Insignia Disk Balata Önerisi?

serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
Arkadaşlar merhaba

2016 model Opel Insignia 1.6 CDTI Sport aracım için disk ve balata değişim vakti geldi.
Serviste yaptırmayı düşünüyordum ama fiyatlar hiç beklediğim gibi gelmedi açıkçası :)
Orjinal GM olarak

Ön iki disk 2000 TL
Ön iki balata 650 TL
Arka iki disk 2000 TL
Arka iki balata 500 TL, gibi bir fiyat aldım.
(Bu fiyatlara işçilik dahil değil.)

Aracım 19" jantlar sahip.
Balata ve disk hakkında minimal bilgilere sahibim :)
Orjinal disk kaç mm onu dahi tam bilemiyorum..

Sizin önerebileceğiniz disk ve balata kombinasyonları nedir?

Bu parçalardan beklentilerim;
ses yapmaması,
balataları az toz atması :)
Ve GM orjinal balata ve diske yakın veya mümkünse üstün performans :)

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

IMG_20201202_021158.jpg

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,790
3
9,754
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ön disk + balata 2000 TL olması lazımdı set olarak ( GM ) en son hatırladığım fiyat buydu , servis ne yapmaya çalışmış inanın bilmiyorum ama GM kendi üretmiyor biliyorsunuz ki gidip bir üreticiye al bunu yap üzerine GM vur diyor :) Arka setin ise 1200 TL bir fiyat olduğunu hatırlıyorum , 150 TL de işçilik desek dışarısı için sonuç bu yani...

Şimdi ben size burada aslında öneri yaparsam yanlış olur çünkü her balata ve her disk birbirini tutmuyor , örneğin ben brembo balata tozutmuyor derim birisi gelip tozutuyor diyebilir bu trw bosch delphi uzar gider , ben bosch disk güzel derim başka bir kullanıcı 1 sene dayandı diyebilir , olaylar değişiyor gidiyor böyle...

Ben sanayide olduğum zamanlarda ki opel servisi benim gittiğim servis , balatayı tanıdığımız yerden alıyorduk herhangi bir sorunda anında değişim sağlıyorduk böyle bir fırsatınız varsa kullanmaya çalışın.

Genelde kullandıklarımız ise ;

İCER
Hi-Q
RECOVER
DELPHI
BOSCH
TRW
VS. bir ton marka , ama ustama kendi araçlarımızı götürdüğümde ne alayım dediğimde ilk başta İCER bak diyordu yanılmıyorsam yoksa zaten al gel bir şey olursa değiştiririz diyordu ki bana özgü samimiyete dayalı bir durum bu birazda.

Yani kaliteli bir marka ve düzgün bir satıcı ise temin yeri bence sorun çıkmaz , uygun bir markaya yönelim gösterebilirsiniz örneğin BOSCH-DELPHI vb...

kwolf

Profesör
7 Kas 2016
67
90
1,010
Timbuktu
Marka
Mazda
EBC çok övülüyor (bilhassa balataları). tabii pahalı ve türkiye'de temini daha da pahalı olabilir.
bu arada TRW'nin sahibi federal mogul. ferodo ve remsa'nın sahibi de. yani bu üç marka aynı holding çatısında. aklınızda bulunsun.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,301
3,939
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Arkadaşlar merhaba

2016 model Opel Insignia 1.6 CDTI Sport aracım için disk ve balata değişim vakti geldi.
Serviste yaptırmayı düşünüyordum ama fiyatlar hiç beklediğim gibi gelmedi açıkçası :)
Orjinal GM olarak

Ön iki disk 2000 TL
Ön iki balata 650 TL
Arka iki disk 2000 TL
Arka iki balata 500 TL, gibi bir fiyat aldım.
(Bu fiyatlara işçilik dahil değil.)

Aracım 19" jantlar sahip.
Balata ve disk hakkında minimal bilgilere sahibim :)
Orjinal disk kaç mm onu dahi tam bilemiyorum..

Sizin önerebileceğiniz disk ve balata kombinasyonları nedir?

Bu parçalardan beklentilerim;
ses yapmaması,
balataları az toz atması :)
Ve GM orjinal balata ve diske yakın veya mümkünse üstün performans :)

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 31786
Fiyata açıkçası çok şaşıramadım, 13 yaşında ki focus içinde benzer paralar çıktı neredeyse ki belki de bu fiyatlara kdv dahil olmayabilir :confused:

Trw disk ve balata takımı alıp, montajını gerçekleştirdim dışarıda. Trw'yide yetkili distribütöründen aldım. Aynı zamanda aldığım yer bir çok markanın da distribütörlüğünü yapıyor. Gidip yerlerine bizzat kendileri ile tanıştım. Fiyat konusunda pek yardımcı olmasalarda (ki fiyatları hemen hemen piyasa fiyatı veya bir tık altıydı.) 3 gün oldu yaklaşık 800km falan yaptım, ses yapmıyor, tutuş gayet hoş şuan. Ekstra olarak disk ve balata değişirken eğer kısa süre önce değişmediyse hidrolik sıvınızı da değiştirmenizi öneririm.

Bir de tek bir opel servisi yerine birden çok servise sorarsanız fiyatlarda değişiklik gösterebiliyor.
Çünkü 2 farklı ford servisinden fiyat aldım, birincisi bana yakın olan ama öteden beri beğenmediğim firma, diğeri ise yaklaşık 40 km uzakta olan ve köklü olan bir firmaydı. Ki köklü olan firma neredeyse %60 daha ucuz fiyat verdi. Hatta teyit amaçlı bir kaç defa sordum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım