Hifi ve harman kardon dedikleri kadar iyi mi?

serkan7621

Taklacı Güvercin
4 Nis 2019
20
12
295
Herkese hayırlı günler.daha evvel otomobil seçiminde bahsetmiştim.bmw 320 ied bakıyorum.aracı alma arifesinde araştırmalarımda ses sistemi olursa çok farkeder önerisini alıyorum.daha önce audi kullandım.ses sistemi iyiydi akustik vs.passatta 2018 olmasına rağmen çok iyi gelmedi.demek istediğim aracı bulduk iyi hoş,ses sistemi yoksa vaz mı geçelim.yoksa ses sistemliden başkasına bakmayalım mı

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,057
3
15,302
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Herkese hayırlı günler.daha evvel otomobil seçiminde bahsetmiştim.bmw 320 ied bakıyorum.aracı alma arifesinde araştırmalarımda ses sistemi olursa çok farkeder önerisini alıyorum.daha önce audi kullandım.ses sistemi iyiydi akustik vs.passatta 2018 olmasına rağmen çok iyi gelmedi.demek istediğim aracı bulduk iyi hoş,ses sistemi yoksa vaz mı geçelim.yoksa ses sistemliden başkasına bakmayalım mı

Hi-Fi sistemler veya Focal, Bowers and Wilkins, Bang Olufsen, Harman Kardon gibi markalar bu işin uzmanı. Aracın standart ses sistemine bakış tabii ki fark yaratacaktır lakin denemekte gerek diye düşünüyorum.

Yıllar önce Bang Olufsen’in bir modelini dinlememle çok hayal kırıklığına uğramıştım. Yani araca görede değişiyor her araçtaki Harman veya Bang farklı.

Lakin benim bildigim mevcut kasa 3 serisinde Harman Kardon’u baya beğeniyorlar

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,998
7
51,297
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Harman Kardon'u BMW 4 serisinde deneyimlemiştim. Bayağı bayağı iyiydi. Sesin yüksekliği mesele değil, bütün frekanslarda çok temiz ses çıkışı sağlıyordu ve bas-mid-tiz dengesi çok iyiydi. Tavsiye ederim.
Eğer araç içinize sindiyse ve tek mesele ses sistemiyse, araçlarda ses sistemi üzerine kaliteli ve titiz çalışmalar yapan yerler var. Öyle hacımurat gibi sağından solundan kablolar sarkmalı değil, gerçekten orijinal gibi çalışan yerler. 5-10k arası bir bütçeye iyi bir garajın ellerine emanet ederek orijinali kadar tatmin edecek bir ses kalitesi elde edebilirsiniz.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Önceki aracımda (116i) baz ses sistemi vardı. Onda ses kalitesiz kesinlikle hissettirmiyordu ama her konuda sistemin zayıf kaldığı aşikardı. Şimdiki aracımı aldığımda ilk denediğim şeylerden biri hi-fi'dı ve bunda bile bu kadar fark hissetmek beni cidden şaşırtmıştı açıkçası. Sistem genel olarak kaliteli ve niş. Her sesi ayrı ayrı duyabiliyorsunuz. Ses seviyesinde bile çok fark var baz sisteme göre.

Demem o ki, bulabiliyorsanız Harman Kardon (ki gerçekten parasını hak ediyor), en kötü ihtimalle de hi-fi ses sistemli bir araç alın. Müzik dinlemeyi seviyorsanız harcanan her paraya değeceğini söyleyebilirim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Sanırım 3 Serilerindeki konu, genel olarak ses sisteminin iyi olmayışından ötürü Harman Kardon paketinin biraz da "gerekliliği" ..
Tabki göreceli bir durum, yani kimisi için, pek önemli bir konu olmayabilir, ancak galiba 3 serilerinde yer alan standart sistem biraz cılızmış.. Ben daha eski kasadaki (e91)standart sistemi dinlediğimde, evet, kesinlikle cılızdı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım