KAPALI İndirimdeki Sedanlar. Toyota Corolla - Hyundai Elantra

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
İnternette otomobil kampanyalarına bakıyorum ara ara. Hyundai son gün indirimleri yaptı ve Toyota coralla ile aynı fiyat seviyelerine düştü. İki tane uzak doğu otomobili ve 1,6 benzinli motorlara sahip bu güzel sedanlar neredeyse birbirine çok yakın donanımlarla 75000 tl den satılıyor.

Bu iki süper optimist ve otomobilden hangisini seçerdiniz.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,068
6,948
5,020
github.com
Marka
BMW
Elantra yi seçerdim ama sadece dış görüntüsünden dolayı. Iki araba da ciddi manada alçak. Şehir dışında kullanırken sorun olabilir bu konu aklınızda bulunsun. Opel Astra Sedan da bu aralar indirimde ama o her halikurda 100 bin üstünde olur dizel otomatiği

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben Corollayı alırdım, muhtemelen biraz daha ekonomik ve daha iyi de yürüyor.
Gerçi tasarım olarak Elentra da daha hoş... kolay bir karar değil... biraz marka algısı ve güveniyle Toyot biraz daha ağır basar zannımca

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
1- toyota da valve matic var. Yani uzun yolda 2 silindiri kapatan sistem.
2-mpi ve vvti motor farkı ile japon ve kore farkıda cabası
3-corolla nın bir namı var. En çok satan sedan ve araç ülkemizde çok tutuluyor. Her iki aracın 0 km satışları ve 2.el piyasasına bakıldığında corolla çok daha iyi duruyor.

Elentrada bagaj sadece içeriden açılıyor. Ayrıca bildiğim kadarıyla baz pakette gündüz ledi ve otomatik kararan aynada yok.

Hiç düşünmeden corolla alırdım.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
1- toyota da valve matic var. Yani uzun yolda 2 silindiri kapatan sistem.
2-mpi ve vvti motor farkı ile japon ve kore farkıda cabası
3-corolla nın bir namı var. En çok satan sedan ve araç ülkemizde çok tutuluyor. Her iki aracın 0 km satışları ve 2.el piyasasına bakıldığında corolla çok daha iyi duruyor.

Elentrada bagaj sadece içeriden açılıyor. Ayrıca bildiğim kadarıyla baz pakette gündüz ledi ve otomatik kararan aynada yok.

Hiç düşünmeden corolla alırdım.

Hocam valve matic ile silindir açıp kapanın alakası yok. Valve matic, subap açma kapama teknoloji ile birlikte gaz kelebeğinin hareketini de optimize ederek verimliliği arttıran bir sistem.

Bir düzeltme olsun istedim. Netice de Corolla bence de daha tercih edilesi bir araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım