hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Herkese selamlar detay ürünleri hakkında genel bir konu bulamadığım için açıyorum konuyu. Aracım füme ve şuan için bir uygulama yok üzerinde. bende uygulama yapılana kadar harelenmeyi geçirecek birkaç ürün araştırdım internetten ve 'glaze' kullanmaya karar verdim. El ile uygulayacağım. Farecle Glaze For Dark Colours adlı bir ürün buldum ve diğer markalara nazaran fiyatı uygun. Bende uygun fiyatlı bir ürün arıyorum çünkü araç uygulama gördükten sonra glaze yerine wax kullanmayı düşünüyorum. Ürünün fiyatı sanırım 45-50tl civarında. başka bir hare giderici ve parlaklık sağlayan bir ürün önerisi olan var mıdır? Glaze olması şart değil amacıma hizmet etmesi yeterli. Dolgu özelliği bir ürün olması şart ki harelenmeler bir nebze olsun kapansın. Bu arada aşırı bir harelenme de yok aracımda fakat ben biraz kendime iş arıyorum diyelim :D Şimdiden teşekkürler vaktini ayıran herkese.

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault
Merhaba elle uygulayabileceğiniz seramik kaplama olarak 9h MR Fix adındaki Çin malı seramik kaplamadan genel olarak diğer dorumlarda kullanıp memnun kalanların sayısı oldukça fazla okuduğum kadarıyla. Fiyatı da uygun İnternet üzerinden popüler yurt dışı alışveriş sitelerinden getirtiyorlar.
Sonrasında ise wax olarak Soft99 Fusso Coat katı wax'ı öneririm. Ben hidrofobikliği 12 ay dayandığı iddia edilen ürünü kullanıyorum 4 ay kadar etkisi kaldı kış boyunca havalar ısınınca keyfi yeniledim. Araca parlaklık veriyor ve üzerinde su durmuyor. Temizlenmesi de kolay oluyor. Ancak wax öncesi tavsiyem araca bir demir tozu temizleyici ve kil uyguladıktan sonra hare varsa giderip öyle sürmeniz. Böylece tek seferde güzel bir görüntü alırsınız. Bu işlemleri tek başıma ben yaklaşık 5 saatte yaptım.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Öncelikle hareleri el ile gidermen mümkün değildir.
Autoglym SRP ürünü dolgu özelliklidir ve boyayı canlandırmaya yarar. Bu tarz dolgulu ürünleri kullanabilirsin ancak aracında hareleri gördüysen bu ürünler yetersiz kalacak. Kılcal çizikleri veya hareleri yok etmeden rahat etmeyeceksin. Eğer ben bunları görmezden gelirim boya sadece biraz canlansın dersen bir cila al sür geç ve aşağıda yazdıklarımı okuma :)

İlk iş olarak tavsiyem bu ürünleri kullanmak yerine temiz bir yüzey oluşturmak. Ardından arkadaşın da belirttiği gibi aliexpress'ten 9h Mr Fix seramik içerikli ürünü alıp aracına uygulamak(veya farklı bir marka). Tabi bu işe başladıktan sonra aracı petrole çekeyim ya da fırçayla yıkayayım diyemiyorsun. Bütün emeğin ve paran 1-2 ayda boşa gider, aracın eski halini alır. Bu seramiğe uygun şampuan alıp (pH nötr olarak geçer genelde) minimum temasla yıkama yapman gerekir. Ardından kurulama havluların da bu işe uygun olmalı.
Bu gerçekten bir hastalık, demiştim. O hareleri görmeyecektin :)
Şuan seninle aynı durumdayım ve tam anlattığım şekilde işlemleri yapacağım.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Dostlarım cevaplar için teşekkürler fakat boya koruma sürecine ben de hakimim. Bu işi profesyonellerin eline bırakma taraftarıyım ama şuan ona ayıracak zamanım ve nakitim yok. Bu yüzden boya koruma uygulamasına kadar idarelik ve mümkün olduğunca dolgu özelliği olan ayda 1 yıkama sonrası uygulayabilecegim bir ürün arıyorum. Farecle Glaze ürününü araştırırken Autoglym SRP ürününe de denk geldim fakat sadece detaylı dış temizlik (boya koruma) işlemine kadar kullanmak için 80-90 tl vermek pek mantıklı gelmedi. Çünkü arabayı boya korumaya verip aldıktan sonra glaze değil wax kullanma düşüncem var. Gerçi bazı forumlarda glaze üstüne wax sürülebilir parlaklık artar fakat yüzeyde kalıcılığı azalır gibi şeyler okudum ama şuan konuyu dağıtmamak adına oraya hiç girmeyelim. Kısacası idarelik dolgu içerikli ve uygun fiyatı olan bir glaze ile uygulamaya kadar idare edip uygulama sonrası kaliteli bir wax ile düzenli koruma hedefliyorum. Farecle ve autoglym dışında dolgu özellikli bir cila öneriniz var mıdır?
MesutC.
lozlevent

Son düzenleme:

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Dostlarım cevaplar için teşekkürler fakat boya koruma sürecine ben de hakimim. Bu işi profesyonellerin eline bırakma taraftarıyım ama şuan ona ayıracak zamanım ve nakitim yok. Bu yüzden boya koruma uygulamasına kadar idarelik ve mümkün olduğunca dolgu özelliği olan ayda 1 yıkama sonrası uygulayabilecegim bir ürün arıyorum. Farecle Glaze ürününü araştırırken Autoglym SRP ürününe de denk geldim fakat sadece detaylı dış temizlik (boya koruma) işlemine kadar kullanmak için 80-90 tl vermek pek mantıklı gelmedi. Çünkü arabayı boya korumaya verip aldıktan sonra glaze değil wax kullanma düşüncem var. Gerçi bazı forumlarda glaze üstüne wax sürülebilir parlaklık artar fakat yüzeyde kalıcılığı azalır gibi şeyler okudum ama şuan konuyu dağıtmamak adına oraya hiç girmeyelim. Kısacası idarelik dolgu içerikli ve uygun fiyatı olan bir glaze ile uygulamaya kadar idare edip uygulama sonrası kaliteli bir wax ile düzenli koruma hedefliyorum. Farecle ve autoglym dışında dolgu özellikli bir cila öneriniz var mıdır?
MesutC.
lozlevent
Valla ben bölünmüş olarak alıyordum ama bulamadım. Fiyatlar çok arttığı için mi kaldırdılar naptılar bilmiyorum. İstiyosan sermağin siparişini ver aliexpressten. 6 ayda bir tekrar sürersin. Zaten fiyatı da çok uygun.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Bu ürünü aldım havanın güzel olduğu bir zaman deneyeceğim. Satın aldığım yer dolgu özelliğinin bulunduğunu söyledi. Fakat asıl dolgu ürünü arıyorsam sanayilerde meşhur çbs slikonlu cila almamı önerdi. Benim daha önce nasıl aklıma gelmedi çbs onu anlamadım fakat bir kere almış bulundum. Zaten kısa bir süre kullanacağım için çok bir önemi yok. Deneyip göreceğim.

r5nYaN.png

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Herkese selamlar detay ürünleri hakkında genel bir konu bulamadığım için açıyorum konuyu. Aracım füme ve şuan için bir uygulama yok üzerinde. bende uygulama yapılana kadar harelenmeyi geçirecek birkaç ürün araştırdım internetten ve 'glaze' kullanmaya karar verdim. El ile uygulayacağım. Farecle Glaze For Dark Colours adlı bir ürün buldum ve diğer markalara nazaran fiyatı uygun. Bende uygun fiyatlı bir ürün arıyorum çünkü araç uygulama gördükten sonra glaze yerine wax kullanmayı düşünüyorum. Ürünün fiyatı sanırım 45-50tl civarında. başka bir hare giderici ve parlaklık sağlayan bir ürün önerisi olan var mıdır? Glaze olması şart değil amacıma hizmet etmesi yeterli. Dolgu özelliği bir ürün olması şart ki harelenmeler bir nebze olsun kapansın. Bu arada aşırı bir harelenme de yok aracımda fakat ben biraz kendime iş arıyorum diyelim :D Şimdiden teşekkürler vaktini ayıran herkese.

Eğer hare çok ise boya matlaşmış ise elle uygulamalar çok sonuç vermeyecektir. Polisaj şart.

Eğer boyanın durumu kötü değilse, ufak tefek çizikler var ise, hem bunları kapatmak hem de boyayı korumak için elle uyguladığım 2 ürün kullandım. AF Tripple ve Chemical Guys Glossworkz Glaze. Açıkcası ikisinin de kapatıcı özelliği aynı sayılır, ikisinden birini kullanabilirsiniz. Öncesinde kil temizliği, üzerine AF Tripple ve üzerine soft99 wax boya korumayı şiddetle tavsiye ederim.

AF Tripple ve üzerine Soft99 wax uygulaması, Eski aracımdan bir görüntü paylaşayım:
oXo9Xm.jpg

lqm9qX.jpg

nQZ2Q0.jpg

Yine AF Tripple ve üzerine Soft99 wax uygulaması yeni aracıma:
26B5n0.jpg

7a5PLL.jpg

LlmE60.jpg

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
soft99 waxı çok fazla kullanan ve memnun olan var. uygulama sonrası ben de duruma göre alabilirim. sizin ki beyaz kutu mu siyah kutu mu? siyah kutu koyu renkli araçlar için onu anladık ama beyaz daha çok universal tip diyebilir miyiz?
Ekleme: Gri tonları için olanlar da varmış anlaşılmıştır. kiwami serisinde 3 farklı renk tipi için ayrı ürün çıkarmış firma.

Son düzenleme:

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault
Ayrıca Soft99 waxın kendi içinde de parlaklığı, hidrofobikliği ya da uzun ömürlülüğü olarak sınıflandırdığı ürünleri var tamamen sizin beklentinize bağı ürün seçiminiz. Skala çok geniş detailing konusunda =)

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
soft99 waxı çok fazla kullanan ve memnun olan var. uygulama sonrası ben de duruma göre alabilirim. sizin ki beyaz kutu mu siyah kutu mu? siyah kutu koyu renkli araçlar için onu anladık ama beyaz daha çok universal tip diyebilir miyiz?
Ekleme: Gri tonları için olanlar da varmış anlaşılmıştır. kiwami serisinde 3 farklı renk tipi için ayrı ürün çıkarmış firma.
O zaman aracım beyazdı Soft99 Water Block Gloss almıştım beyaz. 2015 yılında aldım 200gr, sanırım 30-40gr ancak kullanılmıştır çok bereketli oluyor wax bitmiyor. Şuan BMW de metalik mavide kullanıyorum değerlensin diye, onda da güzel etki veriyor.

Hem parlaklık hem kalıcılık anlamında en iyi seçim Kiwami Extreme Gloss. Grisi var onun. Keslinlikle memnun kalırsınız onu alın derim.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım