Honda Kinetix

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Motosiklet başlığı çok durgun ya, bişi dicem benim amcaoğlunda bi kinetix var. fotoğrafını çekmeyi unuttum bugün bi dahakine çekerim. Amcaoğlu biraz kilolu ve gün içinde sanayiide deli gibi kilometre yapıyor ordan oraya. üstelik motorda ön boş kısımda bobinajcı olduğu için pompalar bobinler vs de taşıyor bazen. İnanılmaz dayanıklı motor belki 15 senedir kendisinde ve hala kullanıyor hiç bir sıkıntısı yok, arada bi ufak tefek arızaları oluyor yaptırıyor bazen alıp dolaşmaya çıkıyorum falan çok iyi değil mi ya :)

Honda motosikletlerde de mi çok dayanıklı bilmiyorum motosikletten çok detaylı anlayan biri değilim ama ben bayıldım, görüşü olanlar paylaşabilirlerse sevinirim şu motosiklet başlığı da bi canlansın :)

Fotoğraf temsilidir.
edit: kinetic'i niye kinetix yazdım ben de bilmiyorum el alışkanlığı :p

114213_1406717302.jpg

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Japon scooter lar genel olarak şasi olarak eskisede motor olarak ölmezler...
arızları çıkarsada ucuzdur lakin çok var piyasada .. zaten kesinlikle çinli yerine tercih edilmesi gerekir ki, araba gibide değil, can bu :)

Honda motosiklet dünyasında çok dayanıklı bir üretici...
Genel olarak Japonyada honda, Suzuki ve Yamaha, Kore den Daelim, Taiwandan Sym ve Kymco yine bilinen, sağlam ve genellikle düşük masraflı motorlardır... Özellikle son üç üretici scooter üretimi yaparlar... atladığım markalar tabiki olabilir.. aklıma bunlar geldi şimdilik.

Avrupalı motor üreticileride tabiki çok iyi.. hatta teknoloji olarak genellikle biraz daha ileride olurlar lakin genellikle dayanıklılıkları (özellikle tam boy motorlar için) Japon üreticilerin biraz gerisinde kalır... aslında otomobil dünyasına benziyor gibi.. ama bu alanda rekabet çok daha kızışık ve Japon üreticiler, otomotiv sektöründeki mevcut durumlarından bence daha ilerideler...

Scooter can dır, dikkatli kullanıldığı taktirde, dünyanın en pratik ulaşım aracı bile denilebilir :)
ama en nihayetinde bir motosiklettir... korumasız, kasksız ve bilinçsiz kullanmak intahar ile eş değerdir (mağlesef bu kadar ağır yazıyorum bu son cümleyi ... )

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Kesinlikle, chopper merakım vardı lisedeyken, ehliyet alacağım zaman motor ehliyeti de almak istedim ailemin şiddetli baskılarına direnemediğim için alamadım ehliyet haliyle öyle motorla gezmeye falan çıkmıyorum. Ama sanayiide bakıyorum kinetic sahipleri yıllarca kullanıyorlar direk o model o motor ya tabi hondanın mondialin vs bi sürü motorları var biraz da uygunluktan ötürü suzuki yamaha daha az sayıda sanırım. Şimdi bi de elektrikli motosiklet muhabbeti çıktı ondan nefret ediyorum onu belirteyim. ehliyet vs zorunluluğu yok ilkokul çocuklarının altında bile görüyorum arabayla trafiğe çıktığım zaman deli gibi tırsıyorum bi yerlerden karşıma çıkacaklar diye

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
motosikletten tırsın... Allah korusun, bir kazaya karıştıklarında ciddi sağlık problemleri oluşuyor...
Bilinli kullanmak lazım ki kafasına kask takmayan adamın ne sürüşüne ne bilincine güvenirim ..

Az önce bir motorun üzerinde belli ki 18 in altında.. veya belki hemen üstünde bir genç, arkasında benzer yaşlarda bir genç kızla Yamaha R25 üzerinde geziniyordu ... çocuğun kaskı kolundaydı ... zaten ondan başka bir koruması vs de yoktu ... motoru çift silindirli 250cc lik 39HP lik bir motor... 0-100km si sanırım 6sn civarı .. o çocuk ve kız için gerçekten içimden Allah korusun dedim ... bilsemki giyecekler, götürüp bir motorcuya baştan aşşa giydiririm ama giymezler .. biliyorum :)

Hiç anlamıyorum nasıl oluyorda 30-40km den sonra gözlerini o rüzgara karşı açabiliyorlar.. yani kafaları farklı onu anladımda, biyolojik olarakta farklılar sanırım :)..

İş için kullanılıyor evet, pratik bir araç özelliklede scooter.. birşeyler de taşınabiliyor bacakların arasında veya arkaya bir kutu konarak ... büyük scooterlar da sele altlarında da güzel bagaj alanı oluyor...

Chooper tabiki başka bir zevk ... keyif... hız vs yok ... sadece keyifle gezinme var... ama motorun her türlüsü ile gezinmek (super sportlar hariç.... onların üzerinde durmak ızdırap) eşssiz bir keyiftir... hani Cabrio araba alıp keyif miktarını 2-3 ile çarpmak gibi..

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Ege bölgesindeki şehirlerde bi mobilet çılgınlığı var aklın hayalin durur kafayı yersin... kaskı korunma dizlik kıyafetleri falan geçtim falan geçtim altlarındaki motor motor değil.... her gördüğümde polisi arıyorum polis gelene kadar kimse kalmıyor....

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben İstanbuldayım ..
Zaten aslında sanılanın aksine kırsal kesime gidildikçe mobilet ve scooter gibi nispeten ucuz ve maliyetleri düşük olan motor kullanımı oldukça yükseliyor. Köylük yerlerde mobilet tecrübesi olmayan yok gibi birşeydir örneğin :)

Ege ve Akdenizde de iklim özellikle gereği havalar daha ılıman ve yağmur daha az olduğu için motosiklet kullanımı daha fazla, sezonu daha uzun oluyor.. zaten oralarda hayatta daha durağan... bir motosiklet sürücüsü için İstanbul trafiğinde bir araba öne geçmek hevesiyle yapılan her otomobil manevrası, büyük bir kaza riski oluşturuyor.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben İstanbuldayım ..
Zaten aslında sanılanın aksine kırsal kesime gidildikçe mobilet ve scooter gibi nispeten ucuz ve maliyetleri düşük olan motor kullanımı oldukça yükseliyor. Köylük yerlerde mobilet tecrübesi olmayan yok gibi birşeydir örneğin :)

Ege ve Akdenizde de iklim özellikle gereği havalar daha ılıman ve yağmur daha az olduğu için motosiklet kullanımı daha fazla, sezonu daha uzun oluyor.. zaten oralarda hayatta daha durağan... bir motosiklet sürücüsü için İstanbul trafiğinde bir araba öne geçmek hevesiyle yapılan her otomobil manevrası, büyük bir kaza riski oluşturuyor.

bahsettiğim olay bunlar hocam :)))

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Honda Kinetix'i görünce 8 köşe kasket takan emektar ADAMlar gelir aklıma hep :) Yorgun ,yıpranmış , yıllarca yük altında ezilmiş ama hala çalışmaktan vazgeçmemiş ANADOLU insanına benziyor Kinetix :)

Hahahah harbiden en güzel açıklama bu oldu :))

VONALI MURAT

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
40
40
595
İzmir
motosikletten tırsın... Allah korusun, bir kazaya karıştıklarında ciddi sağlık problemleri oluşuyor...
Bilinli kullanmak lazım ki kafasına kask takmayan adamın ne sürüşüne ne bilincine güvenirim ..

Az önce bir motorun üzerinde belli ki 18 in altında.. veya belki hemen üstünde bir genç, arkasında benzer yaşlarda bir genç kızla Yamaha R25 üzerinde geziniyordu ... çocuğun kaskı kolundaydı ... zaten ondan başka bir koruması vs de yoktu ... motoru çift silindirli 250cc lik 39HP lik bir motor... 0-100km si sanırım 6sn civarı .. o çocuk ve kız için gerçekten içimden Allah korusun dedim ... bilsemki giyecekler, götürüp bir motorcuya baştan aşşa giydiririm ama giymezler .. biliyorum :)

Hiç anlamıyorum nasıl oluyorda 30-40km den sonra gözlerini o rüzgara karşı açabiliyorlar.. yani kafaları farklı onu anladımda, biyolojik olarakta farklılar sanırım :)..

İş için kullanılıyor evet, pratik bir araç özelliklede scooter.. birşeyler de taşınabiliyor bacakların arasında veya arkaya bir kutu konarak ... büyük scooterlar da sele altlarında da güzel bagaj alanı oluyor...

Chooper tabiki başka bir zevk ... keyif... hız vs yok ... sadece keyifle gezinme var... ama motorun her türlüsü ile gezinmek (super sportlar hariç.... onların üzerinde durmak ızdırap) eşssiz bir keyiftir... hani Cabrio araba alıp keyif miktarını 2-3 ile çarpmak gibi..

Motosiklet tecrübeniz var mı bilmiyorum. Amacım münakaşa yaratmak değil fakat o keyifli dediğiniz choperlar ki onlar 200 kilodan aşağı olmuyor, üstünüze düştüğünde canınızı çok daha fazla yakacaktır. Hariç tuttuğunuz super sporlara binip kanseri yenen insanlar tanıyorum. Bence bir kere olsun tecrübe edin motosikleti ve zehri aldığınızda sizi aramıza beklerim :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Motosiklet tecrübeniz var mı bilmiyorum. Amacım münakaşa yaratmak değil fakat o keyifli dediğiniz choperlar ki onlar 200 kilodan aşağı olmuyor, üstünüze düştüğünde canınızı çok daha fazla yakacaktır. Hariç tuttuğunuz super sporlara binip kanseri yenen insanlar tanıyorum. Bence bir kere olsun tecrübe edin motosikleti ve zehri aldığınızda sizi aramıza beklerim :)

Merhaba,

O zehiri biliyorum, kanda dolaşıyor..
Motosiklet keyif işi.. otomobil gibi değil.. temel prensip ve teknikler büyük oranda aynı olsada sürüş keyfi tipten tipe değişir... SS motolardaki problemim oturuş pozisyonu.. sanırım kimse keyifli olduğunu ve uzun yolda konforlu olacağını idda edemez...yinede göreceli bir kavramdır tabiki... biri çıkıp 0-200 ü 6sn üzerinde olan motor ile rahat edemem de diyebilir :)

Allah korusun... scooter dahi bile olsa ne siz motor ile harket halindeyken yere düşün, nede motor üzerinize düşsün, tekeriniz düz bassın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım