KAPALI Gti vs cupra hangisi alınır (yakıtta üzerlermi?)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

suleymankksal53

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
16
17
595
Ankara
Herkese merhaba ilk arabamı alıcam kararsızım geçen otoparkın ibiza cupra vidyosunu izledim ve fiyatları fena feğil ama tasarım balımından polo daha güzel geliyor.Sizce hangisini alayım ve yakıt konusunda üzermi ?

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Herkese merhaba ilk arabamı alıcam kararsızım geçen otoparkın ibiza cupra vidyosunu izledim ve fiyatları fena feğil ama tasarım balımından polo daha güzel geliyor.Sizce hangisini alayım ve yakıt konusunda üzermi ?
Herkesin söylediği genel birşey var basarsan 15 20 litre altına düşmez basmazsan 6 litreyle gezersin

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
İlk araba için 1.2 tsi yada 1.0 tsi ibiza öneririm sportcoupe bulursan cuprayla aynı tasarım gayet hoş. Basarsan yakıtta üzerler basmazsan boşuna aliyosundur. Ne kadar tecrüben var bilmiyorum ama bu araçlar cidden hızlı böyle bir araçla başlarsan ilerde daha performanslisini alamayabilirsin ülkedeki bu fiyatlarla

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İlk araba olarak ikisini de önermem. İkisiyle de patlama garanti olur. @Mustafak arkadaşımızın yazdığı gibi ilk başta en fazla orta güçteki motorlarına yönelmek daha doğru olur. Fiesta Red&Black muadili BlueGT versiyonunu bile ilk araç için fazla bulurum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İlk araba olarak ikisini de önermem. İkisiyle de patlama garanti olur. @Mustafak arkadaşımızın yazdığı gibi ilk başta en fazla orta güçteki motorlarına yönelmek daha doğru olur. Fiesta Red&Black muadili BlueGT versiyonunu bile ilk araç için fazla bulurum.
Fiesta Red veya benzeri gibi warm-hatchler biçilmiş kaftan, sonrasını daha sonra alırsınız bence.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Tecrübe yoksa ikisini de önermem. Ama tecrübe varsa ve sıfır alınıyorsa Polo GTi öneririm. İkinci el alınacaksa yine ikisini de önermem. Tecrübe yoksa Ibiza 1.2 TSi veya Polo 1.2 TSi daha mantıklı olur.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
genç kardeşim, madem ilk arabanı alıcaksın senin ne işin var çüpra,gti'yla.O araçlar zaten yüksek hızda aşırı güvensiz.(özellikle çüpra)
Gençsin heyecanlısın başına bela almanın mantığı yok sevenlerini düşün.Daha mantıklı öğrenci işi ortalamanın altı performans ve performansına göre yakıtı olan bir araç bak.Bu abini dinlemeyip 2sinden birini alacaksan da kimsenin gazına gelme.Yolda göreceğin 1.4 150 act fr downpipe+yazılım+spacer+yay(keko spec) leonların hepsi seni öldürmek için uğraşacak haberin olsun

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
genç kardeşim, madem ilk arabanı alıcaksın senin ne işin var çüpra,gti'yla.O araçlar zaten yüksek hızda aşırı güvensiz.(özellikle çüpra)
Gençsin heyecanlısın başına bela almanın mantığı yok sevenlerini düşün.Daha mantıklı öğrenci işi ortalamanın altı performans ve performansına göre yakıtı olan bir araç bak.Bu abini dinlemeyip 2sinden birini alacaksan da kimsenin gazına gelme.Yolda göreceğin 1.4 150 act fr downpipe+yazılım+spacer+yay(keko spec) leonların hepsi seni öldürmek için uğraşacak haberin olsun
Yayı çok severim. 1.4 tsi motorlu leonum olsa ve fr olsa spacer yay orj fr janti kesin yaparım. Yazılımı bilmiyorum bişey diyemiyorum. Keko muyum? Veya modifiye yapan ve kimseyi rahatsız etmeden saçma sapan şeylere para harcamak yerine arabaya harcayan biri keko mu? Neden onu öldürmeye çalışsınlarki bana çok mantıksız geldi. Tamam ilk araba cupra veya gti çok heyecanlı geliyor kulağa ama haklısınız bunda da bir mantık yok. Ama isterse 0 tecrübeyle Ferrari alsın iş sağ ayağında bitiyor kendine mukayyet olursa hiçbir sıkıntı çıkmaz.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
otopark.com forum/sohbet tarihinin en boş yorumlarında ilk 100'e girdi

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
güzel kardeşim yaşın kaç bilmiyorum ancak ilk araba olarak hothatch önerilecek bir araba değil. Ben hatta 25 yaş altına bu tarz arabaları önermiyorum(tecrübeyle sabit) ancak bütçesi olan alıyor tabi ve maalesef genelde de 25 yaş altı alıyor! İnsanın biraz kendine mukayyet olması biraz bazı şeyleri öğrenmiş olması gerekiyor tehlikeli sularda daha güvenli yüzebilmek için. bu arabalar dediğin nedir ki aslında 20 yaşında 500hp arabaya binen insanlar var ancak geriye dönüp baktığımda tecrübeler maalesef bunun tehlikeli bir kombin olduğunu söylüyor. ne sana gti yerine gt önerenlere ne de modifiye yapan herkese keko diyenlere aldırma. zira GT GTİ'dan sadece bir tık yavaş bir arabadır ve oldukça hızlıdır. ayrıca modifiye de 1.2.3. sınıf dünya ülkelerinde oldukça yaygın bir sektördür, bir hobidir. 31 yaşındayım.ilk arabam 105hp idi (yaş 23),ikinci arabam 215hp idi (yaş 25) üçüncü arabam ve güncel arabam 210hp civarı(stok değil) 27 yaşımda aldım ve sürmeye devam ediyorum. sana tavsiyem marka önermeyeceğim ama nispeten ortalama hızlara çıkan çok da yavaş olmayan 1.0, 1.2, 1.5 gibi motorlara sahip genç işi arabalar olurdu. biraz araştır zaten gönlüne göre olanı bulacaksındır.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Bir araç hakkında yorum yaparken o araçlara sahip olan üyelerimiz ve takipçilerimiz olacağını unutmamak gerek. Kimseyi kırmadan, gücendirmeden, başkalarının özgürlüklerine ve yaşam tarzlarına müdahale etmeden yorumlarsanız sevinirim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Beyler ben 14 yıl azerbaycanda kaldım ve her türlü arabayı sürdüm yani ilk defa güçlü bir arabayı sürmüyecem yani tecrübem var
...
Not: 18 yaşındayım ilk arabam olucak
Yalan yok ben akülü araba sürmedim, o tür arabalarda pek tecrübem yoktur. =)

İlk etapta 100hp üstüne çıkmamanızı öneririm. Birkaç yıl sonra 20-30 hp fazlasını kullanarak, hothatch'lere o şekilde kademe kademe geçiş yapın derim. Şöyle düşünün, eli direksiyon tutanı F1 pilotu yapmıyorlar. Adamlar öncesinde pek çok kategoride yarışıp öyle çıkıyorlar. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım