Hyundai Tucson Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ArdaC

Profesör
11 Mar 2018
109
89
1,035
25
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhabalar,bir kaç ay önce araba tavsiyesi için konu açmıştım ve sonunda Tucson almaya karar verdim ve iki aydır da kullanıyorum.

Araç almadan önce çok uzun süre araştırma yaptım,Otopark.com'un bütün inceleme videolarını defalarca izledim vesaire.Fakat araç sahipliği hakkında çok fazla birşey bilmediğimi farkettim.

Bu yüzden sizlere bir iki sorum var:

0 km garantide olan bir arabanın fabrika çıkışlı halojen farlarını daha günümüze ve aracın gündüz farlarına uygun şekilde değiştirebilir miyim,garanti sakatlanmadan? (led,xenon vb. olarak)

Yine aynı şekilde garanti problemi olmadan,ve henüz tecrübe etmediğim,hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığım muayene mevzusundan ''geçecek'' şekilde aracıma yapabileceğim ufak tefek değişiklikler var mıdır? Modifikasyon değil de daha çok tuning misali.Arabamı trafikteki diğer Tucsonlardan farklı kılmak için.

Teşekkürler

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,527
2,696
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Merhabalar,bir kaç ay önce araba tavsiyesi için konu açmıştım ve sonunda Tucson almaya karar verdim ve iki aydır da kullanıyorum.

Araç almadan önce çok uzun süre araştırma yaptım,Otopark.com'un bütün inceleme videolarını defalarca izledim vesaire.Fakat araç sahipliği hakkında çok fazla birşey bilmediğimi farkettim.

Bu yüzden sizlere bir iki sorum var:

0 km garantide olan bir arabanın fabrika çıkışlı halojen farlarını daha günümüze ve aracın gündüz farlarına uygun şekilde değiştirebilir miyim,garanti sakatlanmadan? (led,xenon vb. olarak)

Yine aynı şekilde garanti problemi olmadan,ve henüz tecrübe etmediğim,hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığım muayene mevzusundan ''geçecek'' şekilde aracıma yapabileceğim ufak tefek değişiklikler var mıdır? Modifikasyon değil de daha çok tuning misali.Arabamı trafikteki diğer Tucsonlardan farklı kılmak için.

Teşekkürler

Halojen farların ömürleri kısa olduğundan elbette değişim yapacaksınız ve bu garantiyi hiçbir şekilde etkilemez. Ek kablo/güç istemeyen xenonlar takıldığında durum farklı olmamalı diye düşünüyorum ancak pejo türkiyenin aracın teybini değiştirdiği için garanti dışı bırakmaya uğraştığı olay aklıma geliyor. O yüzden kesin konuşamıyorum, burası Türkiye her şey olabilir.

Benim ilk aklıma gelen;
Tuscona çok yakıştırdığım mat siyah jantlar.
Tavan rayı yoksa eklenebilir.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yan aynaların rengini değiştirebilirsiniz yakışan bişey bulunabilir.Cantları boyatabilirsiniz keyfinize göre.
Hyundai bilmiyorum ama Toyota servisi eğer orijinal dışında bir far takarsanız garanti dışına çıkıyor.Mesela bende mercekli halojen var.Bir üst donanımda full led var.Led yaparsam çıkmıyor ama xenon yaparsam garantiden çıkıyor.Gidip detaylıca sormak gerek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım