Jant tavsiyeleri...

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Arkadaşlar kullandığınız ya da takip ettiğiniz tavsiye edebileceğiniz jantlardan birkaç öneri ve jant fotoğraflarını ekleyebilir misiniz ? Genel olarak hangi araca ne tür jantlar daha güzel görünür fikirlerinizi rica ediyorum.
Mesela benim aracım A4 2006 model ve orjinal jantları üstünde, bu konuda pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar kullandığınız ya da takip ettiğiniz tavsiye edebileceğiniz jantlardan birkaç Öneri ve jant fotoğraflarını ekleyebilir misiniz? Genel olarak hangi araca ne tür jantlar daha güzel görünür fikirlerinizi rica ediyorum. Mesela benim aracım a4 2006 model ve orjinal jantları üstünde bu konuda pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim
Jant konusu bireysel olarak çok fazla değişkenlik gösterebilen bir durum, ama genellikle iki üç zevk tarzı vardır:
1.si OEM ciler bu kişiler aracın o dönemde o modelde ortaya çıkmış orjinal jantından kendilerine göre en iyi modellerini alırlar ve onu özenle korurlar.Örneğin A4 ün herhangi bir beğendiğiniz standart jantı.
2.si yine OEM kullanan fakat orijinal jantın spor modelini alan gruplardır yani bunlar Audi A4 ün değil de RS4 ün S4 ün jantlarını alırlar.
3.sü tamamen farklı bir şekilde araca uygun olabilecek ama sportiflikten kopmayacak gerçekten hafif jant arayan kişiler.Örneğin O.Z Racing jantları(Superturismo, Compomotive vesaire...)
4.cüsü çoğu kişinin apaçi olarak betimlediği Borbet-CMS40-Karpuz diye tabir edilen ya da araca hiç bir şekilde uygun durmayan çakma absürt renkteki jantları tercih etme seçeneğidir.

Hepsi için google da tarama yaparsanız görürsünüz, ben açıkcası sizin için orijinal hoşunuza giden OEM A4 jant veya O.Z Racing gibi işbilen firmaların jantlarından almanızı tavsiye ederim, S4 RS4 jantları gibi seçeneklerde tercih edebilirsiniz.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
CMS jant kataloğundaki jantlar Audi'lere çoğunlukla yakışıyor. Uygun fiyata çakma olmayan bir jant almak mantıklı olabilir.

Ege

Profesör
7 Mar 2018
97
100
1,110
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Jant konusu bireysel olarak çok fazla değişkenlik gösterebilen bir durum, ama genellikle iki üç zevk tarzı vardır:
1.si OEM ciler bu kişiler aracın o dönemde o modelde ortaya çıkmış orjinal jantından kendilerine göre en iyi modellerini alırlar ve onu özenle korurlar.Örneğin A4 ün herhangi bir beğendiğiniz standart jantı.
2.si yine OEM kullanan fakat orijinal jantın spor modelini alan gruplardır yani bunlar Audi A4 ün değil de RS4 ün S4 ün jantlarını alırlar.
3.sü tamamen farklı bir şekilde araca uygun olabilecek ama sportiflikten kopmayacak gerçekten hafif jant arayan kişiler.Örneğin O.Z Racing jantları(Superturismo, Compomotive vesaire...)
4.cüsü çoğu kişinin apaçi olarak betimlediği Borbet-CMS40-Karpuz diye tabir edilen ya da araca hiç bir şekilde uygun durmayan çakma absürt renkteki jantları tercih etme seçeneğidir.

Hepsi için google da tarama yaparsanız görürsünüz, ben açıkcası sizin için orijinal hoşunuza giden OEM A4 jant veya O.Z Racing gibi işbilen firmaların jantlarından almanızı tavsiye ederim, S4 RS4 jantları gibi seçeneklerde tercih edebilirsiniz.

Daha iyi anlatılamazdı herhalde :)

2006 model B7 kasa oluyor sanırım. Donanım paketine göre tampon modelleri farklılık gösterebiliyor, en baz versiyon olan tamponlardan varsa aftermarket veya rs4 jantları gibi "ET" değerinden dolayı daha dışarıda duracak jantlar hoş görünmeyebilir.

Düşündüğünüz jantın offset/ET ve genişlik değerini bulabilirseniz mevcut haline göre ne kadar dışa taşabileceğine şu siteden bakabilirsiniz. https://www.willtheyfit.com/

Ben B7 kasada oem modeller arasında en çok şu 17" modeli beğeniyorum. Stock body parçalarıyla bile çok güzel duruyor bence... Gezerken de buldum malum sitede https://www.sahibinden.com/ilan/yed...i-17jant-vw-seat-skoda-uyumlu-671533024/detay

review_img_147254905457c550be0e505.jpg

Son düzenleme:

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
Çakma, çin malı jantlardan uzak durun. Özellikle satıcının verdiği yorumları dikkate almayın.

İnstagram sayfalarının birinde çakma çin malı 4 jantı da çukurdan girip çıktığı için halka şeklinde ikiye ayrılmış halde gördüm. Bi ara ben de jant bakıyordum, nerede ucuz jant görsem illa birinde kaynak işlemi görmüş.

Sonrasında şansıma yokohoma'nın advan serisi(Advan racing değil), made in japan yazan AVS model t6 denk geldi. sağ ön amortisörü patlatacak şekilde hız tümseğini görmeyip biraz hızlı geçtim, göbek bileziklerinden biri ufaktan ezilmiş hatta, jantlar hala bana mısın demedi.

Çoğu çakma jantın göbek içinde hiçbir bilgisi yer almıyor. Ne bijon aralığı ne ET değeri ne de jant genişliği.
Ya orijinal çıkma alacaksınız ya da belli başlı markalara bakacaksınız.

CMS Vag grubuna jant üretiyor. Belli bir standardı var. Kormetal de fena değil. Uygun fiyatlı olarak bu modellere bakılabilir.
Ayrıca alacağınız jantın ağırlıklarına dikkat edin. Aşırı ağır jant çekişi ve yakıtı olumsuz etkiliyor.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,493
1
4,780
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
1 ve 3 tam olarak beni anlatıyor. Oem jantları muhafaza ediyorum mantıksız bir ağırlığı olduğundan kullanmak istemiyorum. Ama performans anlamında hafif ve görünüşü güzel olduğundan lenso s2 tarzı jantlarıda takip edip uygun rakama bulunca alıyorum :)

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Daha iyi anlatılamazdı herhalde :)

2006 model B7 kasa oluyor sanırım. Donanım paketine göre tampon modelleri farklılık gösterebiliyor, en baz versiyon olan tamponlardan varsa aftermarket veya rs4 jantları gibi "ET" değerinden dolayı daha dışarıda duracak jantlar hoş görünmeyebilir.

Düşündüğünüz jantın offset/ET ve genişlik değerini bulabilirseniz mevcut haline göre ne kadar dışa taşabileceğine şu siteden bakabilirsiniz. https://www.willtheyfit.com/

Ben B7 kasada oem modeller arasında en çok şu 17" modeli beğeniyorum. Stock body parçalarıyla bile çok güzel duruyor bence... Gezerken de buldum malum sitede https://www.sahibinden.com/ilan/yed...i-17jant-vw-seat-skoda-uyumlu-671533024/detay

review_img_147254905457c550be0e505.jpg
Baya güzelmiş beğendim. Bu arada araç bire bir benim aracın aynısı renk ve donanım olarak :) sade bir o kadar da şık bir jant sanırım benim lastik 16 inch ama o da bulunur herhalde.

Ege

Profesör
7 Mar 2018
97
100
1,110
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Baya güzelmiş beğendim. Bu arada araç bire bir benim aracın aynısı renk ve donanım olarak :) sade bir o kadar da şık bir jant sanırım benim lastik 16 inch ama o da bulunur herhalde.

Yazlık lastik setiniz de eskidiyse bu jantları+güzel bir set 17 yazlık lastik alıp 16'lara da kışlık lastik takabilirsiniz. Yaz-kış geçişlerinde lastik ayırma ve balans işinden de kurtulursunuz. Şu janta takılan kurşunların yapışkanlarına sinir oluyorum zaten bütün güzel temiz görüntüyü alıp götürüyor :)

Bu arada zaten biliyorsunuzdur, yukarıda da yazılmış zaten, 2.el jant satan yerlere dikkat etmek lazım, kaynak vb. durumlarına karşı. Görüntüsü çok temizse kaynatıp zımparalayıp boyanmış olma ihtimali olabilir iyice kontrol ettirmekte fayda var. Kendi jant/lastikcinize muhakkak kontrol ettirin almadan önce...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım