KAPALI Hangi arabayı almalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Lancer'ın kaporayı aldık, Golf'ü de yakın zamanda satarım diye umuyorum. Toplamda elde olacak para 85-86 civarı, belki üstüne annem 3-5 daha koyar alırız bir araba diyorum ama hiç koyacağını sanmıyorum. Bu ara sigarayı bıraktığı için dengesiz, ilk başta Lancer'ı satabilirsin dedi, son 3 gündür sakın satma canını okurum tavrında, geçti Bor'un pazarı...

Neyse 85-90 arasına, dizel-otomatik, C segmenti, Sedan-HB, mümkünse dolu olacak, tercihen beyaz dış renk, iç siyah döşemesi olan ne araba alabilirim ikinci el?

Aklımdan geçenler:

Ford Focus 1.5 TDCI Powershift Titanium
Peugeot 308 1.6 BlueHDI A/T Allure(bluehdi motorların bir kısmında büyük sıkıntılar var çekinceliyim)
Volvo V40 1.6D A/T
Opel Mokka X Enjoy 1.6 CDTI A/T 13500 km hatasız(bunu bana yakın bir arkadaşım ayarlayacak bu fiyata)
Seat Leon 1.6 TDI DSG Style(yetkili servis bakımlı olmalı)
Opel Astra K 1.6 CDTI A/T 10-15k km hatasız (ellerine düşerse bu araba belki, şu an yok)
Volkwagen Golf 1.6 TDI DSG Comfortline-Highline(yetkili servis bakımlı olmalı)
Audi A3 1.6 TDI Stronic(yetkili servis bakımlı olmalı)

Gönlüm istemese de benzinli belki sırf keyif için alınabilir:

Ford Kuga 4x4 1.6-1.5 Ecoboost A/T Titanium

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
DSG lerin durumu ortada, Astra K tam otomatik sağlam şanzımanlı ancak geçişler seri değil, yer yer rahatsız ettiği bile oluyor, bir de bu rakamlarda zor gibi.
Mokka ya Opel e olan soğukluğumdan dolayı sıcak bakmasam da hem cross over hem dizel otomatik olarak farklı bir alternatif olabilir.
Kuga 4x4 olması çok güzel,çekiş sisteminin başarısını zaten Sinan abinin testten biliyoruz :) Görüntü itibarı ile de göz dolduruyor. Ancak benzinli durumu kişiye bağlı.
Focus Titanium Powershift i gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Şanzıman çok güzel çalışıyor, yağlı çift kavrama etkisi ile daha sorunsuz ve yağ gibi şanzıman. Opsiyonlu güzel bir titanium yakalanırsa hele tadından yenmez ancak sunroof bile gelse 90 ları geçiyor. Focus titanium için de zaten Sinan abinin testini izlemişsinizdir, onun yorumu da olumluydu.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Mazda 3 dizel? Veya cx3 de olabilir. Lci temiz E90 dizel. 90 liraya bence bunlar alınır

Mazda 3 veya CX3 bütçemi aşıyor, bakmıştım onlara. E90'ı pek beğenmiyorum ve ayrıca 8 civarı yakıyor onlar, e bide eski araba, ihtiyaçlarımı karşılamıyor.

Bunların motoru biraz narin, kuzenimde var, 86 binde motor yedi araba, 2 çocuklu aile babası, basmaz-etmez, bide zaten pek mantıklı değil Chevrolet

Passat baktım da otomatik olması şart, gerekirse benzinli alırım ama otomatik olmalı, babam belki kendine isteyebilir Passat, bi baksana dedi ama ben pek Passat taraftarı değilim.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
2 yildir 1.5 TDCİ powershift kullanan biri olarak tavsiye ederim.

CDTI ,çok kırılgan
TDI, turbo boşluğu fazla
Volvo V40, Kuru kavrama
HDI ,sesini sevmiyorum(babamda 1.6 TDCİ(HDI) b max var çok tikirtili çalışıyor ve genetik)

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Premium'ları dışarda tutarak;
Yol tutuş ve performans istiyorsanız Astra K ve 308 bakın.
Konfor ve yalıtım ön plandaysa Golf alın.

Diğer seçeneklere pek bakmazdım.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
2 yildir 1.5 TDCİ powershift kullanan biri olarak tavsiye ederim.

CDTI ,çok kırılgan
TDI, turbo boşluğu fazla
Volvo V40, Kuru kavrama
HDI ,sesini sevmiyorum(babamda 1.6 TDCİ(HDI) b max var çok tikirtili çalışıyor ve genetik)

Tdi-dsg bende cok begenmiyorum, volvodaki islak kavrama diye biliyorum?

Bana en yakin focus geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım