzenleme:

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
PS4 varken pc6 ya pek bakmam ya :( ps in rakibi csc ama ps4 zaten 17” in altında olmadığı için pc 6 lider konumda.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
PS4 varken pc6 ya pek bakmam ya :( ps in rakibi csc ama ps4 zaten 17” in altında olmadığı için pc 6 lider konumda.
Var, 16 jant ölçüsünde ps4 lastiği satılıyor özgür.. Ama ps4'ün üst ebatlarda ki aynı başarısı 16 ebatta devam eder mi orası şüpheli işte. Ayrıca premium contact 6 zaten sport contact 5 ve premium contact 5'in geliştirilmiş hali. Onların yerine getirildi bu lastik.

Son düzenleme:

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Var, 16 jant ölçüsünde ps4 lastiği satılıyor özgür.. Ama ps4'ün üst ebatlarda ki aynı başarısı 16 ebatta devam eder mi orası şüpheli işte.
Bilmiyodum yav, eder bence, üretim yeri üst ebadlarla aynıysa mutlu eder. Ama şöyle bişi var, ara ebadlar ve ince yanaklı lastiklerin ucuzu bile kaliteli oluyor. Son zamanlarda onu fark ettim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bilmiyodum yav, eder bence, üretim yeri üst ebadlarla aynıysa mutlu eder. Ama şöyle bişi var, ara ebadlar ve ince yanaklı lastiklerin ucuzu bile kaliteli oluyor. Son zamanlarda onu fark ettim.
Ee ince yanaklı lastiğin bir kere fiziksel avantajı yüksek. Haliyle kalın yanağa göre daha etkili bir lastik yapma imkanı kolaylaşıyor özellikle performanslı sürüşlerde. Ama dediğim gibi ps4'ün rakibi sc5 diyorsun da premium contact 6 zaten sc5 ve pc5'in özellikleri geliştirilip, birleştirilerek onların yerine geldi. Yani performans lastiği ile konfor lastiği özelliklerini beraber sunabilsin diye geliştirilmiş.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım